E-DZIENNIK
DOSTĘPNOŚĆ
RODO
NAPISZ
ZADZWOŃ
BIP

AKTUALNOŚCI

Rok szkolny 2020/2021

AKTUALNOŚCI

Śzczęśliwej drogi... - uroczyste pożegnanie klas ósmych

PSP - 3 Stalowa Wola

Ostatnie chwile szkolnego życia uczniów klas ósmych na długo pozostaną w pamięci absolwentom naszej szkoły. Na uroczystych apelach 23 i 24 czerwca pożegnali ich dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie klas siódmych oraz goście - przedstawiciel Podkarpackiego Kuratorium, pani wizytator Wiesława Werpechowska i naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia w Urzędzie Miasta Stalowej Woli, pani Magdalena Wrońska - Bulec, które odwiedziły naszą szkołę 23 czerwca.
Przedstawiciel kuratorium , pani Werpechowska wręczyła wybitnym uczniom, laureatom – Alicji Wąsik, Adrianowi Rębiszowi i finalistom – Oliwii Pietrykowskiej i Wiktorowi Piczakowi dyplomy z tytułami osiągnięć w konkursach kuratoryjnych. Adrian Rębisz otrzymał również dyplom „Wybitnego Laureata” z odznaką za podwójnego laureata z języka polskiego i historii.
Dyplomy podziękowania otrzymali tez nauczyciele, opiekunowie w/w uczniów.
Dyrektor PSP 3, pani Elżbieta Sudoł – Wasyliszyn pogratulowała uczniom i przyznała Adrianowi honorowy tytuł „Absolwenta PSP 3” oraz jemu, Alicji Wąsik i Oliwii Petrykowskiej dyplomy „Ucznia na medal”
Następnie pani dyrektor wręczyła statuetki wyróżniającym się sportowcom klas ósmych, którzy przyczynili się do wysokich lokat naszej szkoły w różnych zawodach sportowych
Po części oficjalnej miłe słowa, sympatyczny występ pierwszaków i okolicznościowy wiersz wprowadziły w nostalgiczny nastrój. Multimedialna prezentacja, przypominająca ciekawe chwile na różnych etapach edukacji, z klasowych i szkolnych imprez, wycieczek, zawodów, konkursów, na pewno sprawiły ósmoklasistom niespodziankę i wzruszyły.
Meldunki i mowy pożegnalne przedstawicieli klas ósmych, okraszone humorem i nutą refleksji, wywołały uśmiech na twarzach zgromadzonych osób. Do łezki w oku przyczyniło się symboliczne przecięcie więzów szkolnych przez wychowawców klas poprzez rozcięcie powiązanych wstążką bukiecików dla każdego ucznia. Chwile wzruszeń zakończyły pamiątkowe klasowe fotografie.
Życzymy naszym absolwentom powodzenia w życiu i na nowym etapie edukacji w szkołach ponadpodstawowych

Irena Stec


AKTUALNOŚCI

Konkurs plastyczny "Bezpieczeństwo oczami dziecka"

PSP - 3 Stalowa Wola

Zadaniem konkursu było promowanie bezpiecznych form zachowań na co dzień i bezpiecznych form spędzania wolnego czasu, rozwijanie zdolności dzieci oraz umożliwienie dzieciom zaprezentowanie swojego talentu plastycznego. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, gratulujemy i życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

Monika Laskowska


AKTUALNOŚCI

Konkurs plastyczny „Bezpieczne wakacje”

PSP - 3 Stalowa Wola

W związku z kończącym się rokiem szkolnym 2020/2021 został zorganizowany na świetlicy szkolnej konkurs plastyczny „Bezpieczne wakacje”. Konkurs dotyczył zasad bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, cieszył się dużym zainteresowaniem. Wszystkie prace spełniały wymogi i kryteria konkursowe. W drodze eliminacji wyróżniono następujące prace:

I miejsce – Natalia Flis kl. 2b
II miejsce – Nikola Paruch kl. 2b
III miejsce – Agata Czuj kl. 3a
Wyróżnienia:
Bartosz Małek – kl.1b
Sophie Gołąb – kl.1b
Dominika Kiełb- kl. 1a
Luiza Wianecka – kl. 1a
Luiza Dec – kl.2a

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i gratulujemy! Życzymy wszystkim udanego wypoczynku i bezpiecznych wakacji.

