E-DZIENNIK
DOSTĘPNOŚĆ
RODO
NAPISZ
ZADZWOŃ
BIP

AKTUALNOŚCI

Rok szkolny 2018/2019

AKTUALNOŚCI

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

PSP - 3 Stalowa Wola

Tegoroczni Absolwenci naszej szkoły byli po latach pierwszym rocznikiem, który ukończył ośmioletni etap edukacji ogólnokształcącej i zmierzył się z nową formułą sprawdzianu zamykającego ten proces.

Uczniowie w ramach realizacji celów edukacyjnych i wychowawczych uczestniczyli w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych i konkursach artystycznych. Organizowano wycieczki i zielone szkoły, realizowano program proekologiczny i prozdrowotny, duży nacisk położyliśmy na szeroko pojmowaną propedeutykę, celebrowano święta narodowe i religijne, uczniowie korzystali z szerokiego wachlarza zajęć pozalekcyjnych.

Dziękujemy uczniom za otwartość i zapał do pracy, rodzicom za współpracę i pomoc, nauczycielom za zaangażowanie, entuzjazm, cierpliwość i wyrozumiałość.

Całemu środowisku szkolnemu życzymy dobrych wakacyjnych dni. Zachowujemy wspomnienia o Absolwentach i trzymamy kciuki za ich dalszy rozwój intelektualny.
Pozdrawiamy naszych obecnych podopiecznych i zachęcamy do dalszej współpracy po zasłużonym wypoczynku.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Komers 2019

PSP - 3 Stalowa Wola

Opracowanie video

Łukasz Piłat


AKTUALNOŚCI

Najlepsi z Najlepszych

PSP - 3 Stalowa Wola

Dnia 11 czerwca 2019 roku w PSP - 12 w Stalowej Woli pod hasłem "Najlepszy z Najlepszych" odbyło się wręczenie nagród za udział w różnych konkursach.
Uczennica naszej szkoły Marta Terlecka /3a/ zajęła I miejsce w "Konkursie Ortograficznym" oraz II miejsce w "Konkursie Matematycznym". W "Konkursie Matematycznym" wyróżnienie zdobyła uczennica klasy 3b, Patrycja Piczak.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Halina Sieczkoś


AKTUALNOŚCI

Spotkania z laureatami i finalistami

PSP - 3 Stalowa Wola

W dniach 7 i 10 czerwca 2019 roku miały miejsce w naszej szkole spotkania laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych (obecnie uczniów klas ósmych) z uczniami klas siódmych i szóstych.
W miłej atmosferze najstarsi uczniowie opowiedzieli młodszym kolegom o swoich sukcesach naukowych, o korzyściach wynikających z bycia laureatem lub finalistą. Zachęcili ich do udziału w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Joanna Krawczyk - Bojarska


AKTUALNOŚCI

Z wizytą w TVK Stella

PSP - 3 Stalowa Wola

Dnia 5 czerwca 2019 roku klasa 3 a zwiedziła Telewizję Kablową "Stella".
Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca dziennikarza, prezentera i operatora kamery. Poznali także tajniki montażu materiałów filmowych. Obcowanie z kamerą i mikrofonem wymagało dużo odwagi. Trzecioklasiści przeprowadzali wywiady z kolegami na różne tematy.
Dzięki tej wizycie uczniowie zdobyli nowe i ciekawe doświadczenia.

Halina Sieczkoś


AKTUALNOŚCI

Jak nie czytam, jak czytam 2019

PSP - 3 Stalowa Wola

Jak nie czytam, jak czytam 2019
7czerwca 2019 roku o godz. 10.00 na boisku szkolnym wszyscy uczniowie z naszej szkoły udowodnili, że w jednym miejscu, w jednym momencie można czytać i ustanowić rekord w czytaniu.
Akcja podjęta przez nauczyciela bibliotekarza stanowiła przykład działania wśród młodzieży i zachęcającego młodych ludzi do częstego sięgania po książki, bo czytanie jest po prostu cool.

Jolanta Mroczek


AKTUALNOŚCI

XXII Miejski Konkurs Ortograficzny "O PIÓRO PREZYDENTA"

PSP - 3 Stalowa Wola

Dnia 24 maja 2019 roku odbył się w naszej szkole Konkurs Ortograficzny "O Pióro Prezydenta".
W ortograficznych zmaganiach wzięło udział trzydziestu trzech uczniów - mistrzów ortografii wszystkich stalowowolskich szkół podstawowych.
Autorkami dyktanda pt. "Rozwadowski targ staroci" były panie:
Anna Garbacz i Bernadeta Burdzy.

Komisja konkursowa czuwająca nad przebiegiem konkursu i oceniająca wyniki prac uczniów w składzie:

przewodnicząca:  Ewa Wąsik
członkowie:         
Joanna Krawczyk-Bojarska
Irena Stec
Ewa Komar
Mariola Gujda
zatwierdziła  następujące wyniki rywalizacji:

1. Iga Żebrowska  - SSP
2. Katarzyna Fus  - PSP - 12
3. Gabriela Gołojuch  - SSP
4. Aleksandra Wiącek  - PSP - 11
    Hanna Pikula  - PSP - 11
    Adam Procnal  - PSP - 4
7. Alicja Adamek  - Katolicka Szkoła Podstawowa
    Klara Szczerbińska  - PSP - 12
9. Oliwia Woźniak  - PSP - 4
10. Aleksandra Tracz  - PSP - 12

Organizatorzy konkursu dziękują Opiekunkom dzieci biorących udział w rywalizacji za pomoc w sprawdzaniu prac konkursowych.


