E-DZIENNIK
DOSTĘPNOŚĆ
RODO
NAPISZ
ZADZWOŃ
BIP

AKTUALNOŚCI

Rok szkolny 2014/2015

AKTUALNOŚCI

Koniec roku szkolnego 2014/2015

PSP - 3 Stalowa Wola

Rok szkolny 2014/2015 był szczególny z kilku powodów.
We wrześniu po raz 55. zabrzmiał dzwonek inauguracyjny, oznajmiający kolejny Jubileusz naszej placówki. Pięćdziesiąt pięć lat na firmamencie edukacyjnym miasta zobowiązuje nas jeszcze bardziej, w tej pokoleniowej sztafecie, do podtrzymania i rozwijania oferty dydaktyczno – wychowawczej i opiekuńczej, tak aby w pełni zaspokoić potrzeby naszego środowiska szkolnego.
W tym roku upłynęła 70. rocznica nadania praw miejskich Stalowej Woli. Nasi uczniowie czynnie włączyli się w imprezy okolicznościowe towarzyszące temu wydarzeniu.
Ten rok szkolny to także mała rewolucja w Sprawdzianie Szóstoklasisty. Tegoroczni Absolwenci naszej szkoły byli pierwszym rocznikiem, który zmierzył się z nową formułą sprawdzianu zamykającego podstawowy etap edukacyjny.
Szkoła w ramach realizacji celów edukacyjnych i wychowawczych zapraszała uczniów do udziału w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych, konkursach artystycznych. Organizowano wycieczki i zielone szkoły, realizowano program proekologiczny i prozdrowotny, duży nacisk położyliśmy na szeroko pojmowaną propedeutykę, celebrowano święta narodowe i religijne, uczniowie korzystali z szerokiego wachlarza zajęć pozalekcyjnych.
Dziękujemy uczniom za otwartość i zapał do pracy, rodzicom za współpracę i pomoc, nauczycielom za zaangażowanie, entuzjazm, cierpliwość i wyrozmiałość.
Wszystkim życzymy dobrych wakacyjnych dni. Zachowujemy wspomnienia o Absolwentach i trzymamy za nich kciuki. Pozdrawiamy naszych obecnych podopiecznych i do zobaczenia we wrześniu.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Pożegnanie klas VI

PSP - 3 Stalowa Wola

Dnia 25 czerwca 2015 roku miało miejsce uroczyste pożegnanie klas szóstych. W akademii wzięli udział uczniowie najstarszych klas, ich rodzice, wychowawcy, nauczyciele oraz przedstawiciele klas młodszych. Po uroczystym przekazaniu sztandaru klasom piątym, pani Dyrektor nagrodziła najstarszych uczniów szkoły, którzy wyróżnili się w sporcie, w edukacji lub zajęli wysokie lokaty w różnorodnych konkursach. Zaszczytny tytuł Absolwenta Roku  przypadł w udziale Patrycji Machajskiej (kl VI a) oraz Aleksandrze Kotwicy (kl. VI b). Po krótkiej części artystycznej nastąpił najbardziej wzruszający moment - rozwiązanie więzi klasowej.
Wszyscy szóstoklasiści zadawali sobie pytanie: "Jaki ślad pozostawimy po sobie?". Za to, co było niewłaściwe, serdecznie przepraszali. Zapewniali, że zawsze dobrze będą wspominać lata spędzone w "Trójce".

Joanna Krawczyk - Bojarska


AKTUALNOŚCI

Koncert Dzieci Dzieciom

PSP - 3 Stalowa Wola

„Witaj lato”- pod takim hasłem  22 czerwca 2015 r. odbył się już po raz kolejny koncert Dzieci Dzieciom. Tak jak w ubiegłym roku we współpracy z Miejskim Domem Kultury w Stalowej Woli, uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaprezentować się na scenie w Parku24. Repertuar, który został zaprezentowany przez dzieci obejmował tematykę  letnią  i wakacyjną, ale nie zabrakło również układów tanecznych przygotowanych pod okiem swoich wychowawców oraz rad w postaci rymowanek – na miłe i bezpieczne spędzenie wakacji. Wszystkim biorącym udział w naszym koncercie bardzo dziękujemy i życzymy: UDANYCH, BEZPIECZNYCH I SŁONECZNYCH WAKACJI!!! Do zobaczenia we wrześniu!!!

Katarzyna Kusiowska


AKTUALNOŚCI

Pożegnalna dyskoteka klas szóstych

PSP - 3 Stalowa Wola

Szkoła podstawowa na fniszu. Nasi Sżóstoklasiści są już starymi wygami, znają tu każdy kąt i obyczaje. Z góry spoglądają na pętające się pod nogami młodsze roczniki. "Dzis bawimy się bez nich, ten wieczór i wspomnienia będą nasze na wyłączność"

Garstka fotek z ostatnich taktów Absolwentów PSP -3  2015.
/18 czerwca 2015/


AKTUALNOŚCI

Piknik z okazji Dnia Dziecka

PSP - 3 Stalowa Wola

Dnia 1 czerwca 2015 r. klasa I d wzięła udział w pikniku z okazji Dnia Dziecka.  Podczas pikniku ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pt. „Bezpieczne i ekologiczne wakacje” , który został zorganizowany pod patronatem Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli, Policji i Agencji Reklamy Nado. Uczniowie klasy I d  wspólnie wykonali  pracę na konkurs i w grupie wiekowej klas I – III zajęli I miejsce. Otrzymali wspaniały prezent, który będzie służył uczniom przez wiele lat.

Renata Jankowska


AKTUALNOŚCI

Działania proekologiczne w naszej szkole

PSP - 3 Stalowa Wola

Od kilku lat nasza szkoła współpracuje z MZK w Stalowej Woli oraz organizacją odzysku Reeba biorąc udział w licznych akcjach ekologicznych i społecznych.

1) ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII
Przypominamy, iż zużyte baterie wyrzucane w sposób niekontrolowany stanowią duże zagrożenie dla środowiska. Substancje w nich zawarte m.in. ołów, kadm, rtęć zatruwają wodę, glebę i stanowią zagrożenie dla zdrowia człowieka. Dlatego należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie i wyeliminowanie ich ze środowiska.
2) ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK
Zbiórka prowadzona jest w celu charytatywnym – wszystkie zebrane  nakrętki, zostają przekazane do MZK w Stalowej Woli, a następnie na rzecz wybranego Stowarzyszenia, działającego na terenie naszego miasta, celem niesienia pomocy chorym i potrzebującym dzieciom.
3) ZBIÓRKA MAKULATURY
„RATUJ LASY - ZBIERAJ MAKULATURĘ”
Cel zbiórki:
a) propagowanie działalności proekologicznej wśród dzieci i młodzieży,
b) rozbudzenie wśród dzieci i młodzieży poczucia odpowiedzialności za stan naszych lasów oraz potrzeby ograniczania wyrębu lasów z przeznaczeniem na produkcję papieru i wyrobów papierowych,
c) kreowanie prawidłowych postaw w zakresie gospodarowania odpadami (selektywna zbiórka odpadów).
4) AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"
Każdego roku uczniowie Naszej Szkoły biorą udział w międzynarodowej kampanii odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września. W dniu "Wielkiego Sprzątania" wyznaczone klasy wraz z wychowawcami i nauczycielami przyrody zaangażowani są w sprzątanie wyznaczonych miejsc na terenie naszego miasta.
5) KONKURSY EKOLOGICZNE
UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY MAJĄ MOŻLIWOŚC SPRAWDZENIA SWOICH SIŁ W LICZNYCH KONKURSACH EKOLOGICZNYCH:
• Konkurs wiedzy ekologicznej pod hasłem „Jestem Ekobohaterem - segreguję śmieci” dla Szkół Podstawowych z powiatu stalowowolskiego, tarnobrzeskiego i miasta Tarnobrzega.
Sukcesy naszych uczniów w tym konkursie:
II miejsce – w drugim etapie Alicja Czech 5B
VII miejsce – w drugim etapie Patrycja Woźniak 5B
wyróżnienie – w pierwszym etapie Jakub Kuligowski 6B

• Konkurs plastyczny „Rośliny w Dolinie Rzeki Wisły” organizowany przez Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 „Tarnobrzeska Dolina Wisły” – czekamy na wyniki konkursu

Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy włączyli się w ww. akcje w tym roku szkolnym i  zachęcamy do dalszego zbierania surowców wtórnych i dostarczania ich do szkoły.

Nauczyciele przyrody


AKTUALNOŚCI

Przepis na bezpieczne wakacje

PSP - 3 Stalowa Wola

Dnia 13 czerwca 2015 roku nasza szkoła wzięła udział w konkursie pod hasłem: „Przepis na bezpieczne wakacje” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną, Komendę powiatową Policji w Stalowej Woli oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.
Drużyna w składzie: Filip Gajda 4a, Kacper Dec 5c oraz Anna Wyjadłowska 6b przystąpiła do sprawdzianu wiedzy na temat zasad bezpiecznego zachowania się w przypadku wystąpienia zagrożeń i uzyskała 38 punktów na 45 możliwych.
Do praktycznego sprawdzianu umiejętności poruszania się w Miasteczku Ruchu Drogowego wytypowany został Kacper Dec, który rowerem sprawnie pokonał tor przeszkód.
Celem konkursu było propagowanie zasad bezpiecznego wypoczynku w różnych miejscach (nad wodą, w lesie, w górach, w domu i na drodze).
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, które przydadzą się do spędzania wakacji.

Aneta Florek


AKTUALNOŚCI

„Wędrówki Po Krainie Origami” - nasi uczniowie nagrodzeni

PSP - 3 Stalowa Wola

W dniach 12-14 czerwca 2015 w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr7 w Stalowej Woli odbył się IX Festiwal Dla Dzieci i Młodzieży „Wędrówki Po Krainie Origami” pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz patronatem medialnym OrigamiArt i Polskiego Towarzystwa Origami. W ramach festiwalu wręczono nagrody uczestnikom IX Wojewódzkiego Konkursu Origami. Wśród nagrodzonych znalazły się trzy uczennice naszej szkoły:
• Eliza Mierzyńska z klasy Ic zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Bryły” za prace „Kwiat lotosu” i „Kostka”,
• Maja Kotulska z klasy Va zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Kusudama” za pracę „Floral Ball”
• Aleksandra Kasak z klasy Va zajęła trzecie miejsce w kategorii „Tradycyjny moduł chiński” za pracę „Kurczaczek”.
Dziewczętom gratulujemy, a wszystkim zainteresowanym przypominamy, że za rok kolejny konkurs origami, więc już można doskonalić swoje umiejętności w sztuce składania papieru.

Renata Mierzyńska


AKTUALNOŚCI

Nasi uczniowie wyróżnieni w „Kangurze Matematycznym”

PSP - 3 Stalowa Wola

Znamy już wyniki tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu „Kangur Matematyczny”. Tak jak w latach ubiegłych konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły.

Wyróżnienia w kategorii MALUCH otrzymali:
Jakub Rudnik (3a)
Karol JI (3a)
Michał Kowalewski (3a),

a w kategorii BENIAMIN:
Kacper Dec (5c)
Artur Mierzyński (5a)
Zofia Butryn (5b)
Alicja Czech (5b)
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy,  życząc wytrwałości i dalszych sukcesów.