Wychowawcy świetlicy szkolnej


AKTUALNOŚCI

Konkursy Podkarpackiego Kuratora Oświaty – podsumowanie

PSP - 3 Stalowa Wola

Zakończyły się konkursy przedmiotowe orgaznizowane przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w r. sz. 2020/2021. W tych prestiżowych maratonach wiedzy, organizowanych od października do kwietnia, wzięli udział uczniowie z całego województwa, walcząc o tytuł laureata i finalisty. Uczniowie naszej szkoły w tych zmaganiach odnieśli następujące sukcesy:

 

  • Adrian Rębisz (kl. VIII b) – laureat Konkursu z Języka Polskiego i laureat Konkursu z Historii
  • Alicja Wąsik (kl. VIII b) – laureatka Konkursu z Chemii i finalistka Konkursu z Języka Polskiego
  • Wiktor Piczak (kl. VII a) – finalista z Konkursu z Matematyki
  • Oliwia Pietrykowska (kl. VIII a) – finalistka Konkursu z Biologii.

 

Osiągnięte sukcesy to efekt ciężkiej pracy uczniów i nauczycieli w tym nietypowym roku szkolnym naznaczonym pandemią . Talent i praca uczniów zaowocowały sukcesami, które dały nam wiele radości. Serdecznie im gratulujemy !

 

Irena StecAKTUALNOŚCI

Sukcesy naszych uczniów w konkursach literackich i plastycznych

PSP - 3 Stalowa Wola

Dnia 18 czerwca 2021 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza odbyło się rozdanie nagród i dyplomów laureatom konkursów: plastycznego "Tak widzę muzykę" i literackiego "Tak piszę o muzyce", organizowanych w ramach V Festiwalu im. Janiny Garści.
Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy III d, Emilia Ciak, zajęła I miejsce w konkursie "Tak widzę muzykę" (w grupie wiekowej klas I - III). W konkursie poetyckim "Tak piszę o muzyce" uczennica klasy VII b, Maria Kałdan, zajęła I miejsce w kategorii klas VII - VIII, a uczennica klasy VI b, Natalia Religa, zajęła III miejsce w kategorii klas IV - VI.
Organizatorem konkursu była Fundacja Wspierania Kultury "Amadeusz". Laureatkom serdecznie gratulujemy!

Joanna Krawczyk-Bojarska


AKTUALNOŚCI

Szczepienie uczniów w wieku 12-18 lat

PSP - 3 Stalowa Wola

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEiN


AKTUALNOŚCI

PROCEDURA ZWROTU KSIĄŻEK NIEBĘDĄCYCH PODRĘCZNIKAMI

PSP - 3 Stalowa Wola

1. Uczniowie/Rodzice mogą dokonywać zwrotu książek od 01 czerwca (wtorek) do 11 czerwca (piątek) 2021 r. w godz. 8.00-13.00.
2. Miejscem zwrotu książek będzie oznaczone miejsce biblioteczne.
3. Nauczyciel bibliotekarz/Rodzic/uczeń podczas zwrotu książek powinien używać środki ochrony osobistej (maseczka, rękawiczki) oraz przestrzegać dystansu 1,5m od drugiej osoby.
4. Uczniowie do okna bibliotecznego podchodzą pojedynczo.
5. Sposób odbioru książek:
· Uczeń/Rodzic oddający książkę podaje nauczycielowi bibliotekarzowi dane czytelnika: nazwisko, imię, klasę oraz odczytuje numer inwentarzowy książki (numer pod pieczątką na stronie tytułowej książki).
· Nauczyciel bibliotekarz informuje ucznia/Rodzica, czy wszystkie książki wypożyczone przez czytelnika zostały zwrócone, a następnie prosi o podanie zamkniętej książki.
· Wszystkie zwrócone zbiory biblioteczne podlegają kwarantannie.
6. Za książki zniszczone lub zagubione Rodzice są zobowiązani do zakupu nowej pozycji wskazanej przez nauczyciela bibliotekarza w ustalonym terminie.