AKTUALNOŚCI

Wyróżnienie w powiatowym konkursie "Matematyczna Sztafeta Klas Piątych"

PSP - 3 Stalowa Wola

24 maja 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 11 w Stalowej Woli odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród dla zwycięzców i uczestników XI edycji Powiatowego Konkursu "Matematyczna Sztafeta Klas Piątych".
W bieżącym roku szkolnym do etapu powiatowego zakwalifikowało się 50 uczniów. Naszą szkołę godnie  reprezentowali:  Tola Skrzeszewska oraz Jakub Ścipień i Wiktor Piczak . Ostatecznie bardzo wysoki wynik i wyróżnienie w konkursie zdobył Wiktor Piczak, uczeń klasy 5a.
Konkurs polegał na rozwiązywaniu zadań z zakresu szkoły podstawowej
o podwyższonym stopniu trudności. Proponowane zadania miały pokazać uczniom przydatność stosowania matematyki w życiu codziennym. Uczniowie rozwiązywali zadania zamknięte i otwarte, opracowane przez organizatorów konkursu.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy osiągnięć i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Anna Kupiec


AKTUALNOŚCI

Mamy następcę Mikołaja Kopernika

PSP - 3 Stalowa Wola

21 maja 2019 roku w PSP nr 7 w Stalowej Woli odbył się międzyszkolny konkurs interdyscyplinarny dla uczniów klas czwartych "Następcy Mikołaja Kopernika". W tym roku
w zmaganiach konkursowych uczestniczyło 36 uczniów ze stalowowolskich szkół. Naszymi reprezentantkami były: Marlena Seltenreich, Natalia Religa, Kinga Zając, Julia Bednarczyk i Julia Kot. Komisja konkursowa, już po raz jedenasty, wyłoniła najlepszych spośród najlepszych: pięciu uczestników otrzymało tytuł laureata. Wśród nich znalazła się również uczennica naszej "trójki" - Natalia Religa (kl. 4b).
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Anna Kupiec


AKTUALNOŚCI

Konkurs Czytelniczy "Booktalking, czyli pięć minut o książce"

PSP - 3 Stalowa Wola

15 maja w Szkole Podstawowej nr 11 w Stalowej Woli odbył się III Miejski Konkurs Czytelniczy "Booktalking, czyli pięć minut o książce" zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnobrzegu. Zadaniem uczestników było krótkie zareklamowanie wybranej książki w taki sposób, by słuchacze chcieli po nią sięgnąć i przeczytać ją samodzielnie. Oczywiście nie wolno było ujawniać wszystkich elementów świata przedstawionego utworu, a jedynie jego najbardziej "kuszące" fragmenty.

W rywalizacji Alicja Wąsik (kl. VIb) prezentująca książkę J. Skworza "Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz" zajęła III miejsce, a wyróżnienie zdobył Stanisław Krasowski (VIa) za reklamę książki "Wszystko zależy od przyimka" będącej zapisem rozmowy trzech językoznawców: J. Bralczyka, J. Miodka i A. Markowskiego.

Ewa Wąsik


AKTUALNOŚCI

"Czytaj z radością - słuchaj z przyjemnością"

PSP - 3 Stalowa Wola

To konkurs pięknego czytania przeznaczony był dla uczniów klas II - III. Konkurs przebiegał w 2 etapach. Każdy uczestnik zobowiązany był do przeczytania fragmentu dowolnej baśni różnych narodów.
Dnia 14 maja 2019 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej przeprowadzony został międzyszkolny konkurs, w którym laureatami zostali uczniowie naszej szkoły.
I miejsce - Jagoda Pityńska  kl. III A
III miejsce - Mateusz Kotulski  kl. II B
Serdecznie gratulujemy!

Jolanta Mroczek


AKTUALNOŚCI

Uroczyste pasowanie uczniów klas I na Czytelnika Biblioteki Szkolnej

PSP - 3 Stalowa Wola

9 maja 2019 roku PRZYJACIÓŁMI biblioteki szkolnej stali się pierwszoklasiści. W poczet czytelników biblioteki przyjętych zostało 87 uczniów. Pasowanie na czytelnika to wyjątkowa uroczystość, na którą wszyscy bardzo czekali.
Podczas uroczystości mali czytelnicy obejrzeli przedstawienie pt. "Urodziny Kopciuszka". Dzieci zapoznały się z regulaminem i księgozbiorem biblioteki, wysłuchały próśb książki.
Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów i sam fakt pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej .
Na zakończenie wszyscy otrzymali zakładkę do książki, list do rodziców oraz pamiątkowe dyplomy pasowania na czytelnika.
Wszystkim małym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.

Jolanta Mroczek


AKTUALNOŚCI

Spotkanie autorskie z pisarzem i dziennikarzem, panem Jakubem Skworzem

PSP - 3 Stalowa Wola

7 maja uczniowie klas Vb i VIc wzięli udział w spotkaniu autorskim z pisarzem i dziennikarzem, panem Jakubem Skworzem, zorganizowanym w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli. Autor promował swoją najnowszą książkę pt. "Mania Skłodowska". Była to powieść przybliżająca młodym czytelnikom biografię polskiej Noblistki, kolejna, po książce "Adaś Mickiewicz - łobuz i mistrz", pozycja, w której główni bohaterowie za sprawą magicznych, "wciągających" książek przenoszą się w czasy wybitnych Polaków i towarzyszą im w najistotniejszych etapach ich życia: od dzieciństwa, po wiek dorosły.
Pan Skworz, przybliżając dzieciom tematykę powieści i snując interesujące opowiastki  z życia tytułowej Mani (Maria Skłodowska-Curie), proponował im jednocześnie konkursy wiedzy, udział w eksperymentach fizyczno-chemicznych. Odpowiadał na pytania uczestników spotkania o swoją drogę twórczą, źródła inspiracji, czy osobiste preferencje dotyczące. współczesnych gier komputerowych.
Dla uczniów spotkanie z pisarzem stanowiło z całą pewnością wzbogacające doświadczenie. Nie mogło zabraknąć pamiątkowych zdjęć, autografów i autorskich dedykacji.

