(015)8421186

AKTUALNOŚCI 2010/2011

Zakończenie roku szkolnego 2010/2011

We wtorek 21 czerwca odbyło się pożegnanie klas VI.
W uroczystości wzięli udział nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele i Dyrekcja PSP nr 3 oraz rodzice. Klasy VI. przedstawiły materiał multimedialny, prezentujący przekrój najważniejszych wydarzeń z sześcioletniego pobytu w szkole  Nie zabrakło ciepłych słów pożegnań, życzeń spełnienia marzeń, a także ukradkiem uronionych łez...

Sebastian Szwedo

Konkurs ortograficzny O Pióro Prezydenta 2011

Dnia 20 maja 2011 roku odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 czternasta edycja Konkursu Ortograficznego „O Pióro Prezydenta”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych. W tym roku dyktando pisało 26 uczestników. Autorką tekstu dyktanda jest pani Anna Garbacz.
Po napisaniu dyktanda trzyosobowe reprezentacje stalowowolskich podstawówek obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Wiosenne spotkania z muzyką i z teatrem”, przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Ewy Czerwonki i pani Anny Partyki.

Prace uczestników konkursu sprawdzała komisja w składzie:
p. Danuta Jaworska – przewodnicząca
p. Ewa Wąsik
p. Joanna Krawczyk – Bojarska
p. Mirosława Pikula
p. Danuta Nowak
p. Aleksandra Rajkowska
p. Teresa Madej
p. Grażyna Merkiel
p. Barbara Tyrała

WYNIKI KONKURSU
1. Wiktoria Jabłońska PSP – 12
2. Zuzanna Łukawska PSP – 11
3. Grzegorz Wryk PSP – 7
4. Milena Bierut PSP – 7
5. Anna Mazur PSP – 3
6. Natalia Gołąb PSP – 4
7.  Krzysztof Zybura PSP – 3
8.  Katarzyna Hanejko PSP – 7
9.  Natalia Stępień PSP – 3
10. Daria Sprawka PSP – 4

Sebastian Szwedo

Wyniki konkursu "Z rodziną się nie nudzę"

18 maja 2011 r. Prezydent Miasta - Andrzej Szlęzak wręczył nagrody zwycięzcom konkursów plastycznych „Z rodziną się nie nudzę”
Zwycięzcy w kategorii klas I-III:
I miejsce: Szymon Hanejko- PSP z OI nr 7
II miejsce: Julia Pałka- PSP nr 3
III miejsce: Małgosia Sobkiewicz- PSP nr 12
wyróżnienie: Marcin Potulski- uczeń naszej szkoły reprezentujący Spółdzielczy Dom Kultury.

Aneta Florek

XII Powiatowy Przegląd Zespołów Szkolnych o Gęsie Pióro, 05-09.05.2011

Przegląd jest okazją do zaprezentowania przez szkolne zespoły efektów, jakie osiągają nauczyciele w pracy artystycznej z uczniami. Wśród jedenastu szkolnych zespołów teatralnych nie zabrakła także artystów z naszej szkoły, którzy pod kierunkiem pani Ewy Czerwonki, przygotowali spektakl "O skorupkach, które przynoszą szczęście"

Ewa Czerwonka

Święto Konstytucji 3 Maja, 03.05.2011

220 lat temu - 3 maja 1791 r. - Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację Ustawę Rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była ona drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.
Uroczysty apel z okazji obchodów Święta Konstytucji w PSP 3, przygotowali uczniowie klasy 5 c, pod kierunkiem pani Anety Florek.

Sebastian Szwedo

Postaw na rodzinę, 29.04.2011

W piątek 29 kwietnia 2011 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w happeningu w ramach kampanii „Postaw na rodzinę”. W trakcie spotkania uczniowie wszystkich stalowowolskich szkół podstawowych i gimnazjalnych wykrzyczeli hasła prorodzinne i wypuścili w niebo 180 balonów symbolizujących chęć pogłębiania więzi rodzinnych. Następnie obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. „To on mi kazał” teatru BEST.

Sebastian Szwedo

Dzień Ziemi 2011, 22.04.2011.

Początki obchodów Dnia Ziemi na świecie sięgają roku 1970, kiedy to aktywiści z nurtów proekologicznych postanowili nazwać organizowane 22 kwietnia akcje Dniem Ziemi. Sukces tego pomysłu stał się zaczynem dorocznych obchodów, które od paru lat na dobre zagościły w programie wychowawczym naszej szkoły.

Sebastian Szwedo

Dzień Wiosny, 21.03.2011.

Tańcem i śpiewem przywitała społeczność uczniowska  naszej szkoły pierwszy dzień wiosny.
Na program uroczystości  złożyły się nie tylko barwne choreografie taneczno - wokalne, urozmaicone występami recytatorskimi. Na szczególną uwagę zasługuje interpretacja "Calineczki" przedstawiona przez uczniów klas VI. w języku angielskim.

