E-DZIENNIK
DOSTĘPNOŚĆ
RODO
NAPISZ
ZADZWOŃ
BIP

AKTUALNOŚCI

Rok szkolny 2017/2018

AKTUALNOŚCI

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

PSP - 3 Stalowa Wola

FOTORELACJA


AKTUALNOŚCI

Odsłonięcie obelisku zamordowanych funkcjonariuszy w 1940r. w Związku Sowieckim

PSP - 3 Stalowa Wola

17 czerwca 2018r. odbyło się uroczyste odsłonięcie Obelisku upamiętniającego poległych oficerów Wojska Polskiego i funkcjonariuszy Policji Państwowej rozstrzelanych w Katyniu, Twerze, Charkowie i innych miejscach kaźni na terytorium Związku Sowieckiego. Rozpoczęło się ono o godz. 10.30 Mszą Świętą w kościele pw. Trójcy Świętej, a następnie udano się na cmentarz komunalny, gdzie usytuowany jest obelisk. W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz miasta, powiatu, województwa oraz parlamentarzyści.

W uroczystościach uczestniczył również Poczet Sztandarowy naszej szkoły w składzie:

Dąbrowska Aleksandra kl. 7d
Dąbrowski Miłosz kl. 7a
Gargaś Alicja kl. 7a
Kuligowski Tomasz kl. 7a
Myśliwiec Alicja kl. 7a
Popek Julia kl. 7d
Szabat Katarzyna kl. 7a
Walczyk Aleksandra kl. 7d

Wiktor Wędroch


AKTUALNOŚCI

Na Memoriale Janusza Kusocińskiego

PSP - 3 Stalowa Wola

15 czerwca 2018r grupą kilkunastu osób z naszej szkoły wyjechaliśmy do Chorzowa kibicować Anicie Włodarczyk, od której dostaliśmy zaproszenie na Memoriał Janusza Kusocińskiego. Po przyjeździe do Chorzowa mieliśmy okazję spotkać się z Mistrzynią i zrobić z nią pamiątkowe zdjęcie. Wszyscy dostaliśmy imienne dedykacje od pani Włodarczyk, która jest czterokrotną mistrzynią świata, dwukrotną mistrzynią olimpijską, w rzucie młotem i aktualną rekordzistką świata (82,98m). Po krótkiej rozmowie, w której podziękowaliśmy za zaproszenie, udaliśmy się na stadion Śląski, który po remoncie wygląda imponująco. Zawody rozpoczęły się z godzinnym opóźnieniem, ponieważ zaczął padać mocny deszcz. Jednak nikt się nie nudził. Po rozpoczęciu zawodów mogliśmy oglądać rywalizację na wysokim, światowym poziomie oraz liczyć na autografy startujących zawodników. W Memoriale startowało wiele gwiazd polskiej i światowej lekkoatletyki. Pani Anita, która przygotowuje się do mistrzostw Europy w Berlinie, rzutem na odległość 75,52 zajęła  II miejsce. Wyprzedziła ją Amerykanka Gwen Berry z wynikiem

Możliwość oglądnięcia fascynującego widowiska sportowego i miłego spędzenia czasu zawdzięczamy firmie Nado, której dziękujemy.

Andrzej Wasyliszyn


AKTUALNOŚCI

Uczniowie „Trójki” w otoczeniu Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego

PSP - 3 Stalowa Wola

2 maja delegacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły uczestniczyła w miejskich obchodach Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Gościem honorowym uroczystości był premier Mateusz Morawiecki.
Centralny punkt obchodów to wciągnięcie flagi Polski na osiemnastometrowy maszt i odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” w honorowej asyście Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego z trzech rodzajów sił zbrojnych: wojsk lądowych, sił powietrznych oraz marynarki wojennej.
Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości nasi uczniowie uczestniczyli w koncercie Piotra Rubika.
To były niezapomniane przeżycia!


AKTUALNOŚCI

Co to jest Polska? - konkurs recytatorski

PSP - 3 Stalowa Wola

27 kwietnia 2018 roku w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli odbył się konkurs recytatorski pod hasłem  "Galicja dla Niepodległej", organizowany przez Stowarzyszenie Literackie "Witryna". Wzięło w nim udział 53 uczestników, w tym uczniowie naszej szkoły. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Tym bardziej cieszymy się, że wyróżnienie zdobyła nasza uczennica, Karina Majerska, która recytowała wiersz Artura Oppmana pt. "Orlątko".
Celami konkursu była: popularyzacja poezji patriotycznej, doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury słowa.

Joanna Krawczyk - Bojarska


AKTUALNOŚCI

Konkurs literacko-plastyczny "Eko-bajka"

PSP - 3 Stalowa Wola

25 kwietnia rozstrzygnięty został miejski konkurs literacko-plastyczny pod hasłem "Eko-bajka". Organizatorzy, Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli i Miejska Biblioteka Publiczna, do udziału w nim zaprosili uczniów klas IV-VII stalowowolskich szkół podstawowych. Ideą konkursu było kształtowanie właściwych postaw dotyczących ochrony środowiska naturalnego, szerzenie wiedzy z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi oraz rozwijanie umiejętności literacko-plastycznych.
Spośród 113 prac zgłoszonych do konkursu jury wyłoniło ścisłe grono laureatów i wyróżnionych. Wśród nich znalazł się uczeń "Trójki", Krzysztof Słodkowski z kl. Vc, autor opowiadania pt. "Ekologiczny sen". Serdecznie gratuluję osiągniętego wyniku!