Ewa Wąsik


AKTUALNOŚCI

Młodzież Zapobiega Pożarom

PSP - 3 Stalowa Wola

W dniu 24 kwietnia 2019 r. w Świetlicy Komendy Głównej Straży Pożarnej w Stalowej Woli odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Naszą szkołę reprezentowała Alicja Wąsik z klasy 6 b, która zakwalifikowała się do szczebla powiatowego. Konkurs poszerzał wiedzę o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w trudnej i bardzo potrzebnej pracy strażaka, który nie tylko gasi pożary, nie tylko niesie pomoc, ale także ratuje ludzi poszkodowanych w wypadkach drogowych, podczas klęsk żywiołowych usuwa skutki katastrof.
Alicja otrzymała nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Stalowej Woli.
Serdecznie gratulujemy i zachęcamy pozostałych uczniów do pogłębiania wiedzy o tematyce pożarniczej.

Aneta Florek


AKTUALNOŚCI

Święto Konstytucji

PSP - 3 Stalowa Wola

3 maja 1791r. Sejm Wielki uchwalił pierwszą w nowożytnej Europie, a drugą na świecie po amerykańskiej konstytucję. Corocznie upamiętniamy ten fakt, a 3 maja jest dniem wolnym od pracy i nauki. Również w tym roku odbył się uroczysty apel z okazji 228 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przygotowali go uczniowie klas 6c i 6d we współpracy ze szkolnym chórem.

Anna Partyka, Łukasz Piłat, Wiktor Wędroch


AKTUALNOŚCI

Konkursy Podkarpackiego Kuratora Oświaty - podsumowanie

PSP - 3 Stalowa Wola

Zakończyły się tegoroczne konkursy przedmiotowe organizowane przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. W tych prestiżowych zmaganiach przeprowadzanych od października do marca w trzech etapach (szkolnym, rejonowym i wojewódzkim) wzięli udział najlepsi uczniowie z całego województwa walczący o tytuły laureatów i finalistów.

Z wielką dumą informujemy o sukcesach naszych uczniów w podjętej przez nich rywalizacji:

Eryk Sądej (kl. VIIIb) - laureat Konkursu z Biologii, laureat Konkursu z Geografii, finalista Konkursu z Języka Polskiego,
Justyna Jarzyńska (kl. VIIIc) - laureatka Konkursu z Języka Polskiego,
Przemysław Drąg (kl. VIIIa) - laureat Konkursu z Języka Polskiego,
Agata Tabor (kl. VIIIa) - laureatka Konkursu z Biologii,
Dominik Sura (kl. VIIIc) - laureat Konkursu z Chemii,
Julia Popek (kl. VIIId) - finalistka Konkursu z Języka Polskiego, finalistka Konkursu z Biologii.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Zwycięzcom - Laureatom i Finalistom, ich Rodzicom i Nauczycielom. Osiągnięte sukcesy to efekt wytężonej pracy umysłowej i podjętego wysiłku organizacyjnego. Oby ta postawa znalazła licznych naśladowców w kolejnych latach pracy szkoły.

Ewa Wąsik


AKTUALNOŚCI

EuroWeek 2019

PSP - 3 Stalowa Wola

Obóz szkoleniowy EuroWeek - już za nami!
W dniach od 24 do 29 marca 2019 r. uczniowie klas 5 b i 7 a uczestniczyli w warsztatach językowych w Różance - malowniczo położonej miejscowości w Kotlinie Kłodzkiej.
Program EuroWeek otwiera przestrzeń do rozwijania poczucia pewności siebie poprzez zróżnicowane zadania, mające na celu integrację grupy i budowanie umiejętności pracy w grupie, a także poprzez warsztaty językowe, odgrywanie ról, rozmowy, debaty, konferencje oraz dyskusje grupowe w języku angielskim.
Uczestnicy mieli okazję "podróżować" po świecie dzięki przygotowanym przez wolontariuszy prezentacjom. Poznali tańce różnych narodów. Wszystkie zajęcia angażowały całą grupę - było przy tym dużo humoru i zabawy.
Ponadto nie obyło się bez wycieczek edukacyjnych. Uczniowie zwiedzili: Jasną Górę, Twierdzę Kłodzko, Jaskinię Niedźwiedzią w Kletnie oraz Kopalnie Złota w Złotym Stoku.
Był to bardzo udany wyjazd, który wzbogacił umiejętności komunikowania się w języku angielskim.
Z pewnością nabyta wiedza przyda się w dalszej edukacji.

Mariola Gujda, Aneta Florek, Anna Partyka


AKTUALNOŚCI

Konkurs Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

PSP - 3 Stalowa Wola

W dniu 29.03.2019 w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli odbył się miejski Konkurs Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

W grupie klas 6 w wyniku eliminacji do strefy finałowej dostała się Wąsik Alicja i Sylwia Ignarska.

W ostatecznym rozrachunku Alicja Wąsik zajęła 2 miejsce, uzyskując tym samym awans do konkursu powiatowego. Sylwia Ignarska zajęła 3 miejsce.

W grupie starszej (klasy 8 i 3 gimnazjum) żadnemu z reprezentantów nie udało się przebrnąć eliminacji, ale zabrakło im naprawdę niewiele.

Gratulujemy uczestnikom szerokiej wiedzy z zakresu pożarnictwa.

W konkursie brali udział:

Klasy 6: Alicja Wąsik 6 b, Sylwia Ignarska 6 b, Adrian Rębisz 6 b

Klasy 8: Aleksander Kapuściński 8 b, Mateusz Karasiński 8 b, Jakub Dziechciarz 8 b

Artur Karlik


AKTUALNOŚCI

Finał powiatowego konkursu "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym"

PSP - 3 Stalowa Wola

W dniu 26.03.2019 odbył się  finał powiatowego konkursu "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym", w którym uczestniczyli reprezentanci Naszej szkoły w kategorii dzieci starszych. Udział w zmaganiach powiatowych był możliwy dzięki wygraniu eliminacji gminnych, które odbyły się dzień wcześniej (25.03.2019 w PSP nr12). W rywalizacji ze starszymi grupami nasi reprezentanci spisali się na miarę swoich możliwości zajmując 5 miejsce w powiecie, wykazując się sporą wiedzą z zakresu przepisów o ruchu drogowym, udzielaniem pierwszej pomocy oraz praktycznej jazdy rowerem na torze przeszkód. Zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje w przyszłych latach.

