E-DZIENNIK
DOSTĘPNOŚĆ
RODO
NAPISZ
ZADZWOŃ
BIP

AKTUALNOŚCI

Rok szkolny 2010/2011

AKTUALNOŚCI

Zakończenie roku szkolnego 2010/2011

PSP - 3 Stalowa Wola

We wtorek 21 czerwca odbyło się pożegnanie klas VI.
W uroczystości wzięli udział nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele i Dyrekcja PSP nr 3 oraz rodzice. Klasy VI. przedstawiły materiał multimedialny, prezentujący przekrój najważniejszych wydarzeń z sześcioletniego pobytu w szkole  Nie zabrakło ciepłych słów pożegnań, życzeń spełnienia marzeń, a także ukradkiem uronionych łez...

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Wyniki konkursu "Z rodziną się nie nudzę"

PSP - 3 Stalowa Wola

18 maja 2011 r. Prezydent Miasta - Andrzej Szlęzak wręczył nagrody zwycięzcom konkursów plastycznych „Z rodziną się nie nudzę”
Zwycięzcy w kategorii klas I-III:
I miejsce: Szymon Hanejko- PSP z OI nr 7
II miejsce: Julia Pałka- PSP nr 3
III miejsce: Małgosia Sobkiewicz- PSP nr 12
wyróżnienie: Marcin Potulski- uczeń naszej szkoły reprezentujący Spółdzielczy Dom Kultury.

Aneta Florek


AKTUALNOŚCI

XII Powiatowy Przegląd Zespołów Szkolnych o Gęsie Pióro, 05-09.05.2011

PSP - 3 Stalowa Wola

Przegląd jest okazją do zaprezentowania przez szkolne zespoły efektów, jakie osiągają nauczyciele w pracy artystycznej z uczniami. Wśród jedenastu szkolnych zespołów teatralnych nie zabrakła także artystów z naszej szkoły, którzy pod kierunkiem pani Ewy Czerwonki, przygotowali spektakl "O skorupkach, które przynoszą szczęście"

Ewa Czerwonka


AKTUALNOŚCI

Konkurs ortograficzny O Pióro Prezydenta 2011

PSP - 3 Stalowa Wola

Dnia 20 maja 2011 roku odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 czternasta edycja Konkursu Ortograficznego „O Pióro Prezydenta”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych. W tym roku dyktando pisało 26 uczestników. Autorką tekstu dyktanda jest pani Anna Garbacz.
Po napisaniu dyktanda trzyosobowe reprezentacje stalowowolskich podstawówek obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Wiosenne spotkania z muzyką i z teatrem”, przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Ewy Czerwonki i pani Anny Partyki.

Prace uczestników konkursu sprawdzała komisja w składzie:
p. Danuta Jaworska – przewodnicząca
p. Ewa Wąsik
p. Joanna Krawczyk – Bojarska
p. Mirosława Pikula
p. Danuta Nowak
p. Aleksandra Rajkowska
p. Teresa Madej
p. Grażyna Merkiel
p. Barbara Tyrała

WYNIKI KONKURSU
1. Wiktoria Jabłońska PSP – 12
2. Zuzanna Łukawska PSP – 11
3. Grzegorz Wryk PSP – 7
4. Milena Bierut PSP – 7
5. Anna Mazur PSP – 3
6. Natalia Gołąb PSP – 4
7.  Krzysztof Zybura PSP – 3
8.  Katarzyna Hanejko PSP – 7
9.  Natalia Stępień PSP – 3
10. Daria Sprawka PSP – 4

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Święto Konstytucji 3 Maja, 03.05.2011

PSP - 3 Stalowa Wola

220 lat temu - 3 maja 1791 r. - Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację Ustawę Rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była ona drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.
Uroczysty apel z okazji obchodów Święta Konstytucji w PSP 3, przygotowali uczniowie klasy 5 c, pod kierunkiem pani Anety Florek.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Postaw na rodzinę, 29.04.2011

PSP - 3 Stalowa Wola

W piątek 29 kwietnia 2011 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w happeningu w ramach kampanii „Postaw na rodzinę”. W trakcie spotkania uczniowie wszystkich stalowowolskich szkół podstawowych i gimnazjalnych wykrzyczeli hasła prorodzinne i wypuścili w niebo 180 balonów symbolizujących chęć pogłębiania więzi rodzinnych. Następnie obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. „To on mi kazał” teatru BEST.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Dzień Ziemi 2011, 22.04.2011.

PSP - 3 Stalowa Wola

Początki obchodów Dnia Ziemi na świecie sięgają roku 1970, kiedy to aktywiści z nurtów proekologicznych postanowili nazwać organizowane 22 kwietnia akcje Dniem Ziemi. Sukces tego pomysłu stał się zaczynem dorocznych obchodów, które od paru lat na dobre zagościły w programie wychowawczym naszej szkoły.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Dzień Wiosny, 21.03.2011.

PSP - 3 Stalowa Wola

Tańcem i śpiewem przywitała społeczność uczniowska  naszej szkoły pierwszy dzień wiosny.
Na program uroczystości  złożyły się nie tylko barwne choreografie taneczno - wokalne, urozmaicone występami recytatorskimi. Na szczególną uwagę zasługuje interpretacja "Calineczki" przedstawiona przez uczniów klas VI. w języku angielskim.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Świąteczne misteria, 21 - 22.12.2010.