Anna Kupiec


AKTUALNOŚCI

"Zielona Szkoła" w Zakopanem - Suchem

PSP - 3 Stalowa Wola

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas czwartych przebywali na „zielonej szkole” w Zakopanem-Suchem. Dni spędzone wśród przepięknej tatrzańskiej przyrody na długo zapadną wszystkim w pamięci. Wędrówki szlakami Doliny Kościeliskiej, dnem Jaskini Mroźnej czy trasą nad Morskie Oko pozwalały zachwycać się twórczą siła natury, jej groźną siłą i majestatem. Z drugiej strony zabytki Zakopanego (Jaszczurówka – kaplica, Krzeptówki, Wielka Krokiew, Cmentarz na Pęksowym Brzyzku i in.) pokazywały możliwości człowieka, który czerpał inspirację z obserwacji piękna natury. Był to jednocześnie czas, który sprzyjał wzajemnemu lepszemu poznaniu się, zawiązywaniu nowych przyjaźni i znajomości.
Program wyjazdu przewidywał również wizytę  w Kopalni Soli w Bochni oraz w Szczawnicy (Wąwóz Homole) i Niedzicy.
Okazało się, że nawet mało sprzyjająca turystyce pieszej aura nie jest w stanie odebrać radości wędrówek i pokrzyżować plany wyprawy. Uczniowie już czekają na kolejny zielonoszkolny wyjazd…

Ewa Wąsik


AKTUALNOŚCI

Konkurs Poetycki

PSP - 3 Stalowa Wola

11 maja 2015r. ogłoszone zostały wyniki XV edycji Konkursu Poetyckiego „Moja Mała Ojczyzna” pod hasłem „Godziny przy Piórze” zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną, LO im. KEN oraz Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli. Jego celem było rozbudzanie poetyckiej aktywności twórczej dzieci i młodzieży, zachęcanie młodych twórców do publicznego prezentowania swoich umiejętności.
Konkurs rozgrywany na szczeblu powiatowym zakończył się wielkim sukcesem młodych poetek z „Trójki”. Pierwsze miejsce zdobyła Natalia Męcińska (kl. Vb), trzecie – Alicja Czech (Vb), wyróżnienie – Gabriella Sharkey (VIc). Przesyłamy serdeczne gratulacje i wyrazy uznania!

Ewa Wąsik


AKTUALNOŚCI

Wycieczka do Łążka Garncarskiego

PSP - 3 Stalowa Wola

Dnia 28 maja 2015 roku klasa I d była na wycieczce w Łążku Garncarskim.  Po miłym powitaniu przez gospodarza, uczniowie mogli dowiedzieć się na czym polega praca garncarza. Każde dziecko wykonało  samodzielnie  naczynie z gliny.  Zobaczyli także kilka zwierząt domowych. Spędzili również czas na świeżym powietrzu, gdzie bawili się przy muzyce i wcielali w różne postaci. Na koniec czekały na nich pyszne kiełbaski z grilla. Wycieczka była bardzo udana. Dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń.

Renata Jankowska


AKTUALNOŚCI

Wycieczka do Straży Pożarnej

PSP - 3 Stalowa Wola

Dnia 14 maja 2015 roku klasa I d wraz z wychowawczynią była na wycieczce w Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli. Uczniowie poznali trudną i odpowiedzialną pracę strażaka. Mogli obejrzeć sprzęt, jakim strażacy posługują się podczas swojej pracy. Największym zainteresowaniem cieszył się nowy nabytek strażaków czyli strażacki quad oraz drabina sięgająca do 37 m, a także wyposażenie wozów strażackich. Uczniowie nauczyli się również, jak właściwie korzystać z numerów alarmowych. Była to bardzo pouczająca i ciekawa dla dzieci wycieczka.

Renata Jankowska


AKTUALNOŚCI

XXXII Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte

PSP - 3 Stalowa Wola

W dniach 26 - 29 maja 2015 roku odbyło się XXXII Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte w Tłuchowie. Naszą szkołę reprezentowały panie: Ewa Czerwonka i Joanna Krawczyk - Bojarska oraz uczennice: Aleksandra Kotwica i Patrycja Machajska.
Oficjalne uroczystości odbyły się 27 maja w Tłuchowie. Na dziedzińcu szkoły Wójt Gminy Tłuchowo Krzysztof Dąbkowski uroczyście otworzył Sympozjum, odśpiewano hymn państwowy i wciągnięto flagę na maszt. Następnie został odczytany Apel Pamięci przy Pomniku Poległych i Pomordowanych w czasach okupacji hitlerowskiej. O godz. 10:00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, którą odprawił Biskup Roman Marcinkowski. Kolejne uroczystości odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury w Tłuchowie. Oprócz przemówień zacnych gości zaprezentowana została część artystyczna "O czym Bałtyk opowiada". W tym dniu odbyły się też warsztaty prowadzone przez pracowników Instytutu Pamięci Narodowej, a wieczorem dyskoteka dla młodzieży.
Drugi dzień Sympozjum przeznaczony został na zwiedzanie regionu dobrzyńskiego. Wszyscy uczestnicy wyjechali do Golubia - Dodrzynia, gdzie zwiedzono zamek. Oprócz licznych atrakcji odbył się tam pokaz Bractwa Rycerskiego, podczas którego przedstawiono historię polskiej husarii. Później udano się do Lipna, do Muzeum Poli Negri, następnie do klasztoru w Skępem. W godzinach wieczornych wszyscy spotkali się przy ognisku.
W piątek 29 maja po śniadaniu wszyscy rozjechali się do swoich miast i szkół. Żal było się żegnać. Wszyscy wyjeżdżali z nadzieją, że spotkają się za rok na kolejnym Sympozjum w Kwidzynie.