Warto wspomnieć, że w eliminacjach miejskich reprezentacja szkoły w kategorii dzieci młodszych zajęła 3 miejsce

Szkołę reprezentowali:

Kategoria dzieci młodszych: Pado Victoria 5 c , Kus Anna 5 c, Dziura Marcin 5 a, Pawłowski Adam 5 a

Kategoria dzieci starszych: Kołacz Izabela 6 a, Chramęga Julia 6 a, Krasowski Stanisław 6 a

Artur Karlik


AKTUALNOŚCI

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"

PSP - 3 Stalowa Wola

Dnia 21 marca 2019 roku odbyła się  kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny". Konkurs ten cieszy się w naszej szkole dużą popularnością .
W bieżącym roku szkolnym wzięło w nim udział 82 uczniów klas II- VIII.
Z radością informujemy o sukcesach naszych podopiecznych.
Wyróżnienia otrzymali:

- Korniak Magdalena kl.2
- Olejarz Julia kl.3
- Bednarczyk Julia kl.4
- Mastalerczyk Jakub kl.4
- Źródłowska Kinga kl.4
- Religa Natalia kl.4
- Dec Oliwia kl.7
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Szkolny Koordynator Konkursu
Anna Kupiec


AKTUALNOŚCI

Dzień Otwarty w PSP 3

PSP - 3 Stalowa Wola

W naszej szkole 21 III 2019 r. zorganizowano Dzień Otwarty.
Wszystkich przybyłych powitała na sali gimnastycznej pani dyrektor Elżbieta Sudoł - Wasyliszyn.
Następnie goście obejrzeli przedstawienie wyróżnione w Konkursie o Gęsie Pióro w roku 2018. Uczniowie ze świetlicy szkolnej zagrali kilka utworów na flażoletach.
Po części artystycznej goście udali się na zwiedzanie szkoły oraz warsztaty plastyczne, informatyczne, językowe i świetlicowe.
Wszyscy biorący udział w zajęciach wyszli z pięknymi samodzielnie wykonanymi pamiątkami.


AKTUALNOŚCI

Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

PSP - 3 Stalowa Wola

W niedzielę dnia 3 marca 2019 r. Poczet Sztandarowy naszej szkoły wziął udział w uroczystościach upamiętniających Żołnierzy Wyklętych. O godzinie 10.30 w Bazylice Konkatedralnej odprawiona została Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych, a po niej miał miejsce uroczysty przemarsz z udziałem Kompanii Honorowej i Pocztu Sztandarowego Garnizonu z Niska oraz Orkiestry Dętej Miejskiego Domu Kultury do Parku Miejskiego imienia Kazimierza Pilata. Tam odbyły sie też oficjalne uroczystości wojskowe.

W Poczcie Sztandarowym uczestniczyli:
Szabat Katarzyna 8a
Myśliwiec Alicja 8a
Dąbrowska Aleksandra 8d
Popek Julia 8d
Walczyk Aleksandra 8d
Zawada Olga 8d
Kosek Markos 8d

Dorota Gierak


AKTUALNOŚCI

Akcja charytatywna "Góra Grosza"

PSP - 3 Stalowa Wola

Jak co roku w naszej szkole Samorząd Uczniowski uczestniczył w akcji charytatywnej "GÓRA GROSZA". W tym roku była to już XIX edycja, w której zebraliśmy kwotę w wysokości 570,52 zł. Suma ta zostanie przekazana na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom w naszym kraju, które nie wychowują się w swojej rodzinie. Akcję prowadziliśmy na przełomie dwóch miesięcy grudzień 2018r./styczeń 2019r.
Oto jak uplasowały się nominały monetowe:

0,01 zł x5914 szt.= 59,14 zł
0,02 złx3071 szt.= 62,28 zł
0,05 złx1942 szt.= 97,10 zł
0,10 złx714 szt.= 71,40 zł
0,20 złx433 szt.= 86,60 zł
0,50 złx156 szt.= 78,00 zł
1,00 złx62 szt.= 62,00 zł
2,00 złx34 szt.= 34,00 zł
5,00 złx4 szt.= 20,00 zł
------------
570,52 zł


W akcji uczestniczyli uczniowie z klasy 7c:
Burdzy Karina
Dec Oliwia
Kaczor Wiktoria
Kita Oliwia
Mazur Aleksandra
Sroczyński Maksymilian

Opiekun SU: Dorota Gierak


AKTUALNOŚCI

Humanistyczne sukcesy uczniów naszej szkoły

PSP - 3 Stalowa Wola

Dużym osiągnięciem zakończył się udział uczniów klas ósmych w tegorocznym konkursie przedmiotowym z języka polskiego zorganizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.
W ostatnim, wojewódzkim etapie zmagań laureatami zostali: Przemysław Drąg (VIIIa) oraz Justyna Jarzyńska (VIIIc). Tytuły finalisty uzyskali: Julia Popek (VIIId) i Eryk Sądej (VIIIb).

Ponadto w ogólnopolskim konkursie literackim "Serce Kapsuły Czasu" tytuły zwycięzców honorowych wywalczyli: Katarzyna Szabat (VIIIa) i Kacper Wilk (VIIId). Zadaniem uczestników konkursu było zinterpretowanie tematu: "Podróż wyobraźnią w przyszłość! Twoja miejscowość, nasz świat za sto lat? Opowiedz o tym!". Wyróżnione teksty w zamyśle organizatorów zamknięte zostaną we wnętrzu gotowej rzeźby architektonicznej "Serce Kapsuły". Zarówno sama Kapsuła, jak i prace mają stać się wspólnym dziedzictwem, które zostanie darowane następnym pokoleniom. "Kapsuła Czasu" będzie otwierana w interwałach czasowych: za 10, 25, 50, 75 i 100 lat, kiedy to będzie następowało porównywanie z teraźniejszością wizji przedstawionych w pracach uczestników. Ciekawe, czy przyszłość potwierdzi pomysły naszych uczniów?

