(015)8421186

PATRON - BOHATEROWIE WESTERPLATTE

Dnia 2 września 1974 roku nadano Szkole Podstawowej nr 3 zaszczytne imię Bohaterów Westerplatte. Był to szczególny dzień dla naszych wychowanków, nauczycieli i rodziców. Wśród grona dostojnych osób, przedstawicieli władz oświatowych i wojewódzkich, gościem szczególnym był major Jan Gryczman – uczestnik walk na Westerplatte, który dokonał odsłonięcia pamiątkowej tablicy.
Chlubne i zaszczytne imię Bohaterów Westerplatte wyznaczało kierunek zamierzeń , działań i zobowiązywało do realizacji wzniosłych celów. Od tego czasu Szkoła Podstawowa nr 3 szczególnie uroczyście obchodzi swoje święto patronalne. Każdego roku społeczność szkolna oddaje hołd bohaterskim Obrońcom Westerplatte. W szkole odbywają się uroczyste akademie o tematyce patriotycznej oraz konkursy wiedzy o Patronie szkoły.
Na rozwadowskim cmentarzu znajduje się miejsce spoczynku, pochodzącego z naszych stron, jednego z obrońców Westerplatte - ś.p. ppor. Bronisława Kochana. Czcząc jego pamięć, uczniowie PSP 3 co roku zapalają tam symboliczne znicze i składają kwiaty.

ul. Prymasa Wyszyńskiego 14
37-450 Stalowa Wola