Jolanta Mroczek


AKTUALNOŚCI

PROCEDURA ZWROTU PODRĘCZNIKÓW

PSP - 3 Stalowa Wola

1. Zwrot podręczników do biblioteki szkolnej będzie odbywać się od 09 do 23 czerwca 2021 r. w tym:
09 – 11.06.2020 r. klasy ósme,
14 – 16. 06.2021r. klasy czwarte, piąte
17 – 18.06.2021r. klasy szóste, siódme,
21 – 24.06.2021r. klasy pierwsze, drugie, trzecie

2. Miejscem zwrotu książek będzie oznaczone miejsce biblioteczne.
3. Nauczyciel bibliotekarz/Rodzic/uczeń podczas zwrotu podręczników powinien używać środki ochrony osobistej (maseczka, rękawiczki) oraz przestrzegać dystansu 1,5m od drugiej osoby.
4. Uczniowie do miejsca bibliotecznego podchodzą pojedynczo.
5. Zasady zwrotu podręczników
· Przyjmowane są tylko pełne komplety (uczeń ma obowiązek usunięcia zapisanych ołówkiem notatek, podkreśleń, sklejenia kartek). Za podręczniki zniszczone lub zagubione Rodzic, zgodnie z regulaminem, zobowiązany jest zakupić takie same podręczniki w określonym terminie.
· Podręczniki są zwracane przez uczniów/Rodziców w ustalone przez dyrektora oraz nauczyciela bibliotekarza dni, w celu zachowania bezpieczeństwa i uniknięcia grupowania się osób.
· W danym dniu podręczniki zwraca wyznaczona klasa, w wyznaczonych godzinach, zgodnie z numerem ucznia w dzienniku.
6. Procedura odbioru podręczników:
· Rodzic/uczeń podaje wychowawcy oraz nauczycielowi bibliotekarzowi dane czytelnika: imię, nazwisko, klasę oraz numer inwentarzowy podręczników. Wraz z wychowawcą sprawdza zgodność numerów we wszystkich podręcznikach, a następnie oddaje je. Nauczyciel bibliotekarz sprawdza stan konta czytelnika, udziela informacji, czy wszystkie książki zostały zwrócone.
· Po upływie kwarantanny nauczyciel bibliotekarz dokonuje oceny stanu technicznego zwróconych podręczników.

W sytuacji stwierdzenia zniszczenia Rodzic zobowiązany jest do odkupienia książki, o czym zostanie poinformowany poprzez dziennik elektroniczny.

Jolanta Mroczek


AKTUALNOŚCI

Konkurs plastyczny ,,Ogród moich marzeń"

PSP - 3 Stalowa Wola

Zespół Szkół Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego zorganizował konkurs dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z Powiatu Stalowowolskiego. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej pt. ”Ogród moich marzeń”. Konkurs miał na celu popularyzować sztuki plastyczne wśród młodzieży, rozwijać umiejętności artystyczne a także przedstawić uczniom jeden z kierunków w Zespole Szkół : technik architektury krajobrazu. Architekt krajobrazu to zawód interdyscyplinarny, czyli łączący w sobie wiele różnych dziedzin nauk, głównie przyrodniczych i artystycznych, ale także inżynierskich. Do zadań zawodowych technika architektury krajobrazu należy projektowanie, urządzanie i pielęgnowanie terenów zieleni. Uczennica klasy 7a – Barbara Rabicka zajęła drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Ewa Kozioł


AKTUALNOŚCI

Stalowa Wola ubrana w Art déco- poznajemy na żywo historię sztuki.

