E-DZIENNIK
DOSTĘPNOŚĆ
RODO
NAPISZ
ZADZWOŃ
BIP

AKTUALNOŚCI

Rok szkolny 2011/2012

AKTUALNOŚCI

Odszedł ostatni Westerplatczyk

PSP - 3 Stalowa Wola

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci mjr. Ignacego Skowrona. Odszedł ostatni członek bohaterskiej Załogi Westerplatte. Gościliśmy Go na XXVI Ogólnopolskim Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte w Gdańsku w dniach od 30 sierpnia do 1 września 2009 r. Pogrzeb odbył się w 8 sierpnia 2012 r. w Brzezinach koło Kielc.
W uroczystościach pogrzebowych mjr. Ignacego Skowrona uczestniczyły delegacje należące do Klubu Szkół Westerplatte:
1. Zespół Szkół Morskich im. Bohaterskich Obrońców Westerplatte
z Gdańska,
2. Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Bohaterów Westerplatte
z Michowa,
3. XIII Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Westerplatte
z Krakowa,
4. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bohaterów Westerplatte
ze Stalowej Woli,
5. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterów Westerplatte z Myślenic,
6. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte z Odrzywołu,
7. Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte z Ujazdu,
8. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 im. Bohaterów Westerplatte z Kielc,
9. Gimnazjum nr 9 im. mjr. Henryka Sucharskiego z Kielc.

Cześć jego pamięci.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Zakończenie roku szkolnego 2011/2012

PSP - 3 Stalowa Wola

Dnia 29.06.2012 r. nastąpiło oficjalne zakończeni r. szk. 2011/2012.
Absolwenci klas 6. naszej szkoły, już w czwartek, tj. 28.06.2012. dokonali tradycyjnego rozwiązania więzi klasowych. Pozostałe klasy pożegnały się z wychowawcami i koleżaństwem w piątek.
Radosna atmosfera ostatnich chwil przed zasłużonymi wakacjami uświetniona została wręczeniem przez Dyrekcję Szkoły listów gratulacyjnych i dyplomów dla najlepszych uczniów.
Wszystkim naszym uczniom i absolwentom życzymy udanego i aktywnego wypoczynku.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Z wizytą u Strażaków

PSP - 3 Stalowa Wola

Uczniowie klas I udali się do Straży Pożarnej, aby poznać trudną i odpowiedzialną pracę strażaków.
Mogli oglądać sprzęt dla ratowania życia ludzkiego, odbyły sie pokazy gaszenia ognia oraz zawody w poprawnym zwijaniu węży strażackich.
Podsumowaniem projektu było malowanie prac plastycznych na temat "Odpowiedzialna i ciężka praca strażaka"
Motywacją do wycieczki była lektura Czesława Janczarskiego "Jak Wojtek został strażakiem". Mino że jest napisana wiele lat temu, cieszy się dużym uznaniem.

Katarzyna Kusiowska


AKTUALNOŚCI

XXIX OGÓLNOPOLSKIE SYMPOZJUM KLUBU SZKÓŁ WESTERPLATTE, OPOLE 29 - 31 V 2012.