Joanna Krawczyk - Bojarska


AKTUALNOŚCI

"O Pióro Prezydenta"

PSP - 3 Stalowa Wola

Protokół XVIII Miejskiego Konkursu Ortograficznego „O PIÓRO PREZYDENTA”
przeprowadzonego w dn. 15 maja 2015r.w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Stalowej Woli
Komisja konkursowa czuwająca nad przebiegiem konkursu i oceniająca wyniki prac uczniów w składzie:
przewodnicząca: Ewa Wąsik
członkowie: Joanna Krawczyk-Bojarska, Mariola Gujda, Monika Laskowska, Renata Ziajka
wyrózniła następujących uczniów::
Wojciech Półćwiartek PSP - 12
Aleksandra Karczmarska PSP - 11
Dominika Olędzka PSP - 3
Izabela Juśkiewicz PSP -7
Katarzyna Proszek ZSS -1
Wiktoria Puzio PSP -3
Gabriela Kaproń PSP -7
Aleksandra Sokalska ZSS -1
Patrycja Bartoś PSP -11
Tomasz Bąk PSP -4

Organizatorzy konkursu dziękują Paniom, opiekunkom dzieci biorących udział w rywalizacji, za pomoc w sprawdzaniu prac konkursowych.


AKTUALNOŚCI

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

PSP - 3 Stalowa Wola

Dnia 7 maja 2015 roku na terenie Politechniki Rzeszowskiej odbyły się Dni Otwarte Funduszy Europejskich.
Klasy VI a i VI b wzięły udział w wykładzie prowadzonym przez studentów Wydziału Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej.
Tematem wykładu było zagadnienie "Dlaczego samolot lata?". Następnie uczniowie wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Miejskiej Oczyszczalni Ścieków.

Joanna Krawczyk - Bojarska


AKTUALNOŚCI

"QuizSpotter" rozstrzygnięty. "Trójka" na podium

PSP - 3 Stalowa Wola

Finałem interaktywnego konkursu o Stalowej Woli pod nazwą "QuizSpotter" poprzedzono 3 maja 2015 roku uroczystą sesję Rady Miejskiej w Stalowej Woli, w której udział wzięło 27 uczniów. Przy pomocy smartfonu lub tabletu uczniowie klas podstawowych odpowiadali na pytania z życia naszego miasta.
A wśród pytań pojawiły się między innymi te związane z kulturą, sportem, polityką, geografią, muzealnictwem i wydarzeniami jakie miały miejsce na przestrzeni ostatnich 70 lat. Zwycięską drużyną zostali uczniowie z Zespołu Szkół Społecznych w Stalowej Woli. Na drugim miejscu uplasowali się: PSP nr 4 i trzecim PSP nr 3. Finał 3 majowego konkursu poprzedziły szkolne eliminacje. W klasyfikacji indywidualnej na podium stanęła Katarzyna Proszek z Zespołu Szkół Społecznych w Stalowej Woli.

Organizatorzy nagrodzili pięć pierwszych miejsc w rywalizacji indywidualnej.
Wśród wyróżnionych czwarte miejsce zajął Mateusz Karczmarski, a bardzo bliska pierwszej piątki była Amelia Parcheta, kończąc rywalizację na 6. miejscu. Trzecim reprezentantem naszej szkoły był Jakub Świeboda, który na etapie szkolnym "QuizSpottera" uzyskał drugi wynik w mieście.

Reprezentacja PSP nr 3.
Amelia Parcheta - kl. 6 a.
Mateusz Karczmarski - kl. d.
Jakub Świeboda - kl. 5 a.

Gratulujemy!

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Las bliżej nas

PSP - 3 Stalowa Wola

Dnia 22 kwietnia 2015 roku uczniowie klasy I d obejrzeli  wystawę  przyrodniczą pt. „Las bliżej nas”, zorganizowaną w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli.  Chłopcy i dziewczynki mogli poznać ponad sto eksponatów zwierząt żyjących w naszych lasach. Różne ciekawostki opowiadał leśnik, a dzieci z dużym zainteresowaniem  słuchały i zadawały liczne pytania. Była to wspaniała lekcja przyrody.

Renata Jankowska


AKTUALNOŚCI

„Połknął bocian żabę”

PSP - 3 Stalowa Wola

Dnia  16 kwietnia 2015 roku uczniowie klasy I d brali udział w warsztatach edukacyjnych „Ptaki wokół nas”, zorganizowanych przez Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli.  Były to zajęcia umuzykalniające pt. „Połknął bocian żabę”. Uczniowie zdobyli wiele ciekawych informacji  o ptakach żyjących w Polsce. dowiedzieli się między innymi dlaczego poszczególne ptaki różnią się kształtem dziobów, co jedzą, a czego nie powinny jeść i jakie wydają dźwięki.

Renata Jankowska


AKTUALNOŚCI

Wycieczka do Krakowa

PSP - 3 Stalowa Wola

W dniach 9 - 10 kwietnia 2015 roku uczniowie klas :VIa, VIc i VId uczestniczyli w wycieczce do Krakowa i Wieliczki. Celem wyjazdu było poznanie walorów turystycznych i historycznych odwiedzanych miejsc. Uczniowie byli przede wszystkim na Wawelu, gdzie uczestniczyli w lekcji "Architektura i sztuka doby odrodzenia", zwiedzili Reprezentacyjne Komnaty Królewskie, Katedrę Wawelską, Krypty, Dzwon Zygmunta, wystawę "Wawel zaginiony" oraz Smoczą Jamę. Później przeszli Traktem Królewskim na Rynek Główny, gdzie zwiedzili Sukiennice oraz Kościół Mariacki.
Drugi dzień wycieczki to wejście na Kopiec Kościuszki oraz zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie uczestnicy oprócz zwiedzania Podziemnej Trasy Turystycznej uczestniczyli w lekcji "Śladami legend wielickiej kopalni".
Trudno wyliczyć wszystkie atrakcje tego bardzo bogatego w program i wrażenia wyjazdu, zwłaszcza że pogoda w tych dniach wyjątkowo dopisała. Dziećmi opiekowały się panie: Joanna Krawczyk - Bojarska, Aneta Florek i Monika Laskowska.