PSP - 3 Stalowa Wola

Stalowa Wola należy do najmłodszych miast europejskich wybudowanych na potrzeby przemysłu stalowego. Miasto jako ośrodek przemysłowy i mieszkaniowy zostało ukształtowane w latach 1937-1939. Miasto powstawało zgodnie z najnowszymi tendencjami w sztuce. Budowle, które wybudowano w tamtych czasach w stylu modernistycznym wzbogacone zostały o elementy modnego wówczas, oryginalnego stylu Art déco. W Stalowej Woli to przede geometryczne bryły budowli, których prostota została w obiektach użyteczności publicznej urozmaicona rytmicznym podziałem fasad na graniaste filary, uskokowe zestawienia prostych modułów, wnękowe ukształtowanie wejść na klatki schodowe czy do sieni jednorodzinnych domów, okna z geometrycznymi szybami. Elementem dekoracyjnym dominującym w całej architekturze Stalowej Woli, a zarazem wyróżnikiem praktyczno-funkcjonalnym, który zapewniał murom ochronę przed zawilgoceniem i zabrudzeniem tynku, są okładziny z ciemnobrązowej klinkierowej cegły. Klasy siódme spacerując ulicami Wolności, Narutowicza, Skoczyńskiego, Popiełuszki, Hutniczej miały możliwość podziwiania pięknych obiektów, które szczęśliwie przetrwały do naszych czasów. Mało osób wie, że ich skupienie w jednym mieście i klasa architektury to ewenement w polskiej skali.

Ewa Kozioł

W tekście wykorzystano opracowanie Anny Seradzkiej


AKTUALNOŚCI

Dzień Matki w klasie 3 b

PSP - 3 Stalowa Wola

W dniu 20 maja 2021r. uczniowie klasy 3 b przygotowywali się do Dnia Matki, uczyli się piosenek i wierszy oraz wykonali dla mam piękne kwiaty.
Okazja stała się inspiracją do ułożenia przez dzieci wierszy i złożenia życzeń płynących z serc przepełnionych miłością.
Każdy uczeń pracował przy tym bardzo skrupulatnie, wkładając w swe wytwory wiele serca i wysiłku. Wszystko po to, by jak najlepiej uczcić nadchodzące Święto Mam.

Renata Buksińska


AKTUALNOŚCI

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

PSP - 3 Stalowa Wola

11 maja 2021 roku uczniowie klas pierwszych uczestniczyły w wyjątkowym wydarzeniu, jakim jest Pasowanie na czytelnika.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.
Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie poznali regulamin biblioteki, prośby książki, jak należy wypożyczać książki, a następnie zaprezentowały swoje umiejętności szybkiego myślenia podczas rozwiązywania różnych zagadek i rebusów.
Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą wzorowymi czytelnikami, którzy szanują książki. Na pamiątkę uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Mam nadzieję, że dla naszych pierwszoklasistów biblioteka stanie się  zaczarowanym miejscem, w  którym  można przeżyć niesamowite przygody i doświadczyć magii. A wszystko to, dzięki książce…

Jolanta Mroczek


AKTUALNOŚCI

Konkurs plastyczny pt.„Tytus w Stalowej Woli”

PSP - 3 Stalowa Wola

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów stalowowolskich szkół podstawowych pt.„Tytus w Stalowej Woli” Celem konkursu było przybliżenie uczniom twórczości Henryka Jerzego Chmielewskiego - grafika, publicysty, autora serii komiksowej „Tytus, Romek i A’Tomek”. Nagrodę- Superkolekcję 25 ksiąg otrzymała Martyna Bednarczyk z kl. 4 b. Gratulujemy!
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za bardzo ciekawe prace, które można zobaczyć na Facebooku oraz Instagramie.

Ewa Kozioł


AKTUALNOŚCI

Spotkanie uczniów klas 1. z policjantem

PSP - 3 Stalowa Wola

W dniu 7 maja 2021 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z policjantem. Celem spotkania było przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego zachowania na ulicach, w domach i na placach zabaw. Policjant zachęcał uczniów do udziału w konkursie plastycznym pt. „ Bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty” organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Stalowej Woli. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, cieszyło się zainteresowaniem uczniów. Uczniowie zadawali dużo pytań i z uwagą słuchali odpowiedzi.

Anna Myśliwiec


AKTUALNOŚCI

Spotkanie uczniów klas 1. z policjantem

PSP - 3 Stalowa Wola

W dniu 7 maja 2021 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z policjantem. Celem spotkania było przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego zachowania na ulicach, w domach i na placach zabaw. Policjant zachęcał uczniów do udziału w konkursie plastycznym pt. „ Bezpieczeństwo oczami pierwszoklasisty” organizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Stalowej Woli. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, cieszyło się zainteresowaniem uczniów. Uczniowie zadawali dużo pytań i z uwagą słuchali odpowiedzi.