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy, licząc na to, że ich przykład stanie się zachętą do podjęcia trudu zmagań konkursowych również przez młodszych uczniów szkoły

Ewa Wąsik


AKTUALNOŚCI

Kulig w zimowej scenerii

PSP - 3 Stalowa Wola

Dnia 11 stycznia 2019r. w Kruszynie - Goliszowcu odbył się kulig klas 6b i 7c. Po dotarciu na miejsce na wszystkich uczestników czekał  już zaprzęg sani i sanek, którymi wyruszyli na wyprawę po okolicznym terenie Parku krajobrazowego Lasów Janowskich. Uczestnicy w pięknej zimowej aurze, podziwiali uroki okolicy przyrody i pejzażu zimowego. Następnie bawili się w gry i zabawy na śniegu, walki na śnieżki oraz wozili się na sankach. Zmarzniętych uczestników wycieczki ogrzało ognisko, pieczenie kiełbaski, gorąca herbata oraz wyśmienite ciasta i rogaliki.

Dorota Gierak, Artur Karlik, Monika Laskowska


AKTUALNOŚCI

Stalowowolska Paczka Pomocy

PSP - 3 Stalowa Wola

W ramach przedświątecznej akcji charytatywnej "Stalowowolska Paczka Pomocy - edycja Senior" na terenie szkoły była prowadzona zbiórka darów rzeczowych. Akcja miała na celu wsparcie mieszkańców Stalowej Woli w wieku 60 +, będących w trudnej sytuacji finansowej. Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie i ofiarność

Monika Laskowska


AKTUALNOŚCI

Jasełka w PSP 3

PSP - 3 Stalowa Wola

FOTORELACJA


AKTUALNOŚCI

Dyskoteka andrzejkowa

PSP - 3 Stalowa Wola

FOTORELACJA


AKTUALNOŚCI

Wieczornica patriotyczna w PSP nr 3

PSP - 3 Stalowa Wola

FOTO/VIDEO


AKTUALNOŚCI

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

PSP - 3 Stalowa Wola

Dzień ten, przypadający w trzeci czwartek listopada, ma już długoletnią tradycję. Pomysł zrodził się w USA w Californii, gdzie w 1974 roku zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień.

W naszej szkole z tej okazji przeprowadzono serię pogadanek, projekcji filmu na temat szkodliwości palenia oraz odbyła się gra profilaktyczna, w której wzięli udział uczniowie klas siódmych.  Zajęcia miały na celu uświadomienie ryzyka, jakie niesie za sobą ten nałóg. Podczas gry profilaktycznej uczniowie zmagali się z łamigłówkami logicznymi, jak również konkurencjami zręcznościowymi. Wszyscy mieli przy tej okazji dużo zabawy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałego rezultatu.

Dodatkowe informacje i konsultacje dla osób rzucających palenie można uzyskać w Telefonicznej Poradni Pomocy Palącym od poniedziałku do piątku w godz.: 11:00-19:00; tel: 801 108 108 (Koszt całego połączenia z telefonu stacjonarnego - 1 impuls). Dla telefonów komórkowych 22 211 80 15.

Monika Laskowska, Jolanta Mroczek


AKTUALNOŚCI

Konkurs plastyczny i historyczny rozstrzygnięty

PSP - 3 Stalowa Wola

W naszej szkole z okazji 100 - lecia Odzyskania NIepodległości zostały zorganizowane wystawy prac plastycznych oraz ciekawe dekoracja na sali gimnastycznej, która została przygotowana przez uczniów Kółka Plastycznego.
Dużym zaintersowaniem cieszy się galeria czarno - białego znaku plastycznego Exlibris - Niepodległość.
Ponadto w szkole został zorganizowany konkurs plastyczny dla klas siódmych pt. "Wybitni Polacy w naszych oczach". Na wystawie zostały zaprezentowane wybitne sylwetki Polaków, którzy przyczynili się do odzyskania Niepodległości, m. in. Józef Piłsudski, Jan Paweł II, Janusz Korczak, Eugeniusz Kwiatkowski czy Maria Curie - Skłodowska.
W konkursie wyróżniono prace następujących osób:
1. Milena Parys
2. Ewa Skrzypczak
3. Martyna Weremczuk
4. Mateusz Selwa
5. Anna Krysa
6. Zofia Koczwara
7. Michał Sztaba
8. Szymon Kłosowski
9. Kamila Jaworska
10. Anna Straszewska
Uczniowie otrzymali dyplomy.
Serdecznie gratulujemy!

Do udziału w konkursie historycznym z okazji Roku Niepodległości zgłosili się uczniowie klas siódmych i ósmych. Ich zadaniem było wykazanie się wiedzą dotyczącą biografii wybitnych Polaków na tle ważnych wydarzeń historycznych.
Dyplomy w tym konkursie zostały przekazane dla trzech najlepszych uczniów. Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Iskra, drugie miejsce zajęła Milena Parys, trzecie miejsce zajęła Oliwia Nowak.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Uczniowie uznali, że najwybitniejszym Polakiem w dziejach narodu i państwa został papież Jan Paweł II.