Sebastian Szwedo

Świąteczne misteria, 21 - 22.12.2010.

Klimat świąt Bożego Narodzenia zdominował ostatnie dni nauki przed zimową świąteczną przerwą . Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mieli okazję posłuchać pięknego kolędowania w wykonaniu najmłodszych uczniów, a także wspólnie przeżyć wydarzenia związane z narodzinami Jezusa, przedstawione przez starsze klasy podczas Jasełek

Sebastian Szwedo

Obchody Święta Niepodległości, 11.11.2010.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości były celebrowane w PSP 3 dwukrotnie.
W środę, 10 listopada, odbyła się uroczystość skierowana wyłącznie do uczniów naszej szkoły. Przedstawiono prezentację multimedialną pokazującą dążenia niepodległościowe Polaków podejmowane przez okres rozbiorowy oraz wydarzenia i okoliczności towarzyszące odzyskaniu niepodległości.
15 listopada gościliśmy w naszej szkole reprezentacje lokalnych szkół podstawowych, które wzięły udział w drugiej edycji cyklicznych spotkań, integrujących wokół idei niepodległościowych społeczność uczniowską naszego miasta.
Impreza miała charakter interdysplinarny. Uczniowie wykazali się nie tylko gruntowną wiedzą historyczną związaną z okresem rozbiorowym i odzyskaniem niepodległości, ale także zdolnościami plastycznymi i sprawnością fizyczną.

Sebastian Szwedo

Pasowanie na ucznia 2010

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości pasowania na ucznia, która w tym roku wypadła szczególnie okazale. Jednocześnie mamy zaszczyt i przyjemność, powitać w gronie pełnoprawnych uczniów PSP 3 kolejną grupę naszych najmłodszych podopiecznych.

Sebastian Szwedo

Nauczycielskie Oskary 2010.

Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole sympatyczna uroczystość. Uczniowie, doceniając trud  edukacyjno - wychowawczy swoich nauczycieli, przyznali im popularne Oskary.
Jury uczniowskie zadbało, aby nagrody odzwierciedlały nie tylko osiągnięcia dydaktyczne nagradzanych, ale także ich indywidualne cechy i predyspozycje.

Sebastian Szwedo

Bezpieczna droga do szkoły. 28.09.2010.

"Po Pierwsze Bezpieczna Droga Do Szkoły" - pod takim tytułem odbyły się w naszej szkole warsztaty, w ramach których przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej oraz Szkoły Medycznej przedstawili zasady postępowania w sytuacji potencjalnych zagrożeń, które mogą wystąpić podczas drogi dziecka do szkoły.
W programie imprezy przewidziano m.in. lekcje o bezpiecznej drodze do szkoły, ratownictwie medycznym, a także konkursy wiedzy oraz pokazy umiejętności strażackich i policyjnych.

Sebastian Szwedo

Rocznica agresji sowieckiej na Polskę - 17.09.2010.

17 września, w rocznicę napaści sowieckich komunistów na Polskę i mordu polskich oficerów w Charkowie, Katyniu i Miednoje, w Zespole Szkół nr 1 i Szkole Podstawowej nr 11 w Stalowej Woli przy ul. Wojska Polskiego, odbyła się uroczysta akademia z udziałem rodzin katyńskich ze Stalowej Woli.
Ku czci zamordowanych w Katyniu w 1940 r., strzałem w tył głowy: majora Bronisława Jakubowskiego, posterunkowego Policji Państwowej Bronisława Rusieckiego i aspiranta Policji Państwowej Piotra Chwieja, posadzono dęby - pomniki trzech stalowowolskich rodzin katyńskich.
W uroczystości wzięła udział także delegacja naszej szkoły.

Sebastian Szwedo

Inauguracja roku szkolnego 2010/2011

Inaugurację roku szkolnego 2010/2011 mamy juz za sobą.
Uczniowie klas V i VI spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych. Szczególne rozpoczęcie roku  mieli czwartoklasiści, którzy wkraczają w II etap edukacji szkolnej.  Zostali im przedstawieni nowi wychowawcy, nauczyciele, a także  obowiązki i wyzwania, którym będą musieli sprostać w trakcie dalszej nauki.
Mamy ogromną przyjemność powitać w naszych progach najmłodszych uczniów. Zapewniamy wszystkich "pierwszaków", że pobyt w naszej szkole dostarczy Wam wielu ciepłych wrażeń i niezapomnianych wspomnień, a przede wszystkim pozwoli na zdobycie gruntownej wiedzy i umiejętności, niezbędnych w dalszej edukacji oraz realizowaniu swoich pasji  i zainteresowań.
Wszystkim naszym uczniom w nowym roku szkolnym, życzymy POWODZENIA!

Sebastian Szwedo

KONTAKT

ul. Prymasa Wyszyńskiego 14
37-450 Stalowa Wola

Telefon: 15 842 11 86 

Fax: 15 842 11 86 

Email: psp3@stalowawola.pl

SOCIAL