Anna Myśliwiec


AKTUALNOŚCI

Pierwsza Komunia Święta dla uczniów naszej szkoły

PSP - 3 Stalowa Wola

Komunia święta odbędzie się 9 maja 2021 r. (niedziela)
godz. 9.00 - klasa 3 A oraz klasa 3 B
godz. 12.00 - uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Stalowej Woli
godz. 14.00 - klasa 3 C oraz klasa 3 D

Dyrekcja PSP-3


AKTUALNOŚCI

Rozstrzygnięcia konkursów plastycznych "Pomaganie jest cool" i "Magiczne miejsca powiatu stalowowolskiego"

PSP - 3 Stalowa Wola

Konkurs plastyczny "Pomaganie jest cool" miał na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży idei wolontariatu, kształtowanie wrażliwości na potrzeby innych oraz pobudzenie aktywności społecznej wśród młodych mieszkańców Stalowej Woli.
Organizatorem konkursu już kolejny raz było Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej SPECTRUM , Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli a patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Stalowej Woli - Lucjusz Nadbereżny. Komisja konkursowa wyłoniła laureatów, wśród których znalazły się trzy uczennice naszej szkoły: III miejsce – Wiktoria Wermińska z klasy 5a oraz wyróżnienia: Martyna Bednarczyk– kl. 4b i Natalia Górska- kl. 7a
W konkursie organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną na ekslibris okolicznościowy pod hasłem: „Magiczne miejsca powiatu stalowowolskiego „ wyróżnienie otrzymała Agata Chowaniec z klasy 7c.
Serdecznie gratulujemy!
Zapraszam do oglądania prac uczniów klas IV- VII na stronę- Plastyka Trójka na Facebooku oraz na Instagramie.

Ewa Kozioł


AKTUALNOŚCI

Mikołajkowe prezenty dla Domu Dziecka

PSP - 3 Stalowa Wola

Nasza szkoła włączyła się w ogólnomiejską akcję zbiórki prezentów mikołajkowych dla podopiecznych Domu Dziecka w Stalowej Woli.
Drobnymi upominkami staraliśmy się sprawić radość dzieciom oraz ułatwić placówce codzienne funkcjonowanie i realizację podstawowych zadań.
Cieszymy się bardzo, że nie brak jest osób, które rozumieją potrzeby innych i starają się na nie odpowiedzieć poprzez udzielone wsparcie.

Anna Idec


AKTUALNOŚCI

Pasowanie na Ucznia

PSP - 3 Stalowa Wola

W naszej szkole w dniu 23.10.2020 r. (piątek) odbyła się uroczystość "Pasowania na ucznia".
Z powodu sytuacji epidemicznej aktualnie panującej w naszym kraju, święto to było obchodzone nieco inaczej niż w latach poprzednich.

Ceremonia pasowania została przeprowadzona w czasie zajęć lekcyjnych, dla każdej klasy w oddzielnej sali. W dniu pasowania dzieci przyszły do szkoły odświętnie ubrane. Zaprezentowały wiersze i piosenki poznane w szkole, złożyły ślubowanie .  W obecności wychowawcy Pani  Dyrektor symbolicznie pasowała najmłodszych uczniów szkoły.  W tej sympatycznej uroczystości nie uczestniczyli rodzice pierwszoklasistów.
  
Życzymy naszym młodym uczniom owocnej nauki i wielu sukcesów w naszej szkole.