Ewa Wąsik


AKTUALNOŚCI

Wycieczka klas szóstych do Warszawy

PSP - 3 Stalowa Wola

W dniach 18 - 19 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy VIa oraz VId pod opieką pani Anety Florek, pani Joanny Bojarskiej i pana Andrzeja Wasyliszyna wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Warszawy.
Program wycieczki obejmował między innymi wizytę w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Wnętrza polskiego parlamentu zwiedziliśmy przede wszystkim dzięki uprzejmości pana posła Rafała Webera, który osobiście oprowadzał nas po salach i korytarzach sejmowych. W pierwszym dniu wyjazdu zobaczyliśmy również: Kolumnę Zygmunta, Plac Zamkowy, Archikatedrę św. Jana, mury miejskie, Rynek Starego Miasta, pomniki Małego Powstańca i Syrenki Warszawskiej. Przeszliśmy Traktem Królewskim, mijając po drodze m. in. Pałac Prezydencki, do Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie oglądaliśmy zmianę warty. Odwiedziliśmy też Pałac Kultury i Nauki, gdzie z XXX piętra podziwialiśmy panoramę Warszawy.
W drugim dniu wycieczki odwiedziliśmy największy w Polsce park doświadczeń - Centrum Nauki "Kopernik". Ostatnim punktem wyjazdu była wizyta w Zoo.
Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń.

Joanna Krawczyk - Bojarska


AKTUALNOŚCI

Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych

PSP - 3 Stalowa Wola

Z wielką przyjemnością informujemy o sukcesach uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Stalowej Woli w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Trzystopniowe zmagania wyłoniły laureatów i finalistów etapu wojewódzkiego, w gronie których znaleźli się nasi uczniowie:

- Eryk Sądej (kl. VII b) - laureat Konkursu z Języka Polskiego oraz Konkursu z Przyrody;
- Justyna Jarzyńska (kl. VII c) - laureatka Konkursu z Języka Polskiego, finalistka Konkursu z Matematyki;
- Julia Popek (kl. VII d) - laureatka Konkursu z Języka Polskiego;
- Aleksandra Wach (kl. VII c) - laureatka Konkursu z Języka Polskiego;
- Agata Tabor (kl. VII a) - laureatka Konkursu z Przyrody;
- Filip Gajda (kl. VII a) - finalista Konkursu z Matematyki oraz Konkursu z Przyrody;
- Alicja Gargaś (kl. VII a) - finalistka Konkursu z Języka Polskiego;
- Karol Podlasek (kl. VII a) - finalista Konkursu z Języka Angielskiego.  

Serdecznie gratulujemy!


AKTUALNOŚCI

Przedstawienie "Królowa Śniegu"

PSP - 3 Stalowa Wola

Dn. 22.03.2018 r. grupa teatralna "Trójeczka" przedstawiła szkolnej publiczności  spektakl "Królowa Śniegu" oparty na motywach znanej baśni Jana Christiana Andersena - opowieści o sile przyjaźni i zwycięstwie dobra nad złem. W baśniowy świat pełen tajemnic i magii przenieśli widzów uczniowie klas V - VII.  Obsadę aktorską stanowili:

Andersen - Miron Dąbrowski (kl. VI b)
Paula - Anna Buras (kl. VI a)
Pracownica muzeum - Kamila Krajewska (kl. VI b)
Królowa Śniegu - Oliwia Nowak (kl. VI b)
Gerda - Lena Opala (kl. V b)
Kaj - Adrian Rębisz (kl. V b)
Babcia, Matka Zbójniczki - Anna Straszewska (kl. VI b)
Zbójniczka - Milena Parys (kl. VI b)
Zbójcy -  Kamil Sakowski, Szczepan Partyka (kl. VI b)
Wróżka Kwiatów - Aleksandra Iskra (kl. VI a)
Wrona - Zofia Koczwara (kl. VI a)
Kawka - Martyna Góralewicz (kl. VI a)
Księżniczka - Gabriela Żywica (kl. VI b)
Róże, Gołębie - Oliwia Sibiga, Emilia Tarnawska (kl. VI a)
Czarownice - Aleksandra Kilian, Dominika Trafidło (kl. V c), Oliwia Dec, Oliwia Kochan, Karina Burdzy (kl. VI c), Anna Kozikowska (kl. VI d), Sandra Chlebuś, Gabriela Morawska (kl. VII c)

Spektakl zaprezentowano również rodzicom i zaproszonym gościom.
Grupa "Trójeczka" dziękuje Pani Annie Partyce za pomoc w przygotowaniu przedstawienia.

Ewa Czerwonka


AKTUALNOŚCI

Pierwszy Dzień Wiosny

PSP - 3 Stalowa Wola

Pierwszy Dzień Wiosny w klasach 4-7.
W środę 21-go marca obchodziliśmy w szkole Pierwszy Dzień Wiosny. W obchodach tego dnia uczestniczyło wielu uczniów, którzy pod opieką nauczycieli przygotowali wiele atrakcji m.in.: występ grupy tanecznej, przedstawienie pod tytułem "Wiosna jest tuż tuż.." oraz pokaz mody ekologicznej.
Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i gratulujemy udanej zabawy.

Monika Wędroch, Anna Partyka, Łukasz Piłat


AKTUALNOŚCI

Poczet Sztandarowy PSP 3 w uroczystościach ku czci "Żołnierzy Wyklętych"

PSP - 3 Stalowa Wola

3 i 4 marca 2018r. w naszym Mieście odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody, by wspólnie z mieszkańcami miasta uczcić pamięć bohaterów Powstania Antykomunistycznego. Poczet Sztandarowy naszej szkoły uczestniczył we Mszy Świętej 4 marca o godzinie 12.00 w Bazylice Konkatedralnej.