Joanna Krawczyk - Bojarska


AKTUALNOŚCI

Misteria Wielkanocne

PSP - 3 Stalowa Wola

Uczniowie klas V i IV zaangażowani w tegoroczny program artystyczny przygotowany z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych przypomnieli, że po okresie pokuty Kościół zaprasza nas do udziału w radości zmartwychwstania... „Skorzystajmy dzisiaj z pomocy naszej wyobraźni – spróbujmy wydarzenia minione, rzeczywiste osadzić w realiach współczesności... Zapytajmy siebie: jaka jest nasza wiara, po której stronie odnaleźlibyśmy się dzisiaj? Czy Chrystus jest naszym Przyjacielem? Zapraszamy do wspólnej refleksji nad życiem i dziełem naszego Pana Jezusa Chrystusa, nad Jego obecnością w nas i pośród nas...” – tak brzmiała zapowiedź przedstawienia. Rzeczywiście – były elementy bardzo współczesne, ale była też piękna legenda i bardzo wierna, ewangeliczna scena ukazująca pusty grób i aniołów, którzy trzem zatroskanym kobietom przekazali prawdę, która jest fundamentem wiary wszystkich chrześcijan: CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ! ALLELUJA!

s. Barbara Żydek


AKTUALNOŚCI

Sprawdzian Szóstoklasisty 2015

PSP - 3 Stalowa Wola

Cz. 1.
Język polski, matematyka.
Arkusz
Odpowiedzi

Cz. 2.
Język angielski
Arkusz
Transkrypcja nagrań 
Odpowiedzi


AKTUALNOŚCI

Dzień Wiosny 2015

PSP - 3 Stalowa Wola

W piątek 20 marca obchodziliśmy w szkole  Pierwszy  Dzień Wiosny.
Uczniowie uczestniczyli  w ogólnoprzedmiotowym  turnieju wiedzy, który sprawdzał nie tylko wiedzę z matematyki, przyrody, języka polskiego, historii, muzyki, wychowania fizycznego, ale również umiejętność posługiwania się językiem angielskim.  Wszystkie klasy chętnie angażowały się  w rozwiązywanie licznych zagadek i łamigłówek.
Dziękujemy uczniom  za zaangażowanie  i gratulujemy udanej zabawy.

Wiktor Wędroch, Łukasz Piłat


AKTUALNOŚCI

Zielona Szkoła w Piwnicznej

PSP - 3 Stalowa Wola

„ Do Piwnicznej przyjechali                                                                                                                        w Domu Wczasów zamieszkali,                                                                                                                 na sądeckiej ziemi tej, ziemi tej.                                                                                                              By wypocząć tu skutecznie i pracować pożytecznie,                                                                                                                          aż do ostatniego dnia".

W dniach 16 – 20 marca 2015 r. uczniowie klas drugich przebywali na „ zielonej szkole” w Piwnicznej – Zdrój. Był to bardzo udany wyjazd. Pogoda dopisała, humory również. Uczniowie poznawali okolicę i jej największe atrakcje: Pijalnię Wód, Leśny Park Zdrojowy, most wiszący. Zdobyli górę Węgielnik. W Muzeum Regionalnym dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o życiu i pracy tutejszych mieszkańców – tzw. Czarnych Górali. W Ośrodku Misji Religijnych poznali życie dzieci afrykańskich. Byli na wycieczce w Krynicy , gdzie zwiedzili Muzeum Zabawek, odnowioną Pijalnie Wód Mineralnych , weszli na Górę Parkową, z której zjechali kolejką liniowo-torową. Brali również udział w różnych konkursach: plastycznych, bajkowym , sportowych i Młodych Talentów. Czas na    „ zielonej szkole” upłynął szybko i przyjemnie. W drodze powrotnej uczniowie zwiedzili jeszcze Kopalnię Soli w Bochni. Stęsknieni ale zadowoleni, z różnymi pamiątkami, wrócili do domu, do rodziców.

Renata Ziajka


AKTUALNOŚCI

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

PSP - 3 Stalowa Wola

Dnia 1 marca 2015 r. Poczet Sztandarowy naszej szkoły uczestniczył w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości patriotyczne rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w Bazylice konkatedralnej p.w. Matki Bożej Królowej Polski. Następnie uczestnicy Marszu udali się na cmentarz parafialny w Rozwadowie przed mogiłę zbiorową.
Po przemówieniach kombatantów przy pomniku 90 ofiar niemieckiego okupanta z Rozwadowa i Charzewic w 1943 roku na rozwadowskim cmentarzu, odczytano Apel Poległych, złożono kwiaty, a na koniec saperzy z Niska oddali "wyklętym" bohaterom salwę honorową.

Wiktor Wędroch

DLACZEGO WYKLĘCI?
Bestialsko zamordowani i przez lata wymazywani ze świadomości społeczeństwa antykomunistyczni Żołnierze Wyklęci, w 2011 roku doczekali się swojego święta. Dzięki temu powraca pamięć o Żołnierzach Niezłomnych, którzy walczyli ze służbami bezpieczeństwa Związku Sowieckiego i zależnymi od nich służbami bezpieczeństwa Polski. Byli wśród nich m.in. żołnierze Armii Krajowej, Narodowych Sił Zbrojnych oraz organizacji Niepodległość, Wolność, Niezawisłość.
Rodziny wielu z nich do dziś nie znają miejsca pochówku tych, którzy walczyli z sowieckim okupantem o wolną Polskę. Nie pisano o nich w podręcznikach do historii, ale przedstawiano ich jako bandytów z lasu. Dzień pamięci o Żołnierzach Wyklętych przypada na 1 marca - w rocznicę wykonania wyroku śmierci na kierownictwu IV zarządu głównego NWN w warszawskim więzieniu na Mokotowie w 1951 roku.
/cyt. za: www.stalowka.net/


AKTUALNOŚCI

Bal Karnawałowy 2015

PSP - 3 Stalowa Wola

W czwartek 29. stycznia klasy IV - VI bawiły się na balu karnawałowym.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji


AKTUALNOŚCI

Dzień Babci i Dziadka

PSP - 3 Stalowa Wola

W dniu 30.01.2015 r. uczniowie klasy I b gościli babcie i dziadków na spotkaniu klasowym z okazji ich święta.
Dzieci i piosenką, wierszem, laurką i cukierkiem podziękowały za miłość, opiekę i najradośniejsze chwile w ich życiu wszystkim babciom i dziadkom.