Anna Myśliwiec


AKTUALNOŚCI

Wrzesień miesiącem pamięci Bohaterów Westerplatte

PSP - 3 Stalowa Wola

Obrońcy Westerplatte to załoga małej polskiej strażnicy w Gdańsku na półwyspie Westerplatte. Załoga składała się ze 180 żołnierzy, których zadaniem była obrona powierzonego odcinka w ciągu 12 godzin do chwili nadejścia pomocy. Atak niemiecki rozpoczął się 1 września 1939 roku o godzinie 4.30. Piętnaście minut później ciężki krążownik „Schleswig-Holstein” rozpoczął ostrzał na teren Westerplatte.
Wybuchła II wojna światowa. Kilka razy dziennie Polskie Radio podawało krótki, ale optymistyczny komunikat: „Westerplatte jeszcze się broni”. Cały kraj z zapartym tchem śledził bohaterskie zmagania garstki żołnierzy z potęgą hitlerowską. Dzięki nim cały kraj wierzył w ostateczne zwycięstwo. Dowódcą Westerplatte był major Henryk Sucharski. Po siedmiu dniach walk 7 września 1939 r załoga, nie mając już amunicji, nie mogąc udzielić pomocy ciężko rannym, zdecydowała się na kapitulację.
Klasy V- VII w swoich pracach plastycznych przedstawiają te dramatyczne wydarzenia oraz symbole związane z Westerplatte. We wrześniu powraca do nas historia tamtych dni.

Ewa Kozioł


AKTUALNOŚCI

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

PSP - 3 Stalowa Wola

Szanowni Państwo,

nowy rok szkolny 2020/2021 stawia przed naszą szkołą niespotykane dotąd zadania. Oprócz troski o właściwy rozwój powierzonych naszej opiece dzieci stawić musimy czoła wymaganiom związanym z odpowiednią organizacją pracy szkoły w okresie zagrożenia epidemicznego. Ta sytuacja nakłada na nas wszystkich, pracowników szkoły i Rodziców, potrzebę ścisłej współpracy w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie wielu osób.
Rekomendujemy zwłaszcza:
- ścisłe przestrzeganie zaleceń sanitarnych wydanych przez MEN w porozumieniu z GIS i MZ,
- stałą obserwację przez Rodziców samopoczucia uczniów: dzieci z objawami infekcji dróg oddechowych, podwyższoną ciepłotą ciała, kaszlące nie powinny przychodzić do szkoły, lecz winne zostać poddane konsultacji lekarskiej,
- ograniczony wstęp do szkoły osób postronnych, w tym Rodziców przyprowadzających dzieci na zajęcia i odbierających je po lekcjach.
Bezwzględnie pozostać w domu muszą dzieci, u których członków rodziny stwierdzono zakażenie koronawirusem lub których członkowie rodzin przebywają na kwarantannie.

Szkoła wprowadza od września nowe zasady organizacji  pracy, które mają na celu zapobieganie zagrożeniu chorobowemu, m.in.:
- zapewnienie dzieciom, w miarę możliwości, warunków umożliwiających przebywanie w tych samych salach podczas lekcji przewidzianych dziennych rozkładem zajęć ,
- zmiana systemu przerw śródlekcyjnych, który ograniczać ma uczniowskie kontakty międzyklasowe,
- wydłużenie czasu pracy stołówki szkolnej umożliwiające skorzystanie z ciepłego posiłku w warunkach zachowania bezpieczeństwa,
- działania związane ze stałym wdrażaniem uczniów do przestrzegania podstawowych zasad higieny (częste mycie rąk, ochrona podczas kaszlu i kichania,  zachowywanie bezpiecznej odległości od innych, wietrzenie pomieszczeń, itp.),
- zmiany dotyczące form i zasad pracy lekcyjnej (m.in. brak możliwości wzajemnego pożyczania sobie przez uczniów materiałów szkolnych) i in.

Istotną rolę spełnią z pewnością rozmowy przeprowadzone w gronie rodzinnym przygotowujące dzieci do powrotu do szkoły i przypominające o obowiązujących zasadach zachowania narzuconych przez zaistniałą sytuację. W ich efekcie dzieci powinny zrozumieć, że ograniczenia, z którymi spotkają się w szkole, podyktowane są troską o ich zdrowie i bezpieczeństwo.
Mamy nadzieje, że podjęte przez nas działania oraz stała współpraca z Rodzicami umożliwią sprawną pracę szkoły i pełną realizację przypisanych jej zadań dydaktyczno-wychowawczych i opiekuńczych, których głównym podmiotem zawsze jest dziecko.

Dyrektor PSP nr 3 w Stalowej Woli

KONTAKT

ul. Prymasa Wyszyńskiego 14
37-450 Stalowa Wola

Telefon: 15 842 11 86 

Email: psp3@stalowawola.pl

SOCIAL