W Poczcie Sztandarowym udział wzięli uczniowie kl. VII "d":

Popek Julia
Dąbrowska Aleksandra
Zawada Olga
Walczyk Aleksandra
Bezubik Szymon
Kosek Marcos
Kurylak Kacper

Wiktor Wędroch


AKTUALNOŚCI

Booktalking, czyli pięć minut o książce

PSP - 3 Stalowa Wola

21 lutego uczniowie naszej szkoły, Alicja Wąsik (5b), Aleksandra Iskra (6b) i Stanisław Krasowski (5a), wzięli udział w Miejskim Konkursie Czytelniczym "Booktalking, czyli pięć minut o książce". W zamyśle organizatorów miał on popularyzować czytelnictwo i podnosić jego poziom, rozwijać świadomość literacką uczniów oraz doskonalić ich umiejętność autoprezentacji. Zadaniem uczestnika zmagań była ustna prezentacja dowolnej książki metodą booktalkingu (np. streszczenie fabuły, zaprezentowanie głównego bohatera, przedstawienie wybranego epizodu, oddanie nastroju). Nasi uczniowie zareklamowali następujące utwory literackie:

- B. Piotrkowska - Dubik: "Laleczki z papieru",
- R. J. Palacio: "Cudowny chłopak",
- M. Biskup: "Śladami zapomnianych bohaterów".

Ostatecznie w rywalizacji II miejsce zajęła Alicja Wąsik.

Serdecznie gratuluję wszystkim naszym uczniom, pasjonatom czytelnictwa!

Ewa Wąsik


AKTUALNOŚCI

Spotkanie z autorem, panem Krzysztofem Piersą

PSP - 3 Stalowa Wola

20 lutego uczniowie klas VII mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z panem Krzysztofem Piersą, autorem książek "Komputerowy ćpun" i "Trener marzeń", dziennikarzem prasowo-internetowo-telewizyjnym, recenzentem gier komputerowych, pasjonatem fantastyki.

Zaproszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną autor opowiadał o niebezpieczeństwie uzależnienia od gier komputerowych i o jego skutkach (zaburzenia psychiczne, agresja, wyobcowanie ze środowiska, depresja, brak autorealizacji i in.). Pokazywał, jak cienka jest granica pomiędzy rozrywką czerpaną z grania a ryzykiem uzależnienia. Obalał stereotypy dotyczące gier komputerowych. Obnażał absurdalność i brak wiarygodności w tłumaczeniach graczy, którym udowadnia się nadmierne spędzanie czasu przy komputerze.

Temat spotkał się z bardzo żywym odzewem wśród uczniów. Ich reakcje na kierowany do nich przekaz oraz licznie zadawane pytania były dowodem aktualności problemu.

Ewa Wąsik


AKTUALNOŚCI

Góra Grosza 2018

PSP - 3 Stalowa Wola

W naszej szkole  dobiegła końca 18 edycja ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza". Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance!! Z tym hasłem rozpoczęliśmy zbiórkę monet. Nasza szkoła zebrała 384,75 zł. Wszystkie pieniądze zostaną przekazane Towarzystwu Nasz Dom na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci.
Samorząd Uczniowski PSP nr 3 bardzo serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym uczniom, nauczycielom i rodzicom.

Samorząd Uczniowski


AKTUALNOŚCI

Spotkanie z policjantem

PSP - 3 Stalowa Wola

W środę 24 stycznia br. odbyło sie w naszej szkole spotkanie z policjantem dotyczące profilaktyki zachowań podczas spędzania czasu wolnego w czasie ferii zimowych oraz bezpiecznego korzystania z sieci Internet.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Koncert noworoczny dla rodziców

PSP - 3 Stalowa Wola

23 stycznia 2018 r. uczniowie klas 4 - 7 zaprezentowali szkolnej publiczności, rodzicom oraz pracownikom szkoły Koncert Noworoczny. Występ wypełniły pastorałki, piosenki, utwory poetyckie i instrumentalne oraz tańce w wykonaniu chóru szkolnego, zespołu instrumentalnego, teatru "Trójeczka". Program słowno - muzyczny o tematyce bożonarodzeniowej, noworocznej i zimowej  dostarczył widzom miłych wrażeń oraz stał się okazją do przedstawienia artystycznych zdolności naszych uczniów.

Anna Partyka, Ewa Czerwonka


AKTUALNOŚCI

Dyskoteka karnawałowa klas 4-7

PSP - 3 Stalowa Wola

FOTORELACJA


AKTUALNOŚCI

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

PSP - 3 Stalowa Wola

18 stycznia jest uznawany za Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.
Nie jest to jednak przypadkowa data.
To właśnie 18 stycznia, 136 lat temu (1882 r.) urodził się Alan Alexander Milne twórca uwielbianego przez miliony, sympatycznego" misia o bardzo małym rozumku".
Dzień ten obchodzony był w naszej szkole, gdyż do Kubusia Puchatka mamy duży sentyment, bo jest nie tylko uroczym i nieco niezdarnym misiem, ale też ma wokół siebie kochających przyjaciół.
Uczniowie nie tylko przynieśli książki, bajki, maskotki, ale przebrali się za Kubusia i nawet z bielusieńkiego śniegu ulepili ulubioną postać.
Dzień był nie tylko okazją do zabawy, lecz także służył promocji czytelnictwa.     

Jolanta Mroczek


AKTUALNOŚCI

Zajęcia edukacyjne "Ognik"

PSP - 3 Stalowa Wola

W dniu 17.01.2018r. uczniowie klasy 5c i 5d uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nisku w zakresie bezpieczeństwa pożarowego.  Sala edukacyjna "Ognik" funkcjonuje w ramach rządowego programu "Bezpieczna+" wspomagającego organy prowadzące placówki oświatowe w zakresie zapewnienia bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z zagrożeniami jakie mogą powstać w domu, zasadami bezpiecznej ewakuacji oraz zasadami pierwszej pomocy.