Mariola Gujda


AKTUALNOŚCI

Warsztaty edukacyjne

PSP - 3 Stalowa Wola

8 grudnia klasy IV c i IV d wzięły udział w zorganizowanych w Miejskim Domu Kultury zajęciach edukacyjnych „Z sandomierskiej puszczy – kultura lasowiacka”. Dla dzieci była to okazja do poznania języka naszych przodków  („Najsomprzót pogodojmy po lasowsku!”), ich zwyczajów, obrzędów, stroju („Lasowiackie wdzianko”).
Warsztatowa forma spotkania sprzyjała aktywności uczniów i zainteresowaniu tematem, nic więc dziwnego, że w planie są kolejne spotkania.
Z całą pewnością kontakt z tradycją lasowiacką w najbliższym dzieciom środowisku lokalnym i regionalnym ułatwia im określenie własnej przynależności kulturowej.

Ewa Wąsik


AKTUALNOŚCI

Konkurs literacko - plastyczny

PSP - 3 Stalowa Wola

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIV Międzywojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży „Matka Natura”.
Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Pysznicy. Zmagania poetyckie i plastyczne odbywały się pod patronatem Pani Senator RP Janiny Sagatowskiej. Zadaniem uczestników było wyrażenie osobistych przeżyć na temat piękna Matki Ziemi, wybranych miejsc małej Ojczyzny i jej niepowtarzalnego uroku, wpływu szkodliwej działalności człowieka na planetę, inicjatyw podejmowanych przez człowieka na rzecz ochrony środowiska naturalnego. W zamyśle organizatorów prace konkursowe powinny być nie tylko oceną stanu faktycznego kondycji środowiska naturalnego, ale także swoistym ostrzeżeniem przed lawiną zagrożeń wynikających z cywilizacji, która bezmyślnie i agresywnie wypiera świat przyrody.
Do udziału w przeglądzie wytypowano pięć prac literackich i jedną plastyczną w grupie uczniów klas IV –VI.
I miejsce w konkursie spośród 58 jego uczestników zajęła Natalia Męcińska z kl. V b za wiersz „Moje drzewo”. III miejsce wywalczyła Martyna Samela z klasy VI d za wiersz „Sprzątamy świat”. Wyróżnieniem nagrodzony został Mateusz Kolibowski z kl. IV d, autor utworu „Przykazania ekologa”. Serdecznie gratulujemy.

Ewa Wąsik


AKTUALNOŚCI

Koncert Kolęd

PSP - 3 Stalowa Wola

Wieloletnią tradycją naszaj szkoły jest wspólne kolędowanie.
Kolęda to pieśń związana ze śwętami Bożego Narodzenia, pojawiła się w Polsce przed ponad 400 laty.
W okresie świątecznym, a szczególnie w wieczór wigilijny kolędy raduja serca Polaków, pogłębiają więź rodzinną i narodową.
Najpiękniejsze kolędy polskie zaprezentowały klasy I - III.


AKTUALNOŚCI

Inscenizacja z okazji Bożego Narodzenia 2014

PSP - 3 Stalowa Wola

Uczniowie klas szóstych przygotowali Jasełka, na które zaprosili swoich młodszych kolegów i koleżanki. Z zaproszenia skorzystały także dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 6. Inscenizację ubogaciły kolędy i pastorałki wykonane przez chórek szkolny prowadzony przez p.Annę Partykę
s.Natanaela Adamczyk

s. Barbara Żydek


AKTUALNOŚCI

Zabawa andrzejkowa 2014

PSP - 3 Stalowa Wola

W czwartek 27 listopada uczniowie klas IV - Vi bawili sie na dyskotece andrzejkowej.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


AKTUALNOŚCI

Echo XII Diecezjalnej Olimpiady Liturgicznej – już po finale!

PSP - 3 Stalowa Wola

30 października 2014 r. odbył się etap szkolny XII Diecezjalnej Olimpiady Liturgicznej zatytułowanej „Błogosławiony Edmund Bojanowski – człowiek o wielkim i dobrym sercu”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV i V:
Dominika Wasil
Alicja Czech
Karolina Ordon
Amelia Parcheta
Nikola Homa
Natalia Frączek
Kinga Skoczeń
Kacper Dec
Matylda Lisowska
Natalia Rutyna

Eliminacje na tym etapie pozwoliły wyłonić najlepszych, którzy zostali zaproszeni do dalszej rywalizacji

5 listopada odbył się drugi etap konkursu dekanalnego, wzięły w nim udział:

Dominika Wasil
Alicja Czech
Karolina Ordon
Amelia Parcheta
Nikola Homa
Natalia Frączek

Prawo do trzeciego etapu uzyskały:
Dominika Wasil miejsce I
Alicja Czech miejsce II
Karolina Ordon miejsce III

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w finale, który miał miejsce 14 listopada w Sandomierzu i zakończył się  sukcesem – I miejsce wśród uczniów szkół podstawowych uzyskała Alicja Czech reprezentująca naszą szkołę . Towarzyszące jej koleżanki także uzyskały bardzo dobre wyniki.