Aneta Florek, Roman Ziółkowski


AKTUALNOŚCI

VI Dyktando Niepodległościowe

PSP - 3 Stalowa Wola

9 listopada w Strzyżowie z inicjatywy małopolskiego Stowarzyszenia Polonistów i Fundacji "Zawsze warto" przeprowadzony został wojewódzki etap VI Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii". Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły, którzy w etapie szkolnym uzyskali najlepsze wyniki kwalifikujące ich do udziału w dalszej części konkursu: Alicja Wąsik (VIb), Krzysztof Słodkowski (VIc) oraz Szymon Głuszak (VIc).
Przedsięwzięcie wpisywało się doskonale w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tekst dyktanda bezpośrednio dotyczył okoliczności powstania Kopca Piłsudzkiego będącego narodowym kurhanem pamięci.
Spośród sześćdziesięciorga uczestników ortograficznych zmagań wyróżnienie zdobyła Alicja Wąsik.
Gratulujemy!

Ewa Wąsik


AKTUALNOŚCI

Stulecie Niepodległości Polski

PSP - 3 Stalowa Wola

W wyjątkowy sposób społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 uczciła 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości - dnia 9 listopada o godz. 11:11 wszyscy odśpiewali 4 zwrotki Hymnu.
W tym samym dniu odbył się uroczysty apel przygotowany przez klasę VIII b (pod kierunkiem p. Joanny Bojarskiej i p. Sebastiana Szwedo) oraz przez chór szkolny (pod kierunkiem p. Anny Partyki). Wierszami i piosenkami o tematyce patriotycznej uczczono ten szczególny dzień, jakim jest 11 listopada. 100 lat temu nasz kraj, nasza ojczyzna, po wielu latach niewoli znów stała się wolnym państwem. Akademię uświetnił występ uczniów klasy II b, którzy pięknie zatańczyli poloneza.

Joanna Krawczyk - Bojarska


AKTUALNOŚCI

Stulecie Niepodległości Polski
klasy 1 - 3

PSP - 3 Stalowa Wola

FOTO/VIDEO


AKTUALNOŚCI

Konkurs plastyczny Ekslibris Niepodległa 100 - rocznica

PSP - 3 Stalowa Wola

Uczniowie klas 5 i 7 naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Stalowej Woli, wykonując ekslibris - czarno - biały znak plastyczny z okazji 100 - lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Wyróżnione prace trafiły na konkurs i można je obejrzeć na wystawie w Bibliotece Miejskiej.
Nagrodę otzrymała uczennica klasy 7 b - Paulina Romaniak.
Jest to bogato ilustrowany album Historia sztuki.
Serdecznie gratulujemy!

Aneta Florek


AKTUALNOŚCI

Zwycięstwo dziewczyn PSP 3 w 24. Pikniku Koszykówki

PSP - 3 Stalowa Wola

28.10.2018 (niedziela) w hali sportowej zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Stalowej Woli rozegrany został 24 turniej koszykówki  chłopców w ramach Piramidy Kuźni Koszykówki.

Gościnnie na zaproszenie organizatorów występowały dziewczęta z Naszej szkoły, które zajęły 1 miejsce wygrywając wszystkie spotkania. W fazie grupowej pokonały PSP 9 i PSP 12, a w walce o miejsca 1-3 wygrały z PSP 5 i PSP 1

Gorzej powiodło się chłopcom, którzy przegrali wszystkie spotkania, ale trzeba zaznaczyć, że w przeciwieństwie do dziewcząt, zaczynają dopiero swoją przygodę z koszykówką i był to dla nich pierwszy sprawdzian swoich umiejętności.

Składy zespołów PSP 3:

Dziewczęta : Pogoda Emilia, Tarka Amelia, Oczak Kinga, Pacuła Julita, Chramęga Julia, Kołacz Izabela, Gorczyca Amelia, Stępień Klaudia, Trafidło Weronika, Kilian Aleksandra, Smusz Wiktoria i Pietrykowska Oliwia.

Chłopcy: Wach Bartłomiej, Burkot Szymon, Pawłowski Adam, Piotrowski Jakub, Butryn Franciszek, Nieradka Fabian, Czuj Bartosz, Klimek Filip, Poźniak Szymon, Dziura Marcin, Czech Mikołaj,
Opiekunami zespołów byli Dorota Gierak i Artur Karlik.

Artur Karlik


AKTUALNOŚCI

Na grobie Westerplatczyka

PSP - 3 Stalowa Wola

Poczet Sztandarowy PSP nr 3 im. Bohaterów Westerplatte oddał cześć śp. ppor. Bronisławowi Kochanowi, obrońcy Westerplatte pochowanemu na cmentarzu w Rozwadowie.

Bronisław Kochan urodził się w Charzewicach 8. lipca 1916 roku. W wieku szesnastu lat zaczął naukę w Szkole Podoficerskiej dla Małoletnich w Nisku. Po jej ukończeniu w stopniu starszego strzelca został skierowany do 3. Pułku Piechoty Legionów w Jarosławiu. Dnia 5 kwietnia 1939 r. został skierowany na Westerplatte.
W czasie obrony był zastępcą dowódcy wartowni nr 3. Po kapitulacji jako jeniec wojenny przebywał w Stalagu. Z niewoli powrócił do kraju w 1945 r.
Bronisław Kochan zmarł 16 lipca 1990 roku.

Cześć Jego Pamięci.


AKTUALNOŚCI

"Piszę do Ciebie list..."

PSP - 3 Stalowa Wola

26 października uczniowie klasy Vb wzięli udział w spotkaniu autorskim z panem Jakubem Skworzem, autorem książki "Adaś Mickiewicz - łobuz i mistrz". Zostało ono zorganizowane  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli. Tematyka spotkania, podczas którego podejmowane były  ważne zagadnienia dotyczące przełomowych dla naszego kraju wydarzeń historycznych XIX w., wpisywała się w obchody 100-rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Była również zapowiedzią zbliżającego się Roku Mickiewiczowskiego uchwalonego z okazji 220-rocznicy urodzin twórcy.
Uczniowie uczestniczyli również w podsumowaniu projektu "Kuźnia bibliolubnych", w ramach którego rozstrzygnięty został miejski konkurs literacko-plastycznym pod nazwą "Piszę do Ciebie list.". Z przyjemnością informuję, iż nasi piątoklasiści "wyraziście" zaprezentowali się w zmaganiach konkursowych, zdobywając większość nagród i wyróżnień. Oto lista zwycięzców:
Olga Mateuszczyk         - II miejsce,
Weronika Chromińska - III miejsce,
Karol Bruliński              - III miejsce,
Zuzanna Iskra               - wyróżnienie,
Alicja Strzałkowska      - wyróżnienie.
Serdeczne gratulacje!