Ewa Kozioł, Łukasz Piłat, Wiktor Wędroch


AKTUALNOŚCI

Bal karnawałowy klas I - III

PSP - 3 Stalowa Wola

FOTORELACJA


AKTUALNOŚCI

Noworoczne kolędowanie

PSP - 3 Stalowa Wola

FOTORELACJA


AKTUALNOŚCI

Jasełka 2017

PSP - 3 Stalowa Wola

FOTORELACJA


AKTUALNOŚCI

Koncert Kolęd 2017

PSP - 3 Stalowa Wola

FOTORELACJA


AKTUALNOŚCI

Świąteczne warsztaty "Origami"

PSP - 3 Stalowa Wola

15 grudnia 2017 r. klasa IIIA pod opieką wychowawczyni Bożeny Kowalczyk udała się do Miejskiej Biblioteki Oddział dla Dzieci na lekcję biblioteczną i przedświąteczne warsztaty z origami. W czasie lekcji uczniowie mieli możliwość przypomnieć sobie tradycję dekorowania stołu wigilijnego i poznania techniki składania papieru.

Klasa III A wykonała wizytówkę na świąteczny stół w postaci Mikołaja. Warsztaty wprowadziły dzieci w nastój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Bożena Kowalczyk


AKTUALNOŚCI

Świąteczne warsztaty "Origami"

PSP - 3 Stalowa Wola

15 grudnia 2017 r. klasa IIIA pod opieką wychowawczyni Bożeny Kowalczyk udała się do Miejskiej Biblioteki Oddział dla Dzieci na lekcję biblioteczną i przedświąteczne warsztaty z origami. W czasie lekcji uczniowie mieli możliwość przypomnieć sobie tradycję dekorowania stołu wigilijnego i poznania techniki składania papieru.

Klasa III A wykonała wizytówkę na świąteczny stół w postaci Mikołaja. Warsztaty wprowadziły dzieci w nastój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Bożena Kowalczyk


AKTUALNOŚCI

Warsztaty i lekcja muzealna o Wyspiańskim

PSP - 3 Stalowa Wola

W dniu 6 grudnia 2017r klasa 6a pod opieką pani Joanny Krawczyk-Bojarskiej i wychowawczyni Anety Florek uczestniczyła w lekcji muzealnej oraz w warsztatach w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli.

W czasie lekcji uczniowie mieli możliwość poznać sylwetkę wielkiego artysty jakim był Stanisław Wyspiański, polski pisarz, dramaturg, poeta, malarz oraz architekt tworzący w epoce Młodej Polski.

Uczniowie mieli możliwość podziwiać wystawę, która obejmowała między innymi kostiumy wykorzystane do sztuki filmowej pt. "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego, wyreżyserowanej przed Andrzeja Wajdę.

Warsztaty zaś obejmowały tematykę witrażu. Uczniowie wykonali witraż według własnego pomysłu, pod okiem opiekunów.
Mikołajki w tym dniu upłynęły w miłej i serdecznej atmosferze

Joanna Krawczyk - Bojarska, Aneta Fłorek


AKTUALNOŚCI

Literackie sukcesy uczniów naszej szkoły

PSP - 3 Stalowa Wola

Jesień tego roku szkolnego to czas sukcesów uczniów naszej szkoły w zmaganiach literackich. Podsumujmy zatem najważniejsze starty.

- XXVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla Dzieci
i Młodzieży "Młodzi Twórcy Literatury" zorganizowanego przez Książnicę Płocką:
wyróżnienie dla Kacpra Wilka (VII d),
- powiatowy konkurs poetycki "Godziny przy Piórze" zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Stalowej Woli:
I m.: Karina Majerska (VII a),
III m.: Aleksandra Wach (VII c),
wyróżnienia: Szymon Głuszak (V c) i Martyna Barszcz (VI d),
- ogólnopolski konkurs poetycki "Niepodległa, niepokorna.", którego pomysłodawcą był Zespół Szkół w Pysznicy:
II m.: Karina Majerska (VII a),
wyróżnienie: Jakub Grzegorczyk (V a),
- miejski konkurs poetycki "Najpiękniejszy wiersz o przyjaźni i integracji" zorganizowanych przez PSP 7:
I m.: Karina Majerska (VII a),
II m.: Aleksandra Walczyk (VII d).

Serdecznie gratuluję naszym uzdolnionym literacko uczniom. Życzę, aby ich talenty nadal się rozwijały, pozwalając im sięgać po kolejne wyróżnienia.

Ewa Wąsik


AKTUALNOŚCI

Światowy Dzień Pluszowego Misia

PSP - 3 Stalowa Wola

"Czy to jutro, czy to dziś każdemu potrzebny jest miś"
- pod takim hasłem odbyły się 24 listopada 2017 roku w naszej szkole obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu uczennice z klasy VI A przygotowały miłą atrakcję dla najmłodszych dzieci, jaką było czytanie tematycznych bajek i śpiewanie piosenek. Jednak najwięcej emocji dostarczyły maluchy wykonując prace plastyczne swojego ulubionego misia. Ten dzień był nie tylko okazją do zabawy, lecz także służył promocji czytelnictwa.

Jolanta Mroczek


AKTUALNOŚCI

Spotkanie z policjantem

PSP - 3 Stalowa Wola

21 listopada 2017 roku odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla rodziców uczniów klas VI - VII oraz nauczycieli PSP 3 z mł. asp. Pawłem Kuszajem z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli. Policjant zaprezentował walizkę zawierającą substancje, które do złudzenia przypominają narkotyki oraz przedmioty służące do ich zażywania. W trakcie pedagogizacji poruszony został temat podnoszenia własnej wartości u dzieci, stosowania aktywnych form komunikowania się, organizacji czasu wolnego oraz wspierania dziecka w jego ,,dużych i małych problemach."