Z  radością informujemy o wyróżnieniu w konkursie plastycznym organizowanym w ramach tej samej Olimpiady dla uczniów klas I-III, a spotkało ono Oliwię Nowak z klasy III.

Cieszymy się tym zwycięstwem i gratulujemy!


AKTUALNOŚCI

Narodowe Święto Niepodległości w PSP nr 3

PSP - 3 Stalowa Wola

W 1937 roku dzień 11. listopada ustanowiono świętem narodowym, upamiętniającym przywrócenie Polsce niepodległości po 123 latach niewoli (1795 – 1918).
Podczas II wojny światowej i w czasach dominacji radzieckiej w Polsce, święto nie było obchodzone. Przywrócono je w 1989 roku.
Tegoroczny apel okolicznościowy w PSP nr 3 przygotowała klasa VI c pod kierunkiem p. Artura Karlika oraz chór szkolny prowadzony przez p. Annę Partykę.
Uczniowie, posługując się szerokim wachlarzem środków artystycznego wyrazu, przedstawili okoliczności upadku Rzeczypospolitej szlacheckiej w wyniku trzech rozbiorów oraz polskie drogi do odzyskania niepodległości i zachowania tożsamości narodowej.
Widzowie zapoznali się z heroizmem polskich powstań narodowowyzwoleńczych: kościuszkowskiego, listopadowego i styczniowego. Nuty Roty, odegranej solowo na flecie, to refleksja nad brutalnością zaborców dążących do wynarodowienia Polaków w II połowie XIX wieku. Kilkupokoleniowy upór narodu polskiego i korzystna sytuacja międzynarodowa, przyniosły jesienią 1918 roku upragnioną wolność.
Kocham Cię Polsko! Słowa piosenki zamykającej apel w pełni oddają sens i powód, dla których zgromadziliśmy się tego dnia na sali gimnastycznej.
Dziękujemy uczniom i nauczycielom za trud włożony w przygotowanie apelu. Gratulujemy pomysłu, kunsztu artystycznego i poziomu merytorycznego uroczystości.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Na grobie Westerplatczyka

PSP - 3 Stalowa Wola

Poczet Sztandarowy PSP nr 3 im. Bohaterów Westerplatte złożył hołd na grobie śp. ppor. Bronisława Kochana, obrońcy Westerplatte spoczywającego na rozwadowskiej nekropolii.
Obrona Westerplatte we wrześniu 1939 r. urosła do rangi bohaterskiego i bezwarunkowego oporu wobec agresji. Jest symbolem walki o niezbywalne prawa i wartości.To legenda polskich Termopil, heroizmu żołnierzy...
Bronisław Kochan był członkiem bohaterskiej załogi Westerplatte.
Urodził się w Charzewicach 8 sierpnia 1916 roku. W wieku szesnastu lat zaczął naukę w Szkole Podoficerskiej dla Małoletnich w Nisku. Po jej ukończeniu w stopniu starszego strzelca został skierowany do 3. Pułku Piechoty Legionów w Jarosławiu. Dnia 5 kwietnia 1939 r. został skierowany na Westerplatte.
W czasie obrony był zastępcą dowódcy wartowni nr 3. Po kapitulacji jako jeniec wojenny przebywał w Stalagu. Z niewoli powrócił do kraju w 1945 r.
Bronisław Kochan zmarł 16 lipca 1990 roku.
Cześć Jego Pamięci.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

„NAUKA BEZ BARIER”

PSP - 3 Stalowa Wola

23 września 2014 r. uczniowie klasy 4c wzięli udział w pokazowych doświadczeniach z fizyki , które odbywały się w ramach XI Lubelskiego Festiwalu Nauki w Stalowej Woli. Podczas efektownych eksperymentów mogli przekonać się m.in.
- czy ciało ludzkie przewodzi prąd?
- jak zachowuje się światło przechodzące przez pryzmat?
- jaki jest opór ludzkiego ciała?
- jak działa siła odśrodkowa?
- co to jest napięcie powierzchniowe?
- czy warzywa mogą być źródłem prądu?
- jak zachowują się ciała w próżni?

Udział w zajęciach był okazją do rozbudzenia w „małych odkrywcach” chęci poznawania otaczającego ich świata, dostrzegania i samodzielnego formułowania wniosków oraz  określania praw i zjawisk fizycznych.

26 września gościli natomiast na KUL-u uczniowie klasy IV d. Brali oni udział w projekcie „Woda źródłem życia”. Kształtując postawę badawczą w poznawaniu świata przyrody, obserwowali różnice pomiędzy różnymi jakościowo wodami, a uczestnicząc w wykładzie, omawiali, jakim bogactwem jest woda i jaką rolę odgrywa ona w życiu codziennym oraz jakie byłyby skutki, gdyby jej zabrakło. Podczas warsztatu odbył się również konkurs „Jak oszczędzam wodę w domu?”.

Anna Kupiec, Ewa Wąsik


AKTUALNOŚCI

Spotkanie z dietetykiem

PSP - 3 Stalowa Wola

24 października obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Otyłością. Otyłość nazywana jest chorobą XXI wieku. Z roku na rok boryka się z nią coraz więcej ludzi na całym świecie.
W piątek, 24 października 2014 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji dotyczącej zdrowego odżywiania, przyczyn nadwagi i jej konsekwencjach zdrowotnych.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Podsumowanie akcji "Sprzątanie Świata"

PSP - 3 Stalowa Wola

W ramach podsumowania tegorocznej akcji "Sprzątanie Świata", zorganizowano dla uczniów naszej szkoły  wycieczkę dydaktyczną do Ciemnego Kąta.
W programie wyjazdu przewidziano przejście ścieżką edukacyjną, gry i zabawy ruchowe oraz ognisko integracyjne.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Wycieczka do Sandomierza

PSP - 3 Stalowa Wola

29 września br. klasy II a i II b pojechały na wycieczkę do Sandomierza.  Przy słonecznej pogodzie uczniowie poznawali i podziwiali to piękne stare miasto i jego zabytki. Najpierw weszli na Bramę Opatowską, w Zbrojowni  dowiedzieli się kilku ważnych informacji o rycerzach,  ich zwyczajach i uzbrojeniu, przeszli Podziemną Trasą Turystyczną. Na Rynku oglądali Ratusz z zegarem słonecznym, widzieli Katedrę  i Zamek Kazimierzowski.  Dużą atrakcją był rejs statkiem  po Wiśle. Pełni wrażeń wrócili do domu z pamiątkami z udanej wycieczki.