PSP - 3 Stalowa Wola

Dnia 29 maja 2012 roku o godzinie 10.00 wyjechaliśmy ze Stalowej Woli. Do Turawy przyjechaliśmy około godziny 18, gdzie zakwaterowaliśmy się w pokojach. Mieszkałam z koleżankami ze szkoły w Resku, Agnieszką i Weroniką. Po kolacji dorośli mieli spotkanie Stowarzyszenia, a my zwiedzaliśmy okolice. Następnie wszyscy zmęczeni  poszli spać.
Rano, po śniadaniu wyjechaliśmy wraz z sztandarem, w strojach galowych do Opola na mszę w kościele NMP na Górce celebrowaną przez biskupa Pawła Stobrawę, w intecji żołnierzy Wojskowej Składnicy Tranzytowej z Westerplatte. Po mszy poczty sztandarowe przemaszerowały pod pomnik Bojowników o Polskość Śląska Opolskiego, gdzie odbyła się uroczystość z udziałem Prezydenta Miasta, wojska i zaproszonych gości.  Po spotkaniu wyruszyliśmy  do Miejskiego Domu Kultury, gdzie zostały przedstawione nam prezentacje multimedialne, części artystyczne przygotowane przez uczniów PSP 1 w Opolu oraz dokonano podsumowania konkursów. Później zwiedzaliśmy szkołę nr 1, która organizowała Sympozjum. Następnie poszliśmy do Amfiteatru Opolskiego, gdzie trwały przygotowania do festiwalu. Wieczorem wróciliśmy na kolacje. O godzinie 20.00 odbyła się dyskoteka dla młodzieży.
Następnego dnia zwiedzaliśmy  Muzeum  Jeńców Wojennych w Łambinowicach (Lamsdorf) oraz wernisaż wystawy przygotowanej przez Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku pt. „Powrót Majora”. Po zwiedzaniu braliśmy udział w warsztatach dla dzieci i nauczycieli. Następnie pojechaliśmy autokarem  na cmentarz, gdzie pochowano jeńców zmarłych w obozie. Około godziny 15. wróciliśmy do ośrodka. Po południu odbył się Konkurs Piosenki Festiwalowej Opole 2012, w którym mogliśmy  pokazać swoje talenty muzyczne. Każdy z uczestników został nagrodzony. Po konkursie mieliśmy ognisko, gdzie wesoło zakończyliśmy ostatni dzień Sympozjum.
1 czerwca, po śniadaniu wyjechaliśmy w drogę powrotną do Stalowej Woli.
W czasie Sympozjum panowała miła atmosfera. Mogliśmy poznać nowych znajomych i zapoznać się dokładniej z historią Westerplattyczków. W sympozjum wzięły udział 22 szkoły z całej Polski.

Aleksandra Wasyliszyn

XXIX Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte w Opolu po raz kolejny udowodniło, że tożsamość narodowa kształtowana jest przez świadomość historyczną, wykuwaną podczas tego rodzaju patriotycznych manifestów jakimi są Sympozja Klubu. Jesteśmy wdzięczni pomysłodawcom tej wzniosłej idei i dumni, że niemal od początku czynne uczestniczymy w tym szczytnym przedsięwzięciu.
Kolejne, XXX Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte odbędzie się w Zduńskiej Woli.


AKTUALNOŚCI

XV Konkurs Ortograficzny o Pióro Prezydenta

PSP - 3 Stalowa Wola

Konkurs Ortograficzny „O Pióro Prezydenta”, przeprowadzony 18 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Stalowej Woli, jest istotnym punktem w pracy dydaktycznej tej placówki. Jego wyniki stanowią swoisty wskaźnik umiejętności ortograficznych uczniów stalowowolskich szkół podejmujących konkursowe zmagania. Udział w nim zapewnia możliwość samosprawdzenia się, konfrontacji z rówieśnikami, rozwoju umiejętności poprawnego ortograficznie zapisu tekstu.
Organizatorów cieszy pozytywna odpowiedź pozostałych szkół stalowowolskich na zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie. Zapoczątkowany w 1997r. był jednym z pierwszych pomysłów inicjujących współpracę miejscowych podstawówek w formule konkursowej (obecny Konkurs Ortograficzny „O Pióro Prezydenta” to już 15. spotkanie mistrzów pisowni szkół podstawowych).
Autorką tekstu tegorocznego dyktanda jest pani Anna Garbacz, jak zwykle nieprzewidywalna w swojej autorskiej pomysłowości. „Pseudorajdowcy żądni wrażeń” to dyktando wymagające znajomości pisowni w zakresie podstawowych par ortografów, zapisu przedrostków, wyrażeń przyimkowych i przymiotników od nich pochodnych, umiejętności interpunkcyjnych. Stanowiło ono nie lada wyzwanie dla konkursowiczów. Mimo iż nie było pracy bezbłędnej, jury konkursu oceniło jego poziom bardzo wysoko. Osiągnięte wyniki świadczą o tym, iż mimo tego, że książka nie zawsze wygrywa konfrontację z obrazem, sztuka prawidłowego zapisu tekstu nie jest obca wielu uczniom.