Monika Laskowska


AKTUALNOŚCI

ZABAWA ANDRZEJKOWA 2017

PSP - 3 Stalowa Wola

FOTORELACJA


AKTUALNOŚCI

Lekcja w kinie

PSP - 3 Stalowa Wola

13 listopada uczniowie klas I-III naszej szkoły uczestniczyli w lekcji w kinie. Tematem przewodnim zajęć było: I kto to mówi, czyli jak powstaje dubbing? Podczas lekcji, którą prowadził aktor Paweł Hajnos uczniowie dowiedzieli się czym jest dubbing filmowy, zobaczyli, jak wygląda praca aktorów w studiu dubbingowym, odkryli, kto użycza głosu znanym postaciom z filmów, dowiedzieli się, czym są kłapy. W trakcie zajęć dzieci wzięły udział w zagadkach  dubbingowych dotyczących ich ulubionych filmów, wykonały razem z aktorem ćwiczenia na dykcję oraz próbowały swoich sił w dubbingu na przykładzie fragmentu filmu o przygodach Asterix'a i Obelix'a. Uwieńczeniem spotkania była projekcja filmu "Epoka lodowcowa 5 Mocne uderzenie", co spotkało się z entuzjazmem widzów.

Renata Mierzyńska


AKTUALNOŚCI

W Muzeum Bombki Choinkowej

PSP - 3 Stalowa Wola

9  listopada 2017r. Klasy III b, c i f wybrały się na wycieczkę do Nowej Dęby. W Muzeum Bombki Choinkowej podziwiać można setki unikatowych, niepowtarzalnych eksponatów z różnych krajów i epok. Oglądać można  dekoracje świąteczne charakterystyczne dla stylu wiktoriańskiego, amerykańskiego, francuskiego czy norweskiego. Muzeum Bombki Choinkowej stworzone zostało nie tylko z myślą o eksponatach, ale także by ukazać różnice, a właściwie ich brak, w procesie produkcyjnym bombki na przełomie kilkudziesięciu lat. Zwiedzający mogą podziwiać pierwsze narzędzia służące do produkcji bombek choinkowych, które są niemal identyczne jak te z obecnych czasów. Ręczne, precyzyjne i dokładne malowanie ozdób choinkowych zachwyca nie tylko dzieci. Po obejrzeniu procesu produkcyjnego uczniowie mogli wykazać się własną kreatywności biorąc udział w warsztatach malowania bombek.

Renata Mierzyńska


AKTUALNOŚCI

Nasi uczniowie w otoczeniu Prezydenta RP

PSP - 3 Stalowa Wola

11 listopada przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w Ognisku Patriotyzmu, wokół którego od pięciu lat gromadzą się stalowowolanie, by w dniu święta narodowego wspólnie wyśpiewywać najpiękniejsze pieśni legionowe i żołnierskie. Zagrzewały one niegdyś naszych przodków do walki o niepodległość, podtrzymywały nadzieję na zwycięstwo, jednoczyły naród. W tym dniu gościem honorowym uroczystości był Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.
Spotkanie z Panem Prezydentem było momentem niezwykle emocjonującym dla uczniów naszej szkoły. Dzieci z poruszeniem wspominały chwilę powitania, uścisk dłoni, możliwość towarzyszenia Prezydentowi RP na scenie głównej podczas uroczystości. Mówiły o serdecznej atmosferze spotkania, podczas którego nie zabrakło także ciepłych żartów.
Były to momenty ma długo zapadające w pamięci.

Ewa Wąsik


AKTUALNOŚCI

Apel z okazji Święta Niepodległości

PSP - 3 Stalowa Wola

10 listopada społeczność "Trójki" uczciła 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wędrówka w czasy zrywów narodowych i walk legionowych, do której zaprosili widzów uczniowie klasy VII d, prowadzona była z wykorzystaniem tekstów literackich, hymnów i piosenek żołnierskich, reprodukcji malarskich tematycznie odnoszących się do tamtych chwil. Zwrócono również uwagę na współczesne rozumienie patriotyzmu.

Szkolne korytarze udekorowane zostały wykonanymi przez uczniów plakatami o tematyce niepodległościowej.

Ewa Wąsik


AKTUALNOŚCI

Techniki czytania ze zrozumieniem

PSP - 3 Stalowa Wola

Dnia 3 listopada 2017 roku, uczniowie klasy III a pod opieką wychowawcy Bożeny Kowalczyk wybrali się do Miejskiej Biblioteki oddział dla dzieci w Stalowej Woli. Uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych, których celem było poznanie różnorodnych technik czytania ze zrozumieniem i rozbudzania zainteresowań czytelniczych

Bożena Kowalczyk


AKTUALNOŚCI

Warsztaty pierwszej pomocy

PSP - 3 Stalowa Wola

27 października klasa III f wzięła udział w warsztatach pierwszej
pomocy. Pani Marta Ćmiel-Giergielewicz bardzo profesjonalnie objaśniła uczniom etapy postępowania przy wypadkach, uczyła technik wyczuwania pulsu, przypomniała zasady, którymi należy się kierować podczas używania telefonów alarmowych. Zajęcia prowadzone były z zastosowaniem: fantomu osoby dorosłej, dziecka i niemowlaka, zewnętrznego automatycznego
defibrylatora i kamizelki do ćwiczeń pierwszej pomocy w przypadku zadławień, która pozwala na realistyczny trening uciśnięcia nadbrzusza oraz poklepywanie pomiędzy łopatkami. Wiedza z pierwszej pomocy zwiększyła poczucie wartości i własnej skuteczności u dzieci a zajęcia sprawiły uczniom mnóstwo przyjemności.