Renata Ziajka


AKTUALNOŚCI

Stypendia edukacyjne 2014

PSP - 3 Stalowa Wola

Dnia 14 października 2014 roku w gmachu Biblioteki Międzyuczelnianej miało miejsce uroczyste wręczenie stypendiów edukacyjnych najlepszym uczniom w naszym mieście. Znalazło się w tym gronie pięcioro absolwentów naszej szkoły: Aleksandra Pityńska, Aleksandra Szabat, Katarzyna Pęczek, Kamil Źródłowski i Piotr Jarzyński. Gratulacje!

Joanna Krawczyk - Bojarska


AKTUALNOŚCI

Jubileusz, Pasowanie... . Dzień Edukacji Narodowej w PSP - 3

PSP - 3 Stalowa Wola

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej w PSP nr 3 miały szczególny charakter. Zbiegły się one z Jubileuszem 55. lecia Szkoły, były także sposobnością do przeprowadzenia uroczystego Pasowania na Ucznia.
W ramach multimedialnej retrospekcji wzbogaconej słowno - muzyczną narracją przygotowaną przez uczniów klas 6., zgromadzona na sali publiczność miała okazję zapoznać się z rysem historycznym "Trójki", oraz przekrojem działalności  dydaktyczno - wychowawczej i opiekuńczej placówki na przestrzeni ostatnich dekad.
My uczniowie klas pierwszych ślubujemy... ! Na te słowa czekała większość obecnych dziś na sali gości. Czekali także z niecierpliwością najwięksi bohaterowie tego dnia - nasi najmłodsi podopieczni. Doskonale przygotowani i świetnie wyglądający  - w czym zasługa rodziców i wychowawców - zaprezentowali program artystyczny o pięknym patriotycznym przekazie, tym bardziej wzruszającym, że płynącym z ust dzieci.
Pierwszoklasiści! Z dumą witamy Was w pełnoprawnym gronie społeczności uczniowskiej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 i jesteśmy przekonani, że lata spędzone tutaj pozwolą na realizację Waszych pasji i zainteresowań, rozwiną Wasze talenty i pomogą w świadomym wyborze dalszej drogi edukacyjnej.
Uroczystość została uświetniona obecnością Prezydenta Miasta Stalowa Wola, pana Andrzeja Szlęzaka oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia, pani Haliny Wołos.
Dziękujemy dyrekcji, nauczycielom, uczniom i ich rodzicom za wkład w przygotowanie uroczystości. Pozdrawiamy naszych dostojnych gości, nauczycieli czynnych i emerytowanych PSP nr 3, pracowników administracyjnych i całe środowisko szkolne. Wyrażamy nadzieję, że również na następne pięc lat i dłużej,  nie zabraknie nam wytrwałości, entuzjazmu i odpowiedzialności w realizacji zadań edukacyjnych.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Moja wyprawa do lasu - konkurs plastyczny

PSP - 3 Stalowa Wola

Uczniowie z naszej szkoły  chętnie wzięli udział w konkursie plastycznym pt."Moja wyprawa do lasu", zorganizowanym przez Zarząd Ligi Ochrony Przyrody w Tarnobrzegu.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań otaczającą przyrodą oraz wrażliwość najej piękno.
Wszystkie prace były wykonane ciekawymi technikami plastycznymi.

Aneta Florek


AKTUALNOŚCI

Sprzątanie Swiata

PSP - 3 Stalowa Wola

W piątek 26 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Sprzątanie Świata.
Młodzież szkolna, pod opieką nauczycieli, porządkowała teren w pobliżu PSP nr 3, zbierając i sortując odpady.
Sprzątanie Świata to międzynarodowa kampania odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw.
W Polsce akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji jest Fundacja Nasza Ziemia. W akcji uczestniczy młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Sprawdzian Szóstoklasisty 2015 - nowa formuła

PSP - 3 Stalowa Wola

Sprawdzian Szóstoklasisty odbędzie się po raz pierwszy w tym roku szkolnym w nowej formule. Oto kilka istotnych zmian i informacji.
Sprawdzian składa się z dwóch części. Pierwsza trwa 80 minut i obejmuje zadania z języka polskiego oraz matematyki, natomiast część druga trwa 45 minut i dotyczy zadań z języka obcego nowożytnego (w przypadku naszej szkoły będzie to język angielski). Poszczególne części sprawdzianu rozdzielone są przerwą.
Sprawdzian obejmuje wiadomości i umiejętności z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. Zadania z języka polskiego i matematyki mogą być oparte na praktycznych zagadnieniach z historii lub przyrody.
Terminy:
1. kwietnia 2015
9.00 - egzamin z języka polskiego i matematyki.
11.45 - egzamin z języka obcego.
1. czerwca 2015 - dodatkowy termin sprawdzianu.
26. czerwca 2015 - przekazanie zaświadczeń o wynikach.
Przystąpienie do sprawdzianu jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej.

Sebastian Szwedo

KONTAKT

ul. Prymasa Wyszyńskiego 14
37-450 Stalowa Wola

Telefon: 15 842 11 86 

Email: psp3@stalowawola.pl

SOCIAL