Ewa Wąsik

Komisja konkursowa czuwająca nad przebiegiem konkursu i oceniająca wyniki prac uczniów w składzie:
przewodnicząca:
   Joanna Krawczyk -  Bojarska
członkowie:         
   Danuta Jaworska
   Ewa Wąsik
   Mariola Gujda,
zatwierdziła  następujące wyniki rywalizacji:
                1.       Sara Łach – PSP 11
                2.       Kacper Szeląg – PSP - 11
                3.       Klaudia Mierzwa – PSP - 12
                4.       Greta Steć – PSP – SSP1
                5.       Weronika Kuchno PSP z OI 7, Karolina Bedońska PSP z OI 7
                7.       Gabriela Ostapowicz SSP1
                8.       Magdalena Samela PSP - 3
                9.       Katarzyna Porębska PSP z OI 7
              10.       Mateusz Kata PSP - 5, Natalia Skalska PSP1
   
Łącznie w Konkursie wzięło udział 26 uczniów reprezentujących wszystkie stalowowolskie szkoły podstawowe.
Organizatorzy konkursu dziękują Paniom – opiekunkom dzieci biorących udział w rywalizacji - za pomoc w sprawdzaniu prac konkursowych.


AKTUALNOŚCI

Święto Konstytucji 3 Maja

PSP - 3 Stalowa Wola

W tym roku o  stosowną oprawę Majowego Święta w naszej szkole zadbali uczniowie klasy 6d, przygotowani przez p. Wiesława Żurawskiego.
Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił szkolny chór, kierowany przez p. Annę Partykę.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Teartralne występy klasy 0

PSP - 3 Stalowa Wola

Dnia 24.04.2012 r. dzieci z naszej szkoły z grupy 02 wykonały dla rodziców gości (innych dzieci) bajkę muzyczna pt. "Powitanie Wiosny".
Dnia 27.04.2012. byliśmy z tym przedstawienie w Domu Opieki Społecznej w Stalowej Woli. Dzieci były bardzo zadowolone, że mogą występować przed rówieśnikami, rodzicami oraz starszymi ludźmi.

Grażyna Kandefer


AKTUALNOŚCI

Dzień Ziemi w PSP 3

PSP - 3 Stalowa Wola

Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji - naszej i naszych dzieci. Z tego powodu musimy o nią dbać, nie tylko 22 kwietnia, ale w każdy dzień.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z okolicznościowego przedstawienia przygotowanego przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Iwony Czerwińskiej.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Spotkanie z Policjantem

PSP - 3 Stalowa Wola

We wtorek 24.04.2012. uczniowie klas V i VI naszej szkoły mieli możliwość zapoznania się z niektórymi aspektami pracy Policji skierowanej do dzieci i młodzieży.
Naszym gościem był starszy aspirant Grzegorz Elżakowski z wydziału do spraw nieletnich.
Sprecyzowane zostały granice wiekowe tzw. grupy nieletnich, omówiono także najczęściej obserwowane w środowisku szkolnym wykroczenia i stosowane wobec nich sankcje prawne.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Indywidualne Mistrzostwa Szachowe Chłopców Szkół Podstawowych w Stalowej Wol

PSP - 3 Stalowa Wola

W rozegranych w PSP nr 3 zawodach szachowych wzięli udział następujący uczniowie naszej szkoły: Hubert Hojło, Wojciech Korniak, Mateusz Mastalerczyk {ex aequo V miejsce) oraz Jakub Zygmunt i Kamil Źródłowski.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz wytrwałości i radości w odkrywania tajników tej królewskiej gry.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Realizacja projektu "Młody Einstein"- przyroda, klasy I - II