Renata Mierzyńska


AKTUALNOŚCI

A jutro jest nieznane... Podziemna Solidarność w Stalowej Woli 1982-89

PSP - 3 Stalowa Wola

W dniu 25 października 2017 roku, uczniowie klasy 6a, pod opieką p. Anety Florek wybrali się na wystawę do Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli. Mieli okazję uczestniczyć w lekcji zatytułowanej "A jutro jest nieznane... Podziemna Solidarność w Stalowej Woli 1982-89". Uczniowie mieli możliwość poszerzyć wiedzę z zakresu historii, języka polskiego, plastyki oraz religii.

Aneta Florek


AKTUALNOŚCI

Machiny Leonarda da Vinci

PSP - 3 Stalowa Wola

25 października 2017 roku uczniowie klasy 6a, wraz z wychowawcą p. Anetą Florek uczestniczyli w wystawie i  warsztatach pt. "Machiny Leonarda da Vinci".

Leonardo da Vinci był człowiekiem renesansu, posiadał wiele talentów oraz był on wknikliwym obserwatorem otaczającego świata. Pomysłami wyprzedzał swoją epokę o całe stulecia. Helikopter, samochód, łożysko kulkowe, spadochron czy czołg to tylko niektóre z ogromnej liczby koncepcji, jakie stworzył da Vinci.

Na wystawie obok tytułowych machin można zobaczyć reproduckcję jego wielkich dzieł, m.in.: "Mona Lisa", "Dama z gronostajem", "Ostatnia wieczerza".

Wielu wrażeń dostarczyły warsztaty Biomimedyka, gdzie uczniowie sami wymyślali i konstruowali wynalazki, które mogłyby mieć zastosowanie w codziennym życiu.

Aneta Florek


AKTUALNOŚCI

W hołdzie Bohaterom Westerplatte

PSP - 3 Stalowa Wola

Poczet Sztandarowy PSP nr 3 im. Bohaterów Westerplatte złożył hołd na grobie śp. ppor. Bronisława Kochana, obrońcy Westerplatte spoczywającego na rozwadowskiej nekropolii.

Bronisław Kochan urodził się w Charzewicach 8. sierpnia 1916 roku. W wieku szesnastu lat zaczął naukę w Szkole Podoficerskiej dla Małoletnich w Nisku. Po jej ukończeniu w stopniu starszego strzelca został skierowany do 3. Pułku Piechoty Legionów w Jarosławiu. Dnia 5 kwietnia 1939 r. został skierowany na Westerplatte.
W czasie obrony był zastępcą dowódcy wartowni nr 3. Po kapitulacji jako jeniec wojenny przebywał w Stalagu. Z niewoli powrócił do kraju w 1945 r.
Bronisław Kochan zmarł 16 lipca 1990 roku.

Cześć Jego Pamięci


AKTUALNOŚCI

Stypendia Prezydenta Miasta za rok szkolny 2016/2017

PSP - 3 Stalowa Wola

13 października w budynku Biblioteki Głównej odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów naukowych Prezydenta Miasta za wybitne osiągnięcia i wyniki w nauce.
Z wielką dumą informujemy, iż w gronie stypendystów liczną grupę stanowili uczniowie naszej szkoły:
Filip Gajda - finalista wojewódzkiego Konkursu z Matematyki, finalista wojewódzkiego Konkursu z Przyrody,
Justyna Jarzyńska - laureatka wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego,
Julia Popek  - laureatka wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego,
Eryk Sądej  - laureat wojewódzkiego Konkursu z Przyrody,
Katarzyna Szabat - finalistka wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego,
Agata Tabor  - laureatka wojewódzkiego Konkursu z Przyrody,
Aleksandra Wach - finalistka wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego.
Sukcesy nagrodzonych uczniów to wynik ich ciężkiej pracy oraz umiejętności wykorzystywania i rozwijania talentów. Oby obecny rok szkolny również był dla nich czasem kolejnych osiągnięć, a ich przykład stanowił wzór dla pozostałych uczniów szkoły.


AKTUALNOŚCI

Koncert Życzeń na wesoło

PSP - 3 Stalowa Wola

13 października  z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowany został przez klasę VIIc oraz chór szkolny Koncert Życzeń dla nauczycieli pod kierunkiem pań Anny Kupiec i Anny Partyki.
W imieniu społeczności uczniowskiej nauczycielom i wychowawcom złożone zostały najserdeczniejsze życzenia wytrwałości w dalszej pracy oraz jak największej satysfakcji z kształtowania osobowości wychowanków.

Anna Kupiec, Anna Partyka


AKTUALNOŚCI

Wyjazd edukacyjny klas szóstych "Muzeum - Zamek w Łańcucie; Rzeszów - stolica Podkarpacia"

PSP - 3 Stalowa Wola

Dnia 11 października 2017 roku klasy VIa i VId pod opieką państwa: Anety Florek, Joanny Bojarskiej i Sebastiana Szwedo wyjechały na wycieczkę do Łańcuta i Rzeszowa.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie wnętrz zamku w Łańcucie - jednej z najpiękniejszych rezydencji magnackich w Polsce, a także stajni i powozowni. Następnie uczestnicy wyjazdu udali się na podrzeszowskie lotnisko w Jasionce, gdzie zwiedzili taras widokowy, terminal pasażerski i jednostkę lotniskowej straży pożarnej. Później przejechano do centrum Rzeszowa, gdzie zwiedzono Podziemną Trasę Turystyczną - jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych stolicy Podkarpacia.
Wycieczka wzbogaciła jej uczestników o nowe doświadczenia, była żywą lekcją historii i techniki.