Ewa Wąsik


AKTUALNOŚCI

Wyjazd edukacyjny Kozłówka - Majdanek

PSP - 3 Stalowa Wola

W dniach 23 oraz 25 października 2018 roku uczniowie wszystkich klas VIII oraz klasy VII a, d uczestniczyli, pod opieką swoich wychowawców, w wyjeździe edukacyjnym do Kozłówki i Majdanka. Wyjazd realizował treści podstawy programowej z języka polskiego i historii.
Uczniowie mieli okazję zwiedzić park i pałac w Kozłówce. Wartość tego zabytku polega na tym, że przetrwał II wojnę światową prawie bez żadnych strat. Zwiedzając wnętrza ma się wrażenie, że ktoś tu mieszka, tylko na chwilę wyszedł...
W Kozłówce łatwo można sobie wyobrazić, jak wyglądała przed wojną typowa magnacka rezydencja, jakich było wiele w naszym kraju.
Kolejnym punktem wycieczki było Państwowe Muzeum na Majdanku na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Uczniowie przeszli ścieżką historyczną dokumentującą najważniejsze obiekty i miejsca związane z historią obozu. Rozpoczyna się ona u stóp Pomnika - Bramy, prowadzi wzdłuż obozu więźniarskiego i kończy przy Mauzoleum. Uczestnicy wycieczki w skupieniu słuchali słów przewodnika, który opowiadał o losie więźniów i warunkach bytowych w obozie. Szczególne wrażenie wywarły na wszystkich takie miejsca, jak: łaźnia, komory gazowe, krematorium i baraki więźniów.
Była to lekcja historii, którą wszyscy zapamiętają na długo.

Joanna Krawczyk - Bojarska


AKTUALNOŚCI

Godziny przy piórze

PSP - 3 Stalowa Wola

Dnia 23 października 2018 roku w Bibliotece Głównej odbyło się uroczyste podsumowanie XVIII edycji powiatowego konkursu poetyckiego "MOJA MAŁA OJCZYZNA" pt. "Godziny przy piórze".
Pragniemy poinformować o sukcesach dwóch naszych uczennic, które kolejno zdobyły:

II miejsce - Karina Majerska, klasa VIII a
wyróżnienie - Marlena Seltenreich, klasa IV b.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich.

Joanna Krawczyk - Bojarska


AKTUALNOŚCI

Archipelag Skarbów

PSP - 3 Stalowa Wola

W ramach realizacji Programu Wychowawczo-Profilaktycznego, nasza szkoła w październiku tego roku uczestniczyła w programie profilaktycznym "Archipelag skarbów". Programem zostali objęci najstarsi uczniowie, rodzice oraz nauczyciele.
Program w całości opiera się na modelu profilaktyki zintegrowanej, łączącej różne dziedziny profilaktyki skutecznie przeciwdziałającej zachowaniom ryzykownym. "Archipelag skarbów" odwołuje się do marzeń i pragnień młodych ludzi związanych ze szczęściem w życiu osobistym, w miłości oraz realizacją życiowych pasji. Program uczy zdrowego i mądrego stylu życia. Warsztaty dla uczniów prowadzone były metodami aktywnymi, angażującymi młodzież do podejmowania różnorodnych zadań.
Spotkanie z nauczycielami i rodzicami miało charakter wykładu urozmaiconego prezentacją multimedialną oraz dialogiem z uczestnikami. Zaprezentowano cele programu, model profilaktyki zintegrowanej oraz wyniki badań nad młodzieżą wraz ze wskazówkami i wnioskami.

Monika Laskowska


AKTUALNOŚCI

Stypendia naukowe dla naszych uczniów

PSP - 3 Stalowa Wola

Dnia 15 października 2018 roku w budynku Biblioteki Miejskiej odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów naukowych Prezydenta Miasta za wybitne osiągnięcia naukowe i wyniki w nauce. Z przyjemnością informujemy, że w gronie tegorocznych stypendystów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

    Julia Popek
    Justyna Jarzyńska
    Aleksandra Wach
    Agata Tabor
    Alicja Gargaś
    Filip Gajda
    Karol Podlasek

Gratulujemy wyróżnionym uczniom i życzymy, aby obecny rok szkolny był dla nich czasem kolejnych osiągnięć naukowych.

Joanna Krawczyk - Bojarska


AKTUALNOŚCI

Pasowanie na Ucznia

PSP - 3 Stalowa Wola

Uczniowie klas pierwszych są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. We wtorek 16 października 2018 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia klas pierwszych.
Świąteczny strój galowy uczniów, dekoracja sali, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście, a nasi  pierwszoklasiści wkroczyli w poczet uczniów z wierszem i piosenką na ustach. Dzieci ślubowały ,,być dobrym uczniem, dbać o honor swojej szkoły, uczyć się dobrze, służyć pomocą słabszym, słuchać nauczycieli, postawą swoją sprawiać radość wychowawcom i rodzicom, by wyrosnąć na dobrego człowieka". Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia przez Panią Dyrektor, dokonanego specjalnym ołówkiem. Po oficjalnej uroczystości uczniowie w radosnym nastroju udali się do swoich sal na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Renata Mierzyńska


AKTUALNOŚCI

Dzień Edukacji Narodowej

PSP - 3 Stalowa Wola

Oprawę artystyczną Święta przygotowały klasy 6a i 6b pod kierunkiem p. Artura Karlika i p. Anny Partyki


AKTUALNOŚCI

"Nie zgubić talentu"

PSP - 3 Stalowa Wola

Dnia 15 października 2018 roku w Filharmonii w Rzeszowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród oraz wyróżnień za wybitne osiągnięcia naukowe dla uczniów szczególnie uzdolnionych z województwa podkarpackiego.
Z wielką przyjemnością informujemy, że w uznaniu wybitnych osiągnięć naukowych nasi uczniowie:

Julia Popek otrzymała Nagrodę  Zarządu Województwa Podkarpackiego,
Eryk Sądej otrzymał Stypendium Zarządu Województwa Podkarpackiego.