PSP - 3 Stalowa Wola

Zajęcia z przyrody dla klas I - II prowadzone w ramach projektu "Młody Einstein" są dobrym sposobem na poznawanie świata przyrody.
Wszystko co nas otacza: ludzie, zwierzęta, woda, światło, powietrze zawiera wiele zagadek. W przyrodzie coś ciągle zadziwia i rodzi mnóstwo pytań. Na wiele z nich odpowiadamy poprzez samodzielne wykonywanie doświadczeń.
Wnikliwe obserwowanie przyrody i wykonywanie eksperymentów pozwala nam rozwiązać niejedną tajemniczą zagadkę.
Zapraszam do obejrzenia zdjęć z niektórymi z nich.

Dorota Skrzypek - Gajda


AKTUALNOŚCI

Misteria Paschalne

PSP - 3 Stalowa Wola

Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Józefy Chmielowiec oraz p. Anny Partyki (oprawa muzyczna) przedstawili refleksyjne widzowsko wielkanocne.
Prezentowane treści religijne  były próbą wskazania właściwej postawy wobec problemów współczesnego świata i społeczeństwa.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Sprawdzian szóstoklasisty 2012

PSP - 3 Stalowa Wola

Sprawdzian szóstoklasisty 2012 mamy już za sobą, ale emocje z nim związane jeszcze nie opadły.
Niżej przedstawiamy arkusz Sprawdzianu oraz odpowiedzi. W oczekiwaniu na oficjalne wyniki testu (22.06.2012), można juz teraz wstępnie ocenić jak Sprawdzian wypadł w naszej szkole.

Arkusz Sprawdzianu
Odpowiedzi

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Wielkanocne warsztaty plastyczne

PSP - 3 Stalowa Wola

Dnia 03.04.2012 r. dzieci z grupy ,,02" wyjechały do Muzeum Regionalnego w Rozwadowie. Odbyły się tu wielkanocne warsztaty plastyczne dla dzieci i ich rodziców.
Dekorowaliśmy styropianowe jajka cekinami oraz innymi materiałami. Celem zajęć było wprowadzenie w świąteczną atmosferę oraz tworzenie efektownych dekoracji wielkanocnych.

Grażyna Kandefer


AKTUALNOŚCI

Rozstrzygnięcia w konkursach plastycznych

PSP - 3 Stalowa Wola

Dnia 29 marca 2012 r. odbyło się rozstrzygnięcie XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem: ,,20 lat Państwowej Straży Pożarnej - jak nas widzą tak nas malują"
II. miejsce z naszej szkoły w kategorii wiekowej IV - VI zajął Oskar Marecki z klasy IV b.
III. miejsce zajęła Aleksandra Kucia z klasy V a, w tej samej kategorii wiekowej.
Serdecznie gratulujemy!
Rozstrzygnięcia doczekał się także konkurs plastyczny pt. ,,Bezpieczne Ferie 2012" zorganizowany przez Komendę Policji Powiatowej w Stalowej Woli.
Laureatami z naszej szkoły zostali:
1. Mateusz Kopeć kl. VI b - kategoria rysunek
2. Magdalena Czwartkowska kl. VI a - kategoria wiersz
3. Izabela Rzeszut kl.. I c - kategoria rysunek

Aneta Florek


AKTUALNOŚCI

Dzień Otwarty

PSP - 3 Stalowa Wola

W ramach Dnia Otwartego Szkoły, skierowanego przede wszystkim do przyszłych uczniów naszej szkoły i rodziców, zorganizowane zostały warsztaty edukacyjne
Program warsztatów zwierał następujące zajęcia:
- zabawy ze słowem - zajęcia logopedyczne;
- komputerowe ABC;
- przygoda ze sztuką;
- łamigłówki matematyczne, nauka przez doświadczenia.
Na kolejne warsztaty serdecznie zapraszamy w dniach 17. i 24. kwietnia 2012 r. w godz. 17.00 - 18.00.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Eugeniuszu Kwiatkowskim i Stalowej Woli