Joanna Krawczyk - Bojarska


AKTUALNOŚCI

Prezydium Samorządu Uczniowskiego 2017/2018

PSP - 3 Stalowa Wola

Dnia 10 października 2017r. w naszej szkole uczniowie klas czwartych, piątych, szóstych i siódmych wzięli udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego.
Coroczne wybory do Samorządu Uczniowskiego są dla wszystkich uczniów okazją do zastanowienia się nad naszymi wspólnymi sprawami, oraz okazją do precyzowania oczekiwań wobec przedstawicieli, analizy potrzeb społeczności klasowej i szkolnej.
Spośród wszystkich kandydatów, w tym roku największym zaufaniem obdarzyliście następujące osoby:

W kolejności alfabetycznej:
Burdzy Patrycja
Frączek Natalia
Oczak Kinga
Podlasek Karol

Nieoceniony wkład w działalności Samorządu, mają również uczniowie sekcji Pocztu Sztandarowego, w tym roku będą to następujące osoby:

W kolejności alfabetycznej:
Bezubik Szymon
Dąbrowska Aleksandra
Dąbrowski Miłosz
Gargaś Alicja
Kosek Marcos
Kuligowski Tomasz
Kurylak Kacper
Majerska Karina
Myśliwiec Alicja
Popek Julia
Szabat Katarzyna
Zawada Olga


AKTUALNOŚCI

Godziny przy piórze

PSP - 3 Stalowa Wola

Dnia 9 października 2017 roku w Bibliotece Głównej odbyło się uroczyste podsumowanie XVII edycji powiatowego  konkursu poetyckiego "Moja Mała Ojczyzna" pt. "Godziny przy piórze".
Z przyjemnością pragnę poinformować o sukcesach naszych uczniów, którzy kolejno zdobyli:

I miejsce - Karina Majerska, kl. VIIa
III miejsce - Aleksandra Wach, kl. VIIc
wyróżnienie - Martyna Barszcz, kl. VId
wyróżnienie - Szymon Głuszak, kl. Vc

Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Joanna Krawczyk - Bojarska


AKTUALNOŚCI

Zielona szkoła - wyjazd edukacyjny Janów Lubelski (Momoty Dolne)

PSP - 3 Stalowa Wola

W dniach 27 -29.09.2017 uczniowie klasy 5 b, 5 d, 6 c przebywali na Zielonej szkole w Janowie Lubelskim (Momoty Dolne). Pierwszego dnia w programie wyjazdu było m.in. odwiedzenie pomnika walk partyzanckich na Porytowym Wzgórzu, zwiedzanie drewnianego Kościółka pw. Św. Wojciecha oraz  ostoję konika biłgorajskiego. Po południu uczestnicy podzieleni na zastępy wykonywali zadania logiczno sprawnościowe zapoznając się z szeroko rozumianą tematyką ochrony przyrody w Polsce. Na zakończenie pierwszego dnia odbyła się dyskoteka integracyjna.
Drugiego dnia zwiedzaliśmy park rekreacji "Zoom Natury" - centrum edukacji aktywnej powiązane ściśle z tematyką przyrody , gdzie głównymi atrakcjami były laboratoria wiedzy: Zoom Natury, Runo Leśne, Awifauny i Troposfery oraz Energii i Recyklingu. Po sutym obiedzie w gospodarstwie agroturystycznym na uczestników czekały gry i zabawy sportowo-sprawnościowe m.in. sumo, mega piłkarzyki oraz ręczny byk rodeo. Wieczorem zaś braliśmy udział w podchodach leśnych z mnóstwem zabaw i gier logicznych.
Ostatniego dnia podzieleni na grupy rozwiązywaliśmy zagadkę kryminalną, "po drodze" wykonując wiele zadań sprawnościowych i logicznych mających na celu współpracę w grupie. Wykonywaliśmy m.in. totemy, naczynia z naturalnych "produktów" znalezionych w lesie, uczyliśmy się jak określać strony świata. Pogoda nam dopisała i każdy z uczestników wyjechał z bagażem pełnym wrażeń.

Artur Karlik, Dorota Gierak, Karolina Nowak


AKTUALNOŚCI

XIV Lubelski Festiwal Nauki

PSP - 3 Stalowa Wola

W ramach XIV Lubelskiego Festiwalu Nauki, Wydział Zamiejscowy KUL w Stalowej Woli zorganizował w dniach 25- 29 września 2017 roku szereg najrozmaitszych projektów.
29 września klasy III b, c i f wybrały się na Piknik Naukowy, gdzie uczestniczyły z zabawach z chustą animacyjną, poznały zjawisko napięcia powierzchniowego robiąc wielkie bańki mydlane, uczestniczyły w warsztatach ekologicznych "Twórczy recykling". Najbardziej jednak podobał się uczniom pokaz chemiczny, na którym w ciekawy i przyjemny sposób pokazano im  zastosowanie wiedzy chemicznej w życiu codziennym, np. burzliwe reakcje w mocnej herbacie, jak "krwawi" gwóźdź  czy tworzenie barwnych podwodnych ogrodów.

Renata Mierzyńska, Izabela Ji, Renata Ziajka


AKTUALNOŚCI

Wyjazd edukacyjny klas siódmych do Trzcinicy "Prasłowianie - nasi przodkowie"

PSP - 3 Stalowa Wola

W dniach 28 września i 5 października 2017 roku uczniowie klas siódmych brali udział w wycieczce do położonego w Trzcinicy Skansenu Archeologicznego "Karpacka Troja".
Miejsce, w którym powstał skansen, należy do najważniejszych stanowisk archeologicznych w Polsce.To właśnie w Trzcinicy odkryto jedną z pierwszych silnie ufortyfikowanych osad, która powstała w początkach epoki brązu, ponad 4 tysiące lat temu. Uczestnicy wycieczki utrwalili swoją wiedzę na temat plemion słowiańskich, warunków ich życia, wierzeń i kultury. Zwiedzili nowoczesny pawilon wystawowy oraz park archeologiczny, gdzie zrekonstruowane są wioski z początków epoki brązu i z wczesnego średniowiecza. Podziwiali też okoliczny krajobraz z platformy widokowej. Następnie wszyscy wzięli udział w bardzo ciekawych warsztatach ceramicznych.
Niezwykła atmosfera tego miejsca zagwarantowała uczestnikom wyjazdu niezapomniane wrażenia.