PSP - 3 Stalowa Wola

Klimat świąt Bożego Narodzenia zdominował ostatnie dni nauki przed zimową świąteczną przerwą . Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mieli okazję posłuchać pięknego kolędowania w wykonaniu najmłodszych uczniów, a także wspólnie przeżyć wydarzenia związane z narodzinami Jezusa, przedstawione przez starsze klasy podczas Jasełek

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Obchody Święta Niepodległości, 11.11.2010.

PSP - 3 Stalowa Wola

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości były celebrowane w PSP 3 dwukrotnie.
W środę, 10 listopada, odbyła się uroczystość skierowana wyłącznie do uczniów naszej szkoły. Przedstawiono prezentację multimedialną pokazującą dążenia niepodległościowe Polaków podejmowane przez okres rozbiorowy oraz wydarzenia i okoliczności towarzyszące odzyskaniu niepodległości.
15 listopada gościliśmy w naszej szkole reprezentacje lokalnych szkół podstawowych, które wzięły udział w drugiej edycji cyklicznych spotkań, integrujących wokół idei niepodległościowych społeczność uczniowską naszego miasta.
Impreza miała charakter interdysplinarny. Uczniowie wykazali się nie tylko gruntowną wiedzą historyczną związaną z okresem rozbiorowym i odzyskaniem niepodległości, ale także zdolnościami plastycznymi i sprawnością fizyczną.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Pasowanie na ucznia 2010

PSP - 3 Stalowa Wola

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości pasowania na ucznia, która w tym roku wypadła szczególnie okazale. Jednocześnie mamy zaszczyt i przyjemność, powitać w gronie pełnoprawnych uczniów PSP 3 kolejną grupę naszych najmłodszych podopiecznych.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Nauczycielskie Oskary 2010

PSP - 3 Stalowa Wola

Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole sympatyczna uroczystość. Uczniowie, doceniając trud  edukacyjno - wychowawczy swoich nauczycieli, przyznali im popularne Oskary.
Jury uczniowskie zadbało, aby nagrody odzwierciedlały nie tylko osiągnięcia dydaktyczne nagradzanych, ale także ich indywidualne cechy i predyspozycje.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Bezpieczna droga do szkoły. 28.09.2010.

PSP - 3 Stalowa Wola

"Po Pierwsze Bezpieczna Droga Do Szkoły" - pod takim tytułem odbyły się w naszej szkole warsztaty, w ramach których przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej oraz Szkoły Medycznej przedstawili zasady postępowania w sytuacji potencjalnych zagrożeń, które mogą wystąpić podczas drogi dziecka do szkoły.
W programie imprezy przewidziano m.in. lekcje o bezpiecznej drodze do szkoły, ratownictwie medycznym, a także konkursy wiedzy oraz pokazy umiejętności strażackich i policyjnych.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Rocznica agresji sowieckiej na Polskę - 17.09.2010.

PSP - 3 Stalowa Wola

17 września, w rocznicę napaści sowieckich komunistów na Polskę i mordu polskich oficerów w Charkowie, Katyniu i Miednoje, w Zespole Szkół nr 1 i Szkole Podstawowej nr 11 w Stalowej Woli przy ul. Wojska Polskiego, odbyła się uroczysta akademia z udziałem rodzin katyńskich ze Stalowej Woli.
Ku czci zamordowanych w Katyniu w 1940 r., strzałem w tył głowy: majora Bronisława Jakubowskiego, posterunkowego Policji Państwowej Bronisława Rusieckiego i aspiranta Policji Państwowej Piotra Chwieja, posadzono dęby - pomniki trzech stalowowolskich rodzin katyńskich.
W uroczystości wzięła udział także delegacja naszej szkoły.

Sebastian Szwedo


AKTUALNOŚCI

Inauguracja roku szkolnego 2010/2011

PSP - 3 Stalowa Wola

Inaugurację roku szkolnego 2010/2011 mamy juz za sobą.
Uczniowie klas V i VI spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych. Szczególne rozpoczęcie roku  mieli czwartoklasiści, którzy wkraczają w II etap edukacji szkolnej.  Zostali im przedstawieni nowi wychowawcy, nauczyciele, a także  obowiązki i wyzwania, którym będą musieli sprostać w trakcie dalszej nauki.
Mamy ogromną przyjemność powitać w naszych progach najmłodszych uczniów. Zapewniamy wszystkich "pierwszaków", że pobyt w naszej szkole dostarczy Wam wielu ciepłych wrażeń i niezapomnianych wspomnień, a przede wszystkim pozwoli na zdobycie gruntownej wiedzy i umiejętności, niezbędnych w dalszej edukacji oraz realizowaniu swoich pasji  i zainteresowań.
Wszystkim naszym uczniom w nowym roku szkolnym, życzymy POWODZENIA!

Sebastian Szwedo

KONTAKT

ul. Prymasa Wyszyńskiego 14
37-450 Stalowa Wola

Telefon: 15 842 11 86 

Email: psp3@stalowawola.pl

SOCIAL