PSP - 3 Stalowa Wola

Reprezentacja PSP nr 3 w składzie: Natalia Basińska, Bartłomiej Tofilski i Kacper Wierzbicki zajęła V. miejsce w kolejnej edycji Konkursu Wiedzy o Eugeniuszu Kwiatkowskim organizowanym przez PSP nr 4.
W konkursie wzięło udział dziesięć stalowowolskich podstawówek. Rywalizacja toczona w bardzo sympatycznej atmosferze, była jednak niezwykle zacięta. O kształcie końcowej klasyfikacji decydowały niewielkie różnice punktowe.
Dziękujemy naszym piątoklasistom za godne reprezentowanie naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Konkurs ortograficzny i matematyczny dla klas II i III

PSP - 3 Stalowa Wola

W corocznej rywalizacji uczniów stalowowolskich szkół podstawowych z klas II i III w ramach Miejskiego Konkursu Ortograficznego i Miejskiego Konkursu Matematycznego, nie zabrakło także naszej reprezentacji.
Do powiatowego  etapu konkursu ortograficznego, zakwalifikowali się następujący uczniowie:
Klasy II.
Butrym Zofia;
Ciesielska Dominika;
Olędzka Dominika (wyróżniona na etapie powiatowym);
Pawłowski Mateusz;
Wiśniewski Jakub (wyróżniony na etapie powiatowym);
Woźniak Patrycja.
Klasy III.
Kotwica Aleksandra;
Kunysz Nicolaus;
Oczak Konrad;
Puzio Wiktoria;
Wawrzyk Aleksandra.

Do powiatowego  etapu konkursu matematycznego, zakwalifikowali się następujący uczniowie:
Klasy II.
Karbarz Aleksandra;
Kozak Aleksandra;
Mierzyński Artur (laureat);
Wiśniewski Jakub (laureat).
Klasy III.
Maziarz Bartosz.


AKTUALNOŚCI

Dzień Wiosny - program dnia

PSP - 3 Stalowa Wola

DZIEŃ TALENTÓW

8.00 - Koncert muzyczny dla uczniów klas III i IV

9.00 - 10.00 - Turniej klas VI.+ kl. IV d i IV c:

- Prezentacje multimedialne;

- Quizy;

- Łamigłówki logiczne.

10.00 - 10.30 - Przedstawienie teatralne w języku angielskim dla klas IV - VI.

10.30 - 11.30 - Turniej klas V.+ kl. IV a i IV b:

- Prezentacje multimedialne;

- Quizy;

- Łamigłówki logiczne.AKTUALNOŚCI

Wyniki konkursów przedmiotowych

PSP - 3 Stalowa Wola

Znamy juz ostateczne wyniki wszystkich konkursów przedmiotowych, organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
Z satysfakcją stwierdzamy, że Uczniowie naszej "Trójki" spisali sie w nich co najmniej na "Piątkę".
Laureaci:
Michał Wąsik - konkurs z przyrody (zwolniony ze Sprawdzianu klas VI. z maksymalną ilością punktów).
Finaliści etapu wojewódzkiego:
Matylda Stepańczak - konkurs z języka polskiego;
Wojciech Korniak - konkurs z przyrody i matematyki;
Wiktoria Masłowska - konkurs z języka angielskiego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom ich rodzicom oraz nauczycielom prowadzącym.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Wyróżniona przez Promyczek.

PSP - 3 Stalowa Wola

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Gabriela Sharkey z klasy 3 c, została wyróżniona w konkursie plastycznym "List Jana Pawła II do Dzieci", zorganizowanym przez wydawnictwo Promyczek.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Konkurs plastyczny

PSP - 3 Stalowa Wola

20 lat Państwowej Straży Pożarnej - jak nas widzą tak nas malują
Do 26 lutego 2012 r. zebrano w naszej szkole 48 prac plastycznych uczniów klas IV - VI, które wezmą udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Urząd Miasta Stalowa Wola Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego.
Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o wszechstronnej działalności straży pożarnej podczas pełnienia trudnej i niebezpiecznej służby.