Joanna Krawczyk - Bojarska


AKTUALNOŚCI

Doskonalimy swoje umiejętności komunikacyjne

PSP - 3 Stalowa Wola

Dnia 27 września 2017 roku uczniowie klasy 7c uczestniczyli w prelekcji na temat rozwiązywania konfliktów. Zajęcia odbyły się na stalowowolskim KUL-u, w ramach projektu Festiwal Nauki.
Uczestnicy zajęć  mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o konflikcie, jego przyczynach, mechanizmach eskalacji i skutkach. Poznali też i przećwiczyli różne konstruktywne metody rozwiązywania problemów, w tym mediacje. Zajęcia te były doskonałą okazją
do propagowania idei porozumiewania się bez przemocy.

Anna Kupiec


AKTUALNOŚCI

Lekkoatletyka dla każdego

PSP - 3 Stalowa Wola

26 września 2017 r. odbyły się w naszej szkole zawody klas III z programu "Lekkoatletyka dla każdego". Jest to program upowszechniania sportu i nauki zdrowego odżywiania dla dzieci i młodzieży który Nestle prowadzi wspólnie z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III a, b d i e pod opieką wychowawców.  Zawody rozegrały się w godzinach przedpołudniowych na boisku szkolnym. Uczniowie rywalizowali w trzech konkurencjach: rzutem vortexem na odległość, biegu na czas przez płotki i w slalomie. Zawodnicy reprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności sportowych, zajmując wysokie czasy biegów i odległe rzuty.

Uczniowie wyróżnieni:

Klasa III a : Kinga Zając, Dominika Pazik, Gabriela Kubicka, Wiktor Golik, Wiktor Wilk, Filip Pawusiak, Maksymilian Wietecha

Klasa III b: Nel Czajka, Kinga Źródłowska, Natalia Pęcikiewicz, Cyprian Dec, Szymon Gajewski,Szymon Dziubiński

Klasa III d: Karolina Tkaczyk, Natalia Nowak, Aleksandra Zarębska, Julia Trygar, Dawid Trafidło, Rikardo Kowalski,

Klasa III e: Maja Małek, Benedetta Schiamo, Weronika Urban, Oskar Szumejda, Paweł Żółtek, Wiktor Sobolewski

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Bożena Kowalczyk


AKTUALNOŚCI

Pasowanie na Ucznia 2017

PSP - 3 Stalowa Wola

Uroczystość Pasowania na Ucznia odbyła się w czwartek (21.09.2017.).
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


AKTUALNOŚCI

Spotkanie z Nauką. Centrum Wystawienniczo- Kongresowe w Jasionce

PSP - 3 Stalowa Wola

Wynalazki i eksponaty naukowe, roboty, drony, łaziki marsjańskie, technologie kosmiczne i planetarium to tylko niektóre atrakcje jakie czekały naszych uczniów
na Pikniku Naukowym w Jasionce. Na 50 stanowiskach naukowych mogli oni dotknąć nauki
z bliska i wciągnąć się w jej fascynujący świat przeprowadzając eksperymenty chemiczne
i fizyczne, poznając tajniki nowoczesnych technologii IT, próbując swoich sił na symulatorach lotu czy też rozwiązując łamigłówki.  Dzięki interaktywnym eksponatom, w nowatorski
i nietypowy sposób, uczniowie poznawali wybrane zagadnienia i zjawiska naukowe.
Inicjatorem pikniku była Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu "Dolina Lotnicza". Miał on na celu popularyzację nauki i jej najważniejszych osiągnięć , jak również rozbudzanie zainteresowań technicznych.

Anna Kupiec


AKTUALNOŚCI

Sprzątanie Świata 2017

PSP - 3 Stalowa Wola

15 września 2017 r. uczniowie naszej szkoły  uczestniczyli
w światowej akcji sprzątając otoczenie swojej szkoły oraz pobliskie osiedle.
24. edycja akcji Sprzątanie Świata - Polska przebiegała pod hasłem: "Nie ma śmieci - są surowce"
Celami tegorocznej akcji były: zmiana postrzegania odpadów jako "śmieci" i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz  zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska
i promowanie standardu selektywnej zbiórki. W tym roku w akcji uczestniczyli uczniowie z klas 5 pod opieką swoich nauczycieli:
5a - Ewa Czerwonka
5b -Artur Karlik,  Monika Wędroch
5c - Łukasz Piłat, Roman Ziółkowski
5d - Wiktor Wędroch, Joanna Krawczyk - Bojarska
Zebraliśmy kilkanaście worków z posegregowanymi odpadami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział i wzorową postawę.  Zachęcamy również do dalszego działania na rzecz środowiska.

Monika Wędroch


AKTUALNOŚCI

Poczet Sztandarowy PSP nr 3 na Finale 80. Rocznicy COP

PSP - 3 Stalowa Wola

10 września 2017 r. z okazji odbywającego się w Stalowej Woli Finału 80. Rocznicy Powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły wraz z Pocztem Sztandarowym uczestniczyli w Uroczystej Mszy Świętej Dziękczynnej w intencji Ojczyzny i Budowniczych COP. We mszy uczestniczyli przedstawiciele Władz Publicznych i Samorządowych. Mszy przewodniczył biskup Edward Frankowski.

Wiktor Wędroch

KONTAKT

ul. Prymasa Wyszyńskiego 14
37-450 Stalowa Wola

Telefon: 15 842 11 86 

Email: psp3@stalowawola.pl

SOCIAL