Wyróżnienia zostały przyznane w ramach Programu wspierania młodzieży uzdolnionej "Nie zgubić talentu".

Joanna Krawczyk - Bojarska


AKTUALNOŚCI

EU Code Week 2018

PSP - 3 Stalowa Wola

W dniach 8 -12 października 2018r. nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody EU Code Week 2018, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania . Najmłodsi poprzez gry i zabawy rozwijali umiejętności okołoprogramistyczne ułatwiające naukę programowania w późniejszym okresie. Uczniowie klas starszych tworzyli animacje i gry, korzystając z takich narzędzi jak Baltie czy Scratch. Udział w akcji to nie tylko poznanie różnych aplikacji programistycznych, ale przede wszystkim rozwijanie logicznego myślenia, kreatywności, nauka pracy w grupie i dobra zabawa.

Alicja Mulkiewicz - Kozłowska


AKTUALNOŚCI

Wyjazd edukacyjny (zielona szkoła) do Zawoi

PSP - 3 Stalowa Wola

W dniach 01 - 05.10.2018 uczniowie klasy 6a, 6b, 6c, 6d i 7c przebywali na wyjeździe edukacyjnym (zielona szkoła) w Zawoi u podnóża "królowej" Beskidów - Babiej Góry.
W ciągu 5 dni poszerzali swoją wiedzę przede wszystkim z zakresu wiadomości przyrodniczych, geograficznych i kulturalno-historycznych.
Podczas licznych pieszych wycieczek, zwiedzili min. Muzeum Babiogórskiego Parku Narodowego, skansen górali beskidzkich, galerię arcydzieła ludowego, odkrywkę skalną zwaną fliszem karpackim oraz park czarnego daniela.
Wśród licznych atrakcji nie zabrakło gier i zabaw na świeżym powietrzu oraz gry terenowej na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego.
Podczas kreatywnych warsztatów, uczniowie mieli możliwość zapoznania się z różnymi formami sztuki ludowej oraz samodzielnego wykonania niektórych z nich, min. malowania na szkle, eko sianko - wyroby z siana, patchworkowe cuda - wyroby z filcu, folk design - malowanie drewnianych ptaszków, jak również uczestniczyli w warsztatach muzyczno-tanecznych z góralską kapelą ludową.
W drodze powrotnej odwiedzili Ojców, zwiedzając min. Kapliczkę na wodzie i Maczugę Herkulesa.
Wyjazd dostarczył  naszym uczniom miłych wrażeń, stał się okazją do wzbogacenia wiedzy historycznej i przyrodniczej, a także do poznania dziedzictwa kulturowego regionu naszego kraju.

Artur Karlik, Dorota Gierak, Anna Partyka


AKTUALNOŚCI

Karta rowerowa

PSP - 3 Stalowa Wola

W dniu 09.10.2018. gościliśmy w naszej szkole pana policjanta, który osobiście wręczał karty rowerowe uczniom klas 5. którzy zdali egzamin teoretyczny i praktyczny. Była to również okazja do przypomnienia zasad bezpieczeństwa, obowiązujących uczestników ruchu drogowego.
Pan policjant życzył wszystkim bezpiecznej drogi z domu do szkoły oraz pogratulował uzyskania takiego ważnego dokumentu, jakim jest karta rowerowa.

Aneta Florek


AKTUALNOŚCI

XV Lubelski Festiwal Nauki

PSP - 3 Stalowa Wola

W ramach XV Lubelskiego Festiwalu Nauki uczniowie klasy 1D 21 września wzięli udział w zajęciach organizowanych przez uczelnię przy budynku Inżynierii Materiałowej. Były to zajęcia plastyczne: MURALE czyli  Duuuuża kolorowanka, w rozmiarze XXL, wykonana z grubego kartonu, rozmieszczona na murze budynku uczelni, do kolorowania w grupie kolegów i koleżanek; bańki mydlane małe, duże i gigantyczne; E-grosik, czyli ekonomia dla dzieci, w ramach których uczniowie wykonali liczydła i poznali zasady korzystania z nich. Wzięli również udział w zajęciach zumby. Dzień obfitował w atrakcje, na pewno długo zostanie w pamięci każdego uczestnika.

Renata Mierzyńska


AKTUALNOŚCI

Spotkanie autorskie z Jolantą Reisch-Klose

PSP - 3 Stalowa Wola

28 września W Miejskiej Bibliotece Publicznej klasa 1D wzięła udział w spotkaniu autorskim z dziennikarką, tłumaczką i autorką opowiadań dla dzieci - panią Jolantą Reisch-Klose pod hasłem "Kreatywne czytanie, czyli po drugiej stronie ksiązki". Uczniowie z zainteresowaniem słuchali jak powstaje książka, dowiedzieli sięże każda książka ma w sobie kropelkę wiedzy, uczy wyobraźni, ale potrafi być też lekarstwem. W czasie spotkania dzieci uzyskały odpowiedzi na swoje pytania, każde z nich otrzymało też na pamiątkę autograf pisarki.

Renata Mierzyńska

KONTAKT

ul. Prymasa Wyszyńskiego 14
37-450 Stalowa Wola

Telefon: 15 842 11 86 

Email: psp3@stalowawola.pl

SOCIAL