Aneta Florek


AKTUALNOŚCI

Konkurs plastyczny - Bezpieczne ferie

PSP - 3 Stalowa Wola

20 lutego 2012 r. uczniowie  naszej szkoły klas I - VI wzięli udział w konkursie plastycznym "bezpieczne ferie", organizowanym przez Powiatową Komendę Policji w Stalowej Woli.
Do konkursu przystąpiło 62 uczniów wykonując ciekawe prace plastyczne. Ponadto dwóch uczniów wykonało książeczki edukacyjne, 2 uczniów wykonało gry planszowe, 1 uczennica napisała wiersz oraz 1 uczennica napisała opowiadanie dotyczące bezpiecznego wypoczynku.

Aneta Florek


AKTUALNOŚCI

Zabawy karnawałowe

PSP - 3 Stalowa Wola

Trudno wyobrazić sobie Karnawał bez wesołych i hucznych zabaw. Dzięki inicjatywie Samorządu Uczniowskiego PSP 3, również i w naszych murach przez dwa dni rozbrzmiewały skoczne  nuty.
W środę (18.01) bawiły się klasy IV- VI, a w czwartek (19.01) klasy I -III

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Misteria Bożonarodzeniowe

PSP - 3 Stalowa Wola

Ostatnie dni przed zimową przerwą  upłynęły w aurze radosnego świętowania.
Niewątpliwie najbardziej urokliwe święto chrześcijańskie, jakim jest Boże Narodzenie celebrowano w naszej szkole dwukrotnie.
We wtorek (20 XII) obejrzeliśmy Jasełka, przygotowane przez klasę VI d.
Natomiast w czwartek (22 XII), wysłuchaliśmy pięknego kolędowania w wykonaniu naszych najmłodszych uczniów

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Pożegnanie Jesieni

PSP - 3 Stalowa Wola

Piosenką i wierszem pożegnali  jesień uczniowie klasy I d.
Wysoki poziom montażu słowno - muzycznego przygotowanego pod kierunkiem p. Katarzyny Kusiowskiej i . p Doroty Skrzypek - Gajdy oraz klimatyczna oprawa plastyczna sprawiły, że już tęsknimy za tą naszą Złotą Polską Jesienią.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Turniej szachowy

PSP - 3 Stalowa Wola

Dnia 29 listopada 2011 r. o godz. 14.00 w Naszej Szkole odbył się Szkolny Indywidualny Turniej Szachowy Chłopców i Dziewcząt klas IV - VI. Zwycięskie I miejsce zajęli ex aequo Aleksandra Wasyliszyn (VIB) oraz Mateusz Mastalerczyk (VIC). Gratulujemy!

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Obchody Święta Niepodległości

PSP - 3 Stalowa Wola

W przeddzień Święta Niepodległości, uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Ewy Wąsik i p. Anny Partyki (oprawa muzyczna) przedstawili  apel pt. Odzyskanie Niepodległości.
Przedstawione zostały okoliczności utraty polskiej państwowości oraz dążenia narodu polskiego zmierzające do jej odzyskania.
Stosowna oprawa literacko - muzyczna zapewniła właściwy klimat prezentowanych treści.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Turniej Niepodległościowy o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta.

PSP - 3 Stalowa Wola

W czwartek, 10 listopada 2011 roku, w PSP nr 7 odbyła sie III edycja turnieju pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta.
Impreza organizowana na okoliczność Święta Niepodległości, integruje społeczność stalowowolskich podstawówek wokół idei niepodległościowych.
Uczniowie rywalizowali w konkursach wiedzy, plastycznym oraz sportowym.
Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Karolina Zygmunt, Mateusz Kopeć, Ernest Zabłotni (konkurs wiedzy) oraz Weronika Kołodziej, Wiktoria Szmyd i Bartłomiej Pawęzka (konkurs plastyczny i sportowy) zajęła w łącznej klasyfikacji III miejsce.
Gratulujemy i dziękujemy drużynie za godne reprezentowanie naszej szkoły w Turnieju.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Pamiętamy o Patronie

PSP - 3 Stalowa Wola

W przededniu zbliżającego się Święta Zmarłych, uczniowie klasy IV c wraz z opiekunami oddali hołd Westerplatczykowi, śp. Bronisławowi Kochanowi spoczywającemu na rozwadowskim cmentarzu.
Zaprezentowano Sztandar Szkoły, złożono wieniec i zapalono symboliczne znicze.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Pasowanie na Ucznia - 20.10.2011

PSP - 3 Stalowa Wola

Sala gimnastyczna wypełniona po brzegi, rodzice, nauczyciele, lokalne media..., a wszystko po to żeby celebrować jeden z najważniejszych dni z życia "Pierwszoklasisty"
W ten jesienny wieczór nasi najmłodsi podopieczni stali się pełnoprawnymi uczniami.
Uroczystość Pasowania, to symboliczne otwarcie niełatwej wędrówki po  ścieżkach wiedzy i umiejętności, której celem jest realizacja swych marzeń, rozwijanie pasji i zainteresowań, a w konsekwencji zdobycie gruntownego przygotowania do  świadomego uczestnictwa w dorosłym  życiu społecznym i kulturalnym.
Mamy nadzieję i mocno wierzymy, że nasi najmłodsi uczniowie, wzorem swoich starszych kolegów, będą osiągać sukcesy w procesie dydaktyczno - wychowawczym i przysparzać tym samym splendoru naszej szkole, dumy swoim rodzicom, a sobie satysfakcji i intelektualnego spełnienia.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Święto Komisji Edukacji Narodowej

PSP - 3 Stalowa Wola

Święto Komisji Edukacji Narodowej, czyli popularny Dzień Nauczyciela, uświetnione zostało w naszej szkole uroczystym apelem, przygotowanym przez uczniów pod kierunkiem p. Joanny Krawczyk - Bojarskiej i p. Anny Partyki.
Montaż słowno - muzyczny, zakończony prezentacją multimedialną wprowadził właściwą temu świętu atmosferę budowania partnerskich więzi między kadrą pedagogiczną a uczniami.
Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom  za piękne życzenia oraz wyrazy uznania i wsparcia w naszej niełatwej, ale jakże wdzięcznej i satysfakcjonującej pracy.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Dzień Patrona Szkoły

PSP - 3 Stalowa Wola

Pierwsze dni września każdego roku przywołują wspomnienia i refleksje nad wydarzeniami, które odcisnęły głebokie piętno na dziejach naszego państwa i narodu.
72. lata temu, atakiem na Polskę, hitlerowskie Niemcy rozpoczęły II wojnę światową.
Jedne z pierwszych strzałów padły na Westerplatte - polską Wojskową Składnicę Tranzytową, dziś jeden z najważniejszych symboli polskiego oporu wobec najeźdźcy niemieckiego.
Uczniowie wszystkich klas naszej szkoły, której jak wiadomo patronują bohaterowie  Westerplatte,  obejrzeli retrospekcję dotyczącą wydarzeń pierwszych 7. dni września 1939 roku.
Bardzo cieszy i buduje postawa naszych uczniów, którzy  z wyraźnym zainteresowaniem  wysłuchali trudnego  w odbiorze materiału historycznego.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Inauguracja r. szk. 2011/2012

PSP - 3 Stalowa Wola

Początek nowego roku szkolnego mamy już za sobą. Tradycyjnie już, pragniemy bardzo serdecznie powitać naszych najmłodszych podopiecznych z klas 0 i I oraz życzyć wszystkim uczniom PSP nr 3 wytrwałości, konsekwencji i systematyczności w gromadzeniu tego swoistego kapitału,  jakimi są wiedza i umiejętności niezbędne do realizacji swoich marzeń i pasji w życiu dorosłym

Sebastian Szwedo

KONTAKT

ul. Prymasa Wyszyńskiego 14
37-450 Stalowa Wola

Telefon: 15 842 11 86 

Email: psp3@stalowawola.pl